خانه / دکتری و کارشناسی ارشد / مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد

مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد

مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد

مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد

مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد

برای دریافت مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

طی سال های اخیر با توجه به افزایش تعداد فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی، شاهد رقابت میان متقاضیان جهت شرکت و قبولی در کنکور کارشناسی ارشد بوده ایم که با توجه به افزایش تعداد شرکت کننده ها در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های متعددی اعم از دانشگاه های سراسری، آزاد، غیر انتفاعی، علمی کاربردی، پیام نور و فراگیر پیام نور هرساله با برگزاری آزمون های جداگانه اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد می نمایند.اما همانطور که مطلع هستید قبولی در این مقطع حساس نیازمند به یک برنامه ریزی اصولی و دقیق و همچنین مشاوره گرفتن از مشاوران تحصیلی با تجربه در این زمینه می باشد که در همین خصوص مشاوران سبز تدریس در ادامه اطلاعاتی درباره مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد ، برنامه ریزی اصولی و همچنین آشنایی بیشتر با کنکور کارشناسی ارشد و مسائل پیرامون آن ارائه خواهند داد.

نقش مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد در قبولی کنکور ارشد چیست؟

همانطور که در مطالب فوق ذکر شد با توجه به حساس و مهم بودن این مقطع، قبولی در آن نیازمند داشتن برنامه ای اصولی و کاربردی می باشد که طراحی این برنامه ی تحصیلی اگر توسط یک مرکز مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد تدوین شده باشد به طبع تاثیر بسزایی در تقویت مهارت های تست زنی، آگاهی از شیوه های صحیح مطالعه و یافتن پاسخ دقیق به سوالات مربوط به کنکور ارشد را خواهد داشت.ضمن اینکه در صورتی که فرایند مطالعه تحت نظارت یک مشاور تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد باشد سبب ثبات در مطالعه ،منحرف نشدن از برنامه درسی و همچنین رفع اشکال توسط مشاور می گردد و با این تفاسیر کمک گرفتن از مشاورین تحصیلی کارشناسی ارشد می تواند رشد فرایند مطالعه را منجر شود.

شروع مطالعه کنکور و مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد چگونه باید باشد؟

همانطور که می دانید نحوه شروع مطالعه تاثیر زیادی در میزان تمرکز داوطلب و یادگیری مطالب دارد.بدین ترتیب توصیه می کنیم ابتدا یک محل مناسبی جهت مطالعه در نظر بگیرید.هنگامی که صحبت از محل مطالعه می شود نا خودآگاه فکرمان به سمت کتابخانه به دلیل سکوت و آرامشی که در آن حاکم است می رود.پس با این تفاسیر بهترین مکان جهت مطالعه در درجه اول کتابخانه خواهد بود اما اگر به هر دلیلی نتوانستید کتابخانه ها را محل مطالعه خود قرار دهید پیشنهاد ما به شما انتخاب مکانی است که به دور از عوامل مزاحم از جمله اینترنت،کامپوتر و… باشد که خللی در روند مطالعه ایجاد نکند.پس از انتخاب محیط مناسب جهت مطالعه می بایست برنامه ای را ترتیب دهید که شامل دروس مشخص شده جهت مطالعه، زمان مطالعه، منابع کمک آموزشی مناسب جهت مطالعه، میزان استراحت و… در آن مشخص شده باشد که طبق برنامه ای اصولی پیش بروید و از تک تک ثانیه ها استفاده نمایید.

انتخاب روش های صحیح مطالعه کنکور ارشد از نظر مشاور تحصیلی کارشناسی ارشد :

داوطلبانی گرامی همانطور که می دانید برای موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد اطلاع از روش های صحیح مطالعه قطعا می تواند کمک زیادی به شما کند. زیرا داوطلبان بسیاری زمان زیادی را صرف مطالعه ، کنکور ارشد می کنند اما متاسفانه به دلیل عدم آگاهی درست از روش های صحیح مطالعه در آزمون با شکست مواجه می شوند و رتبه قبولی کسب نمی کنند.در این قسمت قصد داریم که جهت جلوگیری از این اتفاق به معرفی روش های صحیح مطالعه بپردازیم.

با توجه به اینکه مطالعه فرایندی پویا و فعال محسوب می شود و درک درست مطالب نیازمند تمرکز می باشد بنابراین پیشنهاد می کنیم پس از به خاطر سپردن یک مطلب در صورت جلوگیری از فراموشی قسمت های مهم را یادداشت کنید و پس از اتمام مطالعه دو مرتبه به دوره کردن مطالب مهمی که یادداشت کردید پردازید.پس از یادداشت گزیده مطالب سعی کنید خلاصه نویسی از مطالب را انجام دهید تا در صورت تمایل به مطالعه مجدد کتاب ،جهت صرفه جویی در وقت خلاصه ای از مطالب مهمی را که یادداشت کرده اید مطالعه کنید.

مشاوره تحصیلی ارشد

چگونه برای آزمون کارشناسی ارشد کنکوری درس بخوانیم؟

داوطلبان علاقمند جهت شرکت در کنکور کارشناسی ارشد، همانطور که پیش از این برای مقطع کارشناسی در کنکور سراسری شرکت کرده اید و آشنایی با نحوه ی سوالات طرح شده در کنکور را دارید پس بهتر است بدانید که برای قبولی در کنکور کارشناسی ارشد هم به همان میزان و حتی بیشتر از کنکور کارشناسی نیازمند آشنایی با سوالات و بالا بردن سطح اطلاعات خود هستید.به همین جهت قصد داریم تا نحوه کنکوری خواندن را برایتان شرح دهیم تا با بکار گیری این مطالب بتوانید از کنکور کارشناسی ارشد هم با موفقیت عبور کنید.

1-داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که برای آشنایی بیشتر با طراحی سوالات کنکور کارشناسی ارشد پیشنهاد ما به شما این است که به تجزیه و تحلیل سوالات کنکور سال های قبل بپردازید .

2-نکته دیگر جهت آشنایی بیشتر با سوالات آزمون و موفقیت در آن استفاده از منابع کمک آموزشی جامع و معتبر در کنار کتاب های درسی می باشد .البته پس از تسلط کامل در منابع درسی،منابع کمک آموزشی را در اولویت بعدی خود قرار دهید.

3-به داوطلبان گرامی توصیه می کنیم که جهت تقویت نقاط ضعف موجود در جزوات،از کتاب های مرجع جهت تکمیل اطلاعات و تقویت نقاط ضعف موچود در جزوات استفاده نمایید.

4-پیشنهاد بعدی ما به شما داوطلبان گرامی در جهت تسلط بر سوالات طرح شده در آزمون جستجوی کتاب های نوشته شده و همچنین جزواتی است که توسط طراحان سوال گردآوری شده است.

5-و در نهایت با توجه به موارد ذکر شده همواره سعی کنیددر صورت داشتن استرس و همچنین جهت جلوگیری از تخریب اعتماد به نفس خود را در معرض مقایسه با دیگر رقبای خود قرار ندهید و به دور از اضطراب و با اعتماد به نفس کامل در آزمون شرکت نمایید.

توصیه های مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد در خصوص نحوه جمع بندی :

نحوه جمع بندی و مرور در مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد
در مرحله اول : سعی کنید در ماه آخر دست کم یک مرتبه،  تست هایی را که طی دوران مطالعه غلط پاسخ داده اید و یا بی پاسخ گذاشته اید و بعد پاسخشان را یاد گرفته اید، را دوباره پاسخ بدهید تا دوباره مرتکب اشتباه نشوید.

در مرحله بعدی در کنار مرور، تست زدن را نیز انجام دهید. اگر قبلا توصیه می شد که در مطالعه اول تست زنی انجام ندهید به این خاطر بود که ابتدا همه مطالب را یاد بگیرید اما الان شما باید بدانید که تمرکز سوالات کنکور روی چه فصولی است، از چه مباحثی و به چه شکل سوال طرح می شود.

و در مرحله آخر، در اردیبهشت ماه روزهایتان را به دو نیمه تقسیم کنید. در نیم روز اول در شرایط کاملا شبیه سازی شده خودتان را در موقعیت آزمون قرار دهید، سپس در نیم روز بعد آزمون را بررسی کنید، اشکالات را در بیاورید و برای هر درس، قسمت هایی که باید مجددا مرور شوند را علامت بزنید و بر اساس آن برنامه مطالعه دو روز آینده تان را مشخص نمایید، نگر%D

x

حتما ببینید

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 - 96

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 – 96

کارنامه و رتبه قبولی ارشد مهندسی عمران 95 – 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره رتبه قبولی کارشناسی ارشد حسابداری 95 – 96 با مشاوران مرکزسبزتدریستماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق ...