خانه / انتخاب رشته / رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

رتبه مورد نیاز قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 – 97

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

.

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری یکی از فرصت هایی است که سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار می دهد تا با توجه به ظرفیت های باقی مانده در رشته و دانشگاه های مختلف که هر ساله اعلام میشود فرصت انتخاب رشته مجدد به داوطلبان داده شود.در این میان رتبه مورد نیاز برای قبولی در تکمیل ظرفیت موضوع مهمی است که داوطلبان باید به آن توجه کنند.

 

حداقل درصد و رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

آیا فرمول خاصی وجود دارد که بتوانیم بگوییم که در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 با رتبه ای خاص در رشته ای خاص قبول خواهید شد؟ خیر – چنین چیزی با عقل جور در نمی آید.بهتر است این موضوع را بدانیم که رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری نسبی بوده و پیش بینی آن بسیار دشوار تر از پیش بینی کنکور اصلی است.دلیل آن هم محدود بودن رشته ها و ظرفیت هاست.اگر دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری سال های قبل را با دفترچه امسال مقایسه کنید خواهید دید که رشته های ارائه شده متفاوت بوده و ظرفیتها نیز تغییراتی داشته اند اما دلیل اصلی برای پیش بینی رتبه قبولی تصمیم متفاوت داوطلبان است که میتواند نتیجه را کاملا تغییر دهد.

بطور کلی می توانیم یک فرمول کلی برای رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 ارائه کنیم و آن این است که در رشته های پر رقابت احتمال قبولی ها تغییر خاصی نمی کند و یا گاها بیشتر می شود اما در رشته های کم رقابت احتمال قبولی نسبت به انتخاب رشته اصلی بیشتر می شود.

 

تاثیر سهمیه ها در رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

تمامی سهمیه هایی که در کنکور سراسری تاثیر گذار بودند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت نیز تاثیر گذارند.سهمیه های جانبازی و خانواده شهید از جمله سهمیه هایی هستند که در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری تاثیر زیادی دارند.

 

محدودیت رشته ها در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

با توجه به تماس هایی که از سوی داوطلبان داشتیم این سوال مطرح شد که تعداد رشته های موجود در تکمیل ظرفیت بسیار محدود هستند و برخی از این خبر شوکه شدند.درباره رشته های رشته تجربی و پیراپزشکی ها باید بگوییم که رشته های محدودی در حال حاضر ارائه شده اند که شامل دامپزشکی ، پزشکی و داروسازی هستند.اما امکان دارد رشته هایی هم به این مجموعه اضافه شوند.

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات تکمیل ظرفیت دوره اول و دوم می توانید در کانال مرکز مشاوره سبزتدریس عضو شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

.

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن ...