خانه / کنکور / ثبت نام کنکور آزاد 96

ثبت نام کنکور آزاد 96

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 96

ثبت نام کنکور آزاد 96

ثبت نام کنکور آزاد 96

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

کنکور دانشگاه آزاد هر ساله در ابعاد وسیع و با تعداد داوطلبان زیادی برگزار می شود و طبیعتا در بسیاری از رشته ها رقابت زیادی بین داوطلبان وجود دارد.البته در ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد سوالاتی برای داوطلبان ایجاد می شود که در این مطلب به توضیح درباره آنها می پردازیم.

تا قبل از سال 92 کنکور سراسری و آزاد به صورت مجزا برگزار می شد و به همین دلیل عده ای از داوطلبان که تمایل به ثبت نام در کنکور سراسری و یا عده ای دیگر که تمایل به شرکت در کنکور آزاد را داشتند باید به صورت جداگانه در این دو آزمون شرکت می کردند اما در چند سال گذشته این دو آزمون با یکدیگر ادغام شده و چند سالی است که تنها یک آزمون برای کنکور سراسری و آزاد در مدت زمان مشخصی انجام می گیرد.در ادامه مطالب قصد داریم برای آن دسته از داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور آزاد 96 و تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند به ارائه مطالبی در خصوص شرایط شرکت در کنکور دانشگاه آزاد و مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد بپردازیم.

 

مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته در ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 96

در مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد جذب دانشجو به 2 صورت با آزمون و بدون آزمون انجام می شود.درنظر داشته باشید ثبت نام با آزمون دانشگاه آزاد از طریق کنکور سراسری می باشد .از تفاوت های پذیرش در این مقطع به صورت با آزمون و بدون آزمون در این است که رشته های بدون کنکور تعداد کمتری نسبت به رشته های باکنکور دارند. اما در خصوص تفاوت کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد با کاردانی پیوسته باید گفت که تفاوت در رشته ها دلیل تمایز این مقطع به 2 شیوه پیوسته و ناپیوسته شده است . همچنین پذیرش دانشجو در  مقطع کاردانی ناپیوسته هم به 2 صورت با آزمون و بدون آزمون انجام می گیرد که همانند کاردانی پیوسته پذیرش دانشجو با آزمون از طریق کنکور سراسری انجام می پذیرد.

 

مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد 96

دوره های کارشناسی دانشگاه آزاد به دلیل گستردگی رشته ها و رشته های متنوع بدون آزمون یکی از محبوب ترین دوره ها در میان داوطلبان می باشد. جهت آشنایی بیشتر به اطلاعتان می رسانیم که پذیرش دانشجو در این مقطع نیز به 2 صورت با آزمون و بدون آزمون صورت می گیرد و جهت تحصیل در این مقطع به صورت با آزمون توجه داشته باشید که ثبت نام با آزمون از طریق کنکور سراسری انجام می گیرد و داوطلبانی که به صورت بدون آزمون وارد این مقطع می شوند مطلع باشند که رشته های بدون آزمون دارای تنوع کمتری نسبت به رشته های با آزمون هستند.کارشناسی ناپیوسته هم شرایط مذکور را شامل می شود.

 

شرایط  و مدارک لازم جهت ثبت نام درکنکور آزاد 96 

شرکت در کنکور بدو قید و شرط  و تنها نیازمند مدرک پیش دانشگاهی می باشد .داوطلبان توجه داشته باشید که دلیل تاکید بر دارا بودن  مدرک پیش دانشگاهی مورد نظر برای شرکت در کنکور است. به عنوان مثال اگر فردی در مدرسه رشته انسانی شرکت کرده باشد می تواند در کنکور ریاضی یا تجربی هم شرکت کند به طور کلی با هر مدرک پیش دانشگاهی که داشته باشید می توانید در هر کنکوری شرکت کنید.

 

چگونگی انجام مراحل ثبت نام کنکور آزاد 96

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد امسال هم مانند سال های اخیر  بصورت مجازی و از طریق اینترنت صورت می پذیرد.شما داوطلبان برای انجام ثبت نام در وهله اول باید در تاریخ ثبت نام وارد سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد شوید و کارت اعتباری برای ثبت نام در کنکور 96 را تهیه کنید.ضمن اینکه مبلغ مورد نیاز برای ثبت نام  سال گذشته 18 هزار تومان بوده که این مقدار احتمالا در سال جدید افزایش خواهد یافت. همچنین داوطلبان در صورت تمایل به کنکور هنر و زبان نیز میبایست برای هر گروه آزمایشی به صورت جداگانه این مبلغ را پرداخت نمایید.

تاریخ ثبت نام کنکور آزاد 96

داوطلبان علاقمند جهت شرکت در کنکور آزاد توجه داشته باشید که طبق روال سال های گذشته ثبت نام کنکور سراسری و کنکور آزاد هرکدام در 2 تاریخ متفاوت انجام می شود اما آزمون های ارزشیابی و کنکور دانشگاه آزاد و کنکور سراسری به صورت یکسان است. البته ثبت نام کنکور آزاد پس از ثبت نام کنکور سراسری می باشد که تاریخ در نظر گرفته شده جهت  ثبت نام در کنکور آزاد 96 هم طبق روال گذشته در اواخر بهمن ماه خواهد بود.همچنین برای کسب آخرین اخبار در زمینه کنکور آزاد 96 می توانید در کانال تلگرام سبزتدریس عضو شوید.مرکز مشاوره تحصیلی سبزتدریس پیگیر آخرین اخبار در زمینه ثبت نام کنکور آزاد بوده و آن را در کانال تلگرام به اشتراک خواهد گذاشت.

 

تاریخ برگزاری کنکور آزاد 96

همانطور که در مطالب فوق ذکر شد به دلیل ادغام کنکور سراسری و کنکور آزاد، زمان برگزاری کنکور سراسری 96 و آزاد یکسان خواهد بود.بدین ترتیب داوطلبان علاقمند جهت شرکت در کنکور آزاد 96 می بایست باتوجه به گروه آزمایشی انتخابی خود (ریاضی،تجربی،انسانی) در زمان مقرر شده در آزمون سراسری 96 شرکت نمایند که غالبا آزمون سراسری هرساله در تیر ماه خواهد بود و اعلام نتایج کنکور آزاد در مرداد ماه و اعلام نتایج نهایی در شهریور ماه خواهد بود.

برای کسب اطلاعات یبشتر درباره ثبت نام کنکور آزاد 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97 برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در ...