خانه / کنکور / کنکور هنر 96

کنکور هنر 96

برنامه ریزی ، ثبت نام و انتخاب رشته کنکور هنر 96 – 97

کنکور هنر 96

کنکور هنر 96

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره ثبت نام کنکور هنر 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

 دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی همانند سایر رشته ها از ملزومات شرکت در کنکور هنر 96 می باشد.ضمن اینکه به دلیل آزماشی و یا شناور بودن کنکور هنر همانند کنکورزبان، داوطلبان درصورت داشتن مدرک پیش دانشگاهی در رشته های دیگر از جمله علوم تجربی، علوم ریاضی و علوم انسانی علاوه بر شرکت در گروه آزمایشی اصلی خود امکان شرکت در کنکور هنر 96 را نیز خواهند داشت.البته از این نکته غافل نشوید که پس از قبولی در کنکور هنر 96 – 97 ، برای برخی از رشته ها آزمون عملی هم صورت می گیرد.کنکور سراسری هنر هم مانند دیگر رشته ها شامل 2 دفترچه عمومی و اختصاصی می باشد که در ادامه مطلب به طور کامل شرح خواهیم داد.

تاریخ و نحوه ثبت نام در کنکور هنر 96 

داوطلبان علاقه مند به شرکت در کنکور هنر 96 باید توجه داشته باشند که ثبت نام در کنکور هنر 96  هم مانند سایر گروه های آزمایشی به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطلبان می بایست در بهمن ماه 95 جهت خرید کارت اعتباری و دریافت کد رهگیری به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات شخصی خود جهت ثبت نام کنکور هنر 96 اقدام نمایید.مهلت در نظر گرفته شده جهت ثبت نام در کنکور هنر 96  تا اواخر بهمن ماه خواهد بود و طبق روال هر ساله  این آزمون در تیر ماه و در نوبت بعد از ظهر برگزار خواهد شد.برای آگاهی از تاریخ دقیق ثبت نام کنکور هنر 96 می توانید در کانال تلگرامی سبزتدریس عضو شوید و یا با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی سبزتدریس تماس بگیرید.

نحوه برنامه ریزی کنکور هنر 96

نحوه صحیح برنامه ریزی کنکور از عوامل مهم برای موفقیت در کنکور با توجه به رقابت میان داوطلبان در گروه های آزمایشی مختلف می باشد که در صورت داشتن برنامه ریزی اصولی و کاربردی می توان به کسب نتیجه مطلوب در کنکور امیدوار بود. پس از انجام یک برنامه ریزی دقیق لازم است که اطلاعات مربوط به کنکور هنر 96 از جمله آگاهی از دروس عمومی واختصاصی و ضرایب آنها، زیر گروه های رشته هنر، بهترین کتاب های کمک آموزشی 96 و… را بدست آورید که در این قسمت قصد داریم جهت آشنایی بیشتر شما داوطلبان علاقه مند به شرکت در کنکور هنر 96 تمامی اطلاعات لازم را در این خصوصارائه دهیم.

دروس عمومی و ضرایب آن در کنکور هنر 96

1-زبان و ادبیات فارسی:پایه پیش‌دانشگاهی و سال‌های دوم و سوم دبیرستان ضریب 4

2-فرهنگ و معارف اسلامی:پایه‌ی پیش‌دانشگاهی و سال‌های دوم و سوم دبیرستان ضریب 3

3-زبان عربی:سال‌های دوم و سوم دبیرستان ضریب 2

4-زبان انگلیسی:پایه‌ی پیش‌دانشگاهی و سال سوم دبیرستان ضریب 2

تعداد سوالات دروس تخصصی در کنکور هنر 96 

1-درک عمومی هنر :30 عدد سوال تستی در کنکور سراسری و 15 تا 20 عدد سوال تستی در کنکور آزاد

2-درک عمومی ریاضی و فیزیک: 30 عدد سوال تستی در کنکور سراسری و 20 عدد سوال تستی در کنکور آزاد

3-ترسیم فنی :20 عدد سوال تستی در کنکور سراسری  و 5 عدد سوال تستی در کنکور  آزاد

4-خلاقیت تصویری و تجسمی : 20 عدد سوال تستی در کنکور سراسری  و 10 عدد سوال تستی در کنکور آزاد 

5خلاقیت نمایشی :20 عدد سوال تستی در کنکوری سراسری و 15 عدد سوال تستی در کنکور آزاد 

6-خلاقیت موسیقی :20 عدد سوال تستی در کنکور سراسری  و 15 عدد سوال تستی در کنکور آزاد 

7-خواص مواد :20 عدد سوال تستی در کنکور سراسری و 15 عدد سوال تستی درکنکور آزاد

ضرایب و زیر گروه های دروس تخصصی در کنکور هنر 96 :

نام دروس

زیر گروه 1

زیر گروه 2

زیر گروه 3

زیر گروه 4

زیر گروه 5

 درک عمومی هنر

4

3

3

3

3

 درک عمومی ریاضی فیزیک

1

3

1

1

1

 ترسیم فنی

1

2

2

1

1

 خلاقیت تصویری و تجسمی

4

4

2

2

1

 خلاقیت نمایشی

1

1

1

4

1

 خلاقیت موسیقی

1

1

1

1

4

 خواص مواد

1

1

1

1

1

زیرگروه‌های آزمایشی مجموعه رشته‌هایی که دروس امتحانی آن‌ها دارای ضرایب یکسان می‌باشند:

زیرگروه 1 :ارتباط تصویری،چاپ،صنایع دستی،طراحی پارچه،طراحی لباس،عکاسی،کاردانی آموزش‌ هنرهای تجسمی،کاردانی علمی‌‌کاربردی عکاسی خبری،کاردانی علمی‌کاربردی فرش دستبافت، کاردانی علمی‌کاربردی گرافیک،کاردانی هنرهای تجسمی،کاردانی هنرهای سنتی،کارشناسی فرش،کتابت و نگارگری،مجسمه‌سازی،نقاشی، هنرهای تجسمی، هنرهای صناعی.

زیرگروه 2 :باستان‌شناسی،طراحی صنعتی، علوم اجتماعی (گرایش امنیت ملی)،علوم سیاسی (گرایش‌های امنیت ملی و مطالعات امنیتی) ،کاردانی صنایع دستی،کاردانی علمی‌ کاربردی طراحی صنعتی، مدیریت فرهنگی‌ هنری،مرمت و احیای بناهای تاریخی،هنر اسلامی.

زیرگروه 3 :کاردانی باستان‌شناسی، کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی، کاردانی حفاظت و مرمت بناهای تاریخی،کاردانی راهنمای موز‌ه‌ها و بناهای تاریخی،کاردانی موزه‌داری، مردم‌شناسی،مرمت آثار تاریخی،موزه‌داری

زیرگروه 4 :تلویزیون و هنرهای دیجیتالی،تولید سیما،سینما،کاردانی هنرهای نمایشی،کارگردانی تلویزیون، نمایش.

زیرگروه 5 :موسیقی نظامی،نوازندگی موسیقی ایران،نوازندگی موسیقی جهانی.

معرفی بهترین منابع کمک آموزشی برای کنکور هنر 96

 به دلیل حجم بالا کتاب های درسی رشته هنر به رشته هنر و همچنین طرح سوالات خارج از منابع، پیشنهاد می کنیم علاوه بر مطالعه کتاب های درسی به مطالعه کتاب های کمک آموزشی هم بپردازید.برای آشنایی با کتاب های کمک آموزشی و منابع کنکور هنر 96 ادامه مطالب را دنبال کنید.

درک عمومی هنر : کتاب های کمک آموزشی هنر در گذر زمان(هلن گاردنر)، تاریخ هنر(کمبریج) و خلاصه تاریخ هنر(پرویز مرزبان) توصیه می شود.

 ترسیم فنی : کتاب های کمک آموزشی رسم فنی عمومی(احمد متقی پور) و سعید درویش (منشور دانش) را می توان جزو کتابهای جامع دانست .

خلاقیت تصویری تجسمی : کتاب های کمک درسی مبانی هنرهای تجسمی(غلامحسین نامی) و مبانی طراحی گرافیک(آرمین هیوفمن)

خلاقیت نمایشی : پیشنهاد ما کتاب کمک درسی تاریخ سینما(مسعود مهرابی) می باشد.

 خلاقیت موسیقی : کتاب های کمک درسی تئوری موسیقی(مصطفی کمال پور تراب) و ساز شناسی(پرویز منصوری) 

خواص مواد : کتاب کمک درسی آیندگان 

برای اطلاع ازشرایط و زمان ثبت نام کنکور سراسری 96 ،  برنامه ريزی کنکور سال 96  ، – ثبت نام کنکور آزاد 96  ، منابع کنکور 96  و کنکور منحصرا زبان 96 با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی سبزتدریس تماس حاصل نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور هنر 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97 برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در ...