خانه / کنکور / شرایط تحصیل مجدد پزشکی

شرایط تحصیل مجدد پزشکی

شرایط تحصیل مجدد پزشکی

شرایط تحصیل مجدد پزشکی

شرایط تحصیل مجدد پزشکی

 برای کسب اطلاعات درباره شرایط تحصیل مجدد رشته پزشکی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

امروزه با توجه به جایگاه اجتماعی پزشکان در جامعه و سطح درآمد بالای آنها نسبت به دیگر مشاغل، نه تنها شاهد رقابت در میان داوطلبان در کنکور تجربی برای  قبولی در رشته های پزشکی و رشته هایی که دارای تضمین شغلی در آینده هستند بوده ایم بلکه تعدادی از فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هم خواستار ثبت نام کنکور سراسری 96 جهت تحصیل مجدد رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی نیز شده اند.

با توجه به اینکه رشته های پزشکی به دلیل جایگاه اجتماعی بهتر و سطح درآمد بالاتر نسبت به رشته های پیراپزشکی مثل مامایی و یا پرستاری طرفداران همیشگی خود را دارند و هر ساله شاهد رقابت میان داوطلبان بر سر این رشته ها بوده ایم. اما در خصوص آن دسته از فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که  مجددا قصد ثبت نام کنکور 96 را دارند به اطلاعتان می رسانیم که تحقق این امر امکان پذیر می باشد و هیچ گونه محدودیتی برای شرکت فارغ التحصیلان در کنکور سراسری 96 وجود نخواهد داشت. البته مشروط به یک سری شرایط و ضوابطی که در ادامه مطلب برای شما عنوان خواهیم کرد.

تحصیل مجدد پزشکی محدودیت سنی خاصی وجود دارد؟

قابل توجه فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که قصد ثبت نام کنکور سراسری 96 برای تحصیل مجدد در رشته های پزشکی را دارند توجه داشته باشید که خوشبختانه  شرایط سنی خاصی جهت شرکت مجدد در کنکور سراسری 96 در نظر گرفته نشده است. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که ظرفیت شرکت داوطلبان در کنکور سراسری به این صورت می باشد که داوطلبان در صورت  2 بار قبولی و پذیرفته شدن در مقطع کارشناسی و یا مقطع دکترای عمومی امکان شرکت مجدد در آزمون سراسری96 برای آنها وجود نخواهد داشت . برای کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره در خصوص تحصیل پزشکی در خارج از کشور ،شهریه دانشگاه های پردیس ، رتبه قبولی پزشکی 95 ، پزشکی بدون کنکور ، پيراپزشکي بدون کنکور ، ثبت نام کنکور سراسری 96 و پزشکی تعهدی با مرکز مشاوره تحصیلی  سبزتدریس تماس حاصل نمایید.

شرایط تحصیل مجدد پزشکی برای دارندگان مدرک کارشناسی جهت تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی رشته‌های گروه آموزش پزشکی و مقطع دکتری عمومی (رشته‌های پزشکی/دندانپزشکی/داروسازی ) 

فارغ التحصیلان دارنده مدرک کارشناسی ضمن دارا بودن شرایط زیر می توانند جهت تحصیل مجدد پزشکی اقدام به  ثبت نام کنکور سراسری 96 نمایند.

1- فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی مشمول طرح، جهت تحصیل مجدد در رشته های پزشکی ملزم به طی کردن دوره طرح نیروی انسانی می باشند.

2-از شرایط دیگر تحصیل مجدد پزشکی فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی، نداشتن هیچ گونه تعهدی نسبت به سازمان های خاص، ارگان ها و یا دستگاه های اجرایی و یا برخوردار نبودن متقاضیان از سهمیه مناطق محروم و یا سهمیه بومی می باشد.

3-بر اساس مصوبات هیئت امنای دانشگاه، آن دسته از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی که در مقطع کارشناسی از آموزش رایگان بهرمند بوده اند، ضمن قبولی ملزم به پرداخت شهریه تعیین شده  توسط دانشگاه خواهند بود.

4-بر اساس مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی حتی آن دسته از فارغ التحصیلان در دانشگاه های علوم پزشکی و پردیس های خود گردان و یاظرفیت مازاد که آموزش آنها در مقطع کارشناسی به صورت رایگان نبوده در صورت پذیرفته شدن در رشته های پزشکی،دندانپزشکی،داروسازی ملزم به پرداخت شهریه می باشند.

5-یکی دیگر از شرایط مربوط به تحصیل مجدد در رشته های پزشکی برای دانش آموختگان مقطع کارشناسی این است که دانشجویان امکان تطبیق دروس تخصصی مقطع کارشناسی را با دروس مقطع دکترای عمومی را نخواهند داشت.

6-متقاضیان آقا توجه داشته باشند که برای تحصیل مجدد در رشته های پزشکی نباید هیچگونه ممنوعیت تحصیلی از سمت سازمان نظام وظیفه داشته باشند.

لغو محدودیت تحصیل مجدد در دوره های روزانه دانشگاه علوم پزشکی

در خصوص رشته‌های گروه علوم پزشکی آن دسته از داوطلبانی که قبلاً با استفاده از امکانات دولتی تحصیلات خود را به اتمام رسانیده بوده اند در آزمون سراسری برای ورود مجدد به دانشگاه‌های سراسری و تحصیل در کلیه رشته‌هایی که پذیرش از مقطع دیپلم صورت می گرفت امکان پذیر نبود و این دسته از دانشجویان باید در دانشگاه های پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد رشته‌های گروه علوم پزشکی ثبت‌نام نمی نمودند و در صورت قبولی در آزمون سراسری با پرداخت شهریه ادامه تحصیل می دادند اما بر اساس رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، محدودیت تحصیل دوباره در دوره‌های روزانه دانشگاه علوم پزشکی لغو گردید.

شرایط تحصیل دارندگان مدرک کارشناسی ارشد جهت تحصیل  مجدد در مقطع دکتری عمومی (رشته های پزشکی/دندانپزشکی/داروسازی) و دکتری حرفه‌ای دامپزشکی

دارندگان  مدرک کارشناسی ارشد در صورت داشتن شرایط زیر امکان  ثبت نام کنکور سراسری 96 را برای تحصیل مجدد پزشکی خواهند داشت.

1-فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد مشمول طرح، برای تحصیل مجدد در رشته های پزشکی و پیراپزشکی می بایست  دوره طرح نیروی انسانی را بگذرانند.

2 نداشتن هیچ گونه تعهدی نسبت به سازمان های خاص،ارگان ها و یا دستگاه های اجرایی و یا برخوردار نبودن متقاضیان از سهمیه مناطق محروم و یا سهمیه بومی  نیز از شرایط دیگر تحصیل مجدد در رشته های پزشکی فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد می باشد.

3- فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد پیوسته و یا ناپیوسته توجه داشته باشند که در صورت تحصیل مجدد در رشته های پزشکی فقط امکان ثبت نام در شعبه های بین الملل دانشگاه ها را خواهند داشت که به لحاظ اعتبار مدرک و یا کیفیت آموزشی از شرایط خوبی برخوردار می باشد که می توان آن را هم سطح با دانشگاه های سراسری به حساب آورد.ضمن اینکه متقاضیان ضمن قبولی حتی در صورتی که آموزش آنها در مقاطع تحصیلی قبلی به صورت رایگان نبوده است نیز ملزم به پرداخت شهریه می باشند.

4- نداشتن ممنوعیت از سمت سازمان نظام وظیفه از شرایط تحصیل مجدد در رشته های پزشکی و پیراپزشکی برای متقاضیان آقا خواهد بود.

 برای کسب اطلاعات درباره شرایط تحصیل مجدد پزشکی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

2 نظر

 1. سلام.من یک بار کارشناسی ارشدم رو توی رشته مهندسی صنایع دانشگاه روزانه گرفتم و درسم رو تموم کردم.الان میتونم رشته پزشکی دانشگاه روزانه بخونم؟باید شهریه پرداخت کنم؟

  • مشاور سبزتدریس

   سلام ، آیا بجز ارشد مقطع کارشناسی خود را در روزانه خواندید یا خیر؟
   اگر جواب مثبت است شما باید هزینه پرداخت کنید حتی اگر در روزانه قبول شوید.
   البته از طریق دیوان عدالت هم میتوانید موضوع 11سال تحصیل رایگان را پیگیری کنید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97 برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در ...