خانه / تیزهوشان / برنامه ریزی آزمون تیزهوشان 97

برنامه ریزی آزمون تیزهوشان 97

مشاوره و برنامه ریزی برای آزمون تیزهوشان

%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-%d8%b1%db%8c%d8%b2%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d8%aa%db%8c%d8%b2%d9%87%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%86-96

.

برای برنامه ریزی آزمون تیزهوشان 97 و کسب هرگونه اطلاعات درباره آزمون تیزهوشان با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

.

طبق روال هر ساله برای دانش آموزان پایه ششم به هفتم و پایه نهم به دهم آزمون تیزهوشان برگزار می شود .که ثبت نام دانش آموزان در آزمون در زمان معینی انجام شده و تنها شرط اصلی برای ورود به مدارس تیزهوشان ،قبولی در آزمون تیزهوشان می باشد.در نظر داشته باشید که منابع آزمون تیزهوشان یکی از ارکان مهم در برنامه ریزی برای این آزمون است.در ادامه به معرفی بعضی از این منابع می پردازیم.

 

معرفی منابع درسی برای تیزهوشان پایه ششم به هفتم و پایه ی نهم به دهم

برای پایه ی ششم به هفتم  منابع درسی انتشارات خیلی سبز به دلیل داشتن ادبیاتی دوستانه تر و عامیانه تر برای درک بهتر دانش آموزان توصیه میشود.سایر انتشارات کتاب ها با ادبیاتی رسمی تر نوشته شده است.

 

 

انتشارات خیلی سبز (شامل 6کتاب پایه ششم دبستان از جمله قرآن،ریاضی،فارسی،هدیه های آسمان،علوم،تفکر و پژوهش و مطالعات اجتماعی میباشد). به دلیل ادبیاتی دوستانه تر و عامیانه تر . علوم نهم این انتشارات 390صفحه به همراه نمونه سوال های آزمون تیزهوشان با پاسخ های تشریحی مناسب میباشد.

 

 

 

انتشارات فتحی(کتاب علوم انتشارات فتحی کتاب جامعی جهت پرورش استعدادهای دانش آموزان طراحی شده است .این کتاب شامل درس نامه و تست در هر فصل میباشد که دانش آموزان میتوانند با استفاده از این کتاب به سطح علمی بالایی دست پیدا کنند).

 

 

انتشارات گامی تا فرزانگان (کتاب علوم این انتشارات شامل 14فصل میباشد که در پایان هر فصل  نکات کلیدی و چهارگزینه ای به همراه پاسخ های تشریحی جمع آوری شده است

 

 

انتشارات کانون فرهنگی آموزش قلم چی  (کتاب ریاضی پایه ششم این انتشارات در 8 فصل میباشد که شامل سوالات 4گزینه ای و پاسخ های تشریحی است.)

 

 

معرفی برنامه های آموزشی برای دانش آموزان تیزهوش

همانطور که مطلع هستید برنامه های آموزشی گوناگونی جهت آمادگی بیشتر دانش آموزان برای شرکت در آزمون تیزهوشان وجود دارد که در این قسمت برای شما عنوان خواهیم کرد.

یکی از راه های موثر جهت موفقیت در آزمون تیزهوشان شرکت در آموزشگاه های علمی و کلاسهای تقویتی است که توسط مدرسان و اساتید برگزار میشود. این گونه مراکز سعی بر این دارند که دانش آموزان مفاهیم علمی و دشوار را با سرعت بیشتر و  توضیح کمتر درک کنند و تسلط بیشتری روی کتابهای درسی پیداکنند.همچنین در این گونه مراکز روش های صحیح مطالعه جهت آماده سازی دانش آموزان تیزهوش و تقویت بیشتر انها آموزش داده میشود.

نکته ی قابل توجه دیگری که مربیان و مدرسان باید در نظر داشته باشند،تشخیص دقیق  و انتخاب صحیح دانش آموزان تیزهوش میباشد که در صورت اشتباه در انتخاب احساس سرخوردگی و شکست دانش آموز را به همراه خواهد داشت.

 

فاکتور های مهم جهت موفقیت در آزمون تیزهوشان که دانش آموزان باید در نظر بگیرند

پیشنهاد ما به دانش آموزان این است که جهت سرعت بخشیدن به سرعت یادگیری خود،قبل از تدریس مدرس متن کتاب را مطالعه کنند وپیش زمینه ای از مطالب را در ذهن خود داشته باشند در این صورت هنگام روخوانی به دلیل پیش خوانی ،مطالب به راحتی به ذهن سپرده میشود و توانایی در یادگیری نیز افزایش می یابد.ودانش آموزان سعی در به خاطر سپردن مطالب و یاد گرفتن آن را داشته باشند نه فقط حفظ کردن.

از فاکتور های مهم دیگر میتوان به برنامه ریزی اشاره کرد.پیشنهاد ما به دانش آموزان این است که برای هر درس ساعت مشخصی را اختصاص دهید و در طول هفته با برنامه دقیق پیش بروید و تعادل در مطالعه را حفظ کنید تا دچار خستگی و دلزدگی نشوید.وبرای رفتن به سمت موفقیت سعی کنید از درس خواندن لذت ببرید و با اشتیاق و انگیزه به سمت کتاب های خود بروید .

افزایش اعتماد بنفس و خود باوری نیز از عوامل مهم در موفقیت در هر زمینه ای میباشد.وقتی شما به توانایی خود باور داشته باشید میتوانید هدف خود رامشخص کنید ودر مسیر رسیدن به هدف تلاش کنید و مطمئن باشید که با سخت کوشی و تلاش های مکرر موفقیت بزرگی درآینده ای نه چندان دور در  انتظار شماخواهد بود.

همچنین به دانش آموزان پیشنهاد میشود با آزمون دادن آموخته های خود را ارزیابی کرده و از پیشرفت درسی خود در طول هفته مطلع شوندو باشناسایی نقاط قوت و ضعف خود برنامه ریزی دقیق تری داشته باشند.

 

راهکار هایی جهت یادگیری دروس مفهومی 

همانطور که میدانید نحوه یادگیری دروس مفهومی با دروس حفظی کاملا متفاوت میباشد.به همین منظور در این قسمت راهکار های مناسبی جهت مطالعه ی دروس مفهومی برای شما عنوان میکنیم. با توجه به اینکه ریاضی یکی از مهم ترین درس های مفهومی در هر مقطع تحصیلی به شمار میرود پس نحوه ی  مطالعه ی آن نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.درک کردن دروس مفهومی نیازمند دقت و تمرکز بالایی میباشد به همین منظور پیشنهاد میشود که برای درک درسی مثل ریاضی 2اصل مهم را هنگام مطالعه در نظر بگیرید .یادگیری درس ریاضی در 2مرحله انجام میگیرد .یادگیری اولیه که باید در کلاس با دقت و تمرکز بالا حین تدریس معلم صورت بگیرد وپس از یادگیری اولیه شما باید یادگیری تکمیلی را در منزل با استفاده از کتابهای کمک آموزشی و حل تمرین و مسائل کتاب انجام دهید و با در نظر گرفتن این اصول حین مطالعه خود را برای شرکت در آزمون آماده کنید.

 

 

 

نقش والدین در قبولی دانش آموزان در آزمون تیزهوشان چیست؟

نکات مهمی که والدین باید در نظر بگیرند ،ایجاد محیطی آرام و به دور از هیاهو ،رسیدگی به تغذیه ی دانش آموز واجازه ی معاشرت به فرزند برای  رفت و امد با همسالان خود جهت تبادل اطلاعات میباشد.همچنین مشاوره با کارشناسان مشاوره و برنامه ریزی آزمون تیزهوشان جهت مطلع شدن از مسائل آموزشی فرزند و تشویق دانش آموز از جمله ی موارد جهت بالا بردن روحیه و افزایش اعتماد به نفس دانش آموز برای حضور و موفقیت در آزمون میباشد.

 

زمان و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در  آزمون تیزهوشان

طبق روال معمول ؛ثبت نام آزمون تیزهوشان در اسفند ماه و زمان برگزاری آزمون تیزهوشان نیز غالبا در اردیبهشت ماه انجام میگیرد.

 

1.دانش آموزان باید جهت شرکت در آزمون ورودی مبلغ 150000 صدوپنجاه هزار ریال پرداخت کنند.

2.ضمنا جهت صدور کارت ورود به جلسه آزمون ،ارائه فایل عکس داوطلب االزامی میباشد.

3.فرم تقاضانامه ثبت نام آزمون به صورت اینترنتی تکمیل شود.

برای برنامه ریزی امتحان تیزهوشان و کسب هرگونه اطلاعات درباره آزمون تیزهوشان با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان شهرستان زرند 96 - 97

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان شهرستان زرند 96 – 97

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان شهرستان زرند 96 – 97 برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون تیزهوشان شهرستان زرند 96 -97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق ...