خانه / دکتری و کارشناسی ارشد / ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

%d8%ab%d8%a8%d8%aa-%d9%86%d8%a7%d9%85-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d8%af-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a2%d8%b2

برای کسب هرگونه اطلاعات و ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

.

قابل توجه داوطلبان علاقمند به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد، همانطورکه میدانید دوره ی کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) یک دوره ای از آموزش عالی به شمار می رود که لازمه ی پذیرفته شدن در این مقطع دارا بودن مدرک کارشناسی می باشد که اصولا تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به 2 شیوه کارشناسی ارشد پیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته انجام می پذیرد.

یکی از سوالاتی که ممکن است برای دانشجویان هنگام ثبت نام در دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد بوجود بیاید این است که آیا رشته ی انتخابی در مقطع کارشناسی ارشد میبایست مرتبط با رشته ای که در مقطع کارشناسی خوانده اند باشد؟که البته پاسخ منفی است و دانشجویان میتواند بدون در نظر گرفتن رشته خود ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 را انجام دهند.

 

تفاوت پیوسته و ناپیوسته در ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

همانطور که گفته شد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به 2 شیوه ناپیوسته و پیوسته صورت میگیرد به همین دلیل ممکن است بسیاری از داوطلبان اطلاعات کافی در خصوص این 2 روش را نداشته باشند به همین جهت به منظور آشنایی بیشتر با این 2 روش توضیحاتی در این خصوص ارائه خواهیم داد. در واقع منظور از کارشناسی ارشد ناپیوسته این است که دانشجویان پس از مقطع کارشناسی و دریافت مدرک خود اقدام به ادامه تحصیل می نمایند.به عبارت دیگر کارشناسی ارشد ناپیوسته یک دوره ی 2 ساله پس از مقطع کارشناسی محسوب می شود.

اما در خصوص دوره ی کارشناسی ارشد پیوسته لازم به ذکر است که به دانشگاه ها و رشته های محدودی که دانشجویان می توانند با مدرک دیپلم و یا مدرک پیش دانشگاهی و بدون اخذ مدرک کارشناسی به تحصیل در آن بپردازند و مدت زمان تحصیل در این مقطع 6 سال خواهد بود. ضمن اینکه کارشناسی ارشد پیوسته مربوط به یک سری از رشته های خاص علوم انسانی می باشد که با پاس کردن حدود 172 یا 185 واحد در آن میتوان اقدام به اخذ مدرک نمود.

 

زمان و مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

داوطلبان مینوانند جهت تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد از تاریخ 18 آذرماه با به همراه داشتن مدارک مورد نیاز از جمله مدرک کارشناسی اقدام به ثبت نام نمایند. همچنین لازم به ذکر می باشد که مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آزاد 96 نهایتا تا 9 دی ماه تمدیدخواهدشد. بنابراین داوطلبان میبایست جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد آزاد 96 در مدت زمان تعیین شده اقدام به ثبت نام نمایند و مبلغ حدود 70 هزار تومان به صورت الکترونیکی جهت ثبت نام پرداخت نمایند.

 

تفاوت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری

یکی از تفاوت های اصلی در دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد در نحوه ی انتخاب رشته می باشد که داوطلبان کارشناسی ارشد آزاد میبایست در هنگام ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد آزاد، انتخاب رشته را نیز انجام دهند. همچنین برای داوطلبان در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آزاد امکان انتخاب 100 رشته محل نیز وجود خواهد داشت.اما در سال جاری ممکن است با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد این روند با تغییراتی مواجه شود.

 

تاریخ برگزاری پس از ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد آزاد 96

طی سال های اخیر غالبا آزمون کارشناسی ارشد آزاد در خرداد و یا اردیبهشت ماه صورت می گرفت اما در سال جاری با توجه به طرح ادغام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزمون کارشناسی ارشد آزاد با یکدیگر، زمان در نظر گرفته شده برای برگزاری این آزمون در اوایل اردیبهشت ماه 96 در تاریخ 7 و 8 روزهای پنجشنبه و جمعه خواهد بود.

 

تاریخ اعلام نتایج و ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

در سال های اخیر در شهریور ماه شاهد اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد آزاد بوده ایم و به احتمال زیاد زمان اعلام نتایج کنکور ارشد آزاد سال 96 هم همین تاریخ در نظر گرفته شده است .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت سراسر کشور -9099071647

.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 - 96

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 – 96

کارنامه و رتبه قبولی ارشد مهندسی عمران 95 – 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره رتبه قبولی کارشناسی ارشد حسابداری 95 – 96 با مشاوران مرکزسبزتدریستماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق ...