خانه / کنکور / اشتباه در انتخاب رشته کنکور 96 و انتخاب اولویت های بعدی

اشتباه در انتخاب رشته کنکور 96 و انتخاب اولویت های بعدی

اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 و انتخاب اولویت های پایین تر

اشتباه در انتخاب رشته

اشتباه در انتخاب رشته

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره بروز اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 و تغییر اولویت انتخاب های پایین تر با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

.

بعد از انتشار کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور سراسری 95 در تاریخ 7 مهرماه تماس های زیادی داشتیم مبنی بر اینکه، به دلیل اشتباه در انتخاب رشته و جا به جایی انتخاب ها، و قرار گرفتن یک انتخاب نادرست در بین کد رشته محل های انتخابی مشکلاتی برای داوطلبان بوجود آمده.به عنوان مثال انتخاب پنجم آنها یک انتخاب اشتباه بوده است و با ستاره دار شدن این انتخاب در کارنامه سبز حق انتخاب در رشته های پایین تر از آنها گرفته شده است.

 

آیا اگر در کارنامه سبز اولویتی را قبول شویم و در اولویت بعدی هم شانس داشته باشیم، می توانیم کد رشته محل بعدی را انتخاب کنیم؟

بله می توانید. باید مراحلی که در زیر برای شما توضیح دادیم را انجام دهید تا به سادگی اولویت اول خود را بهه عنوان اولویت اشتباه معرفی کرده و اولویت های بعدی ( اولویت دلخواه ) خود را اولویت مورد نظر معرفی کنید.

 

 

1- وارد سایت سازمان سنجش و آموزش کشور شوید و بر روی ورود به سیستم پاسخگویی کلیک کنید.

 

%d8%b3%db%8c%d8%b3%d8%aa%d9%85-%d9%be%d8%a7%d8%b3%d8%ae%da%af%d9%88%db%8c%db%8c

 

 

 

2- بعد از ورود به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش و عضویت در سایت، وارد قسمت “بررسی اشتباه و انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی” شوید.

 

%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%87-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8-%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87

 

 

3- شماره داوطلبی و شماره پرونده را وارد کرده و در خواست خود را ارسال کنید.همچنین اگر نیاز می بینید که توضیحاتی هم ارائه کنید می تواندی در قسمت درج توضیحات یادداشت کنید.

 

%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%87-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8-%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%da%a9%d9%86%da%a9%d9%88%d8%b1-%d8%b3%d8%b1%d8%a7%d8%b3%d8%b1%db%8c

 

 

بعد از انجام مراحل بالا و ثبت اولویت مورد نظر خود باید منتظر پاسخ از طرف سازمان سنجش باشید.زمان مشخصی برای پاسخ دهی در نظر گرفته نشده اما حدودا 1 هفته تا 3 ماه فرصت نیاز هست تا پاسخ برای شما ارسال شود.این مدت پاسخگویی به دانشگاه و رشته انتخابی شما و همچنین با زمان ثبت درخواست شما در سیستم پاسخگویی ارتباط مستقیم دارد.هرچه زودتر درخواست خود را در این سیستم ثبت کنید زمان پاسخگویی به شما نیز کمتر خواهد بود.

 

آیا سازمان سنجش تمام اعتراضات  اشتباه در انتخاب رشته و بررسی درخواست اولویت ها را چک میکند و به آنها پاسخ می دهد؟

در سال گذشته تقریبا تمامی داوطلبانی که از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش استفاده کردند نتایج خود را دیر یا زود دریافت کردند و توانستند مشکل خود را حل کنند.البته نباید از یاد ببریم که استفاده از این سیستم تنها راه عملی برای رسیدن به نتیجه است و مراجعه حضوری و تماس های تلفنی در این موراد به هیچ وجه تاثیر گذار نخوهند بود.

اگر شما هم در کارنامه سبز خود خواستار تغییر در اولویت هستید می توانید مراحل بالا را به شکلی که توضیح داده شد دنبال کنید و یا با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.

 

رفع محرومیت کنکور 96

تمامی داوطلبانی که در یک رشته روزانه در کنکور 95 قبول شده اند و قصد شرکت در این رشته را ندارند می توانند با استفاده از گزینه سوم در تصویر آخر از شرکت در دوره روزانه قبول شده انصراف داده و شرایط را برای عدم محرومیت در دوره های روزانه کنکور 96 محیا سازند.

 

 

برای کسب هرگونه اطلاعات انتخاب رشته اشتباه و تغییر در اولویت بندی رشته های کارنامه سبز کنکور 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

.

23 نظر

 1. میشه یکی که جواب تقاضای اولویت بعدیش اومده id تلگرامشو بده ازش چنتا سوال دارم

 2. سلام خواهشا اگه کسی درخواست صدور مجوز کنکور96داده وجواب دریافت کرده باشه بگین چه روزی درخواست دادین و کی جواب گرفتین؟ممنون

 3. سلام باتقاضای من موافقت شد اما وقتی به دانشکده مراجعه کردم میگن دو ماه از سال رفته نمیتونیم پذیرش کنیم وبهمن هم ورودی نداریم به نظر شما من چه کار کنم ؟

 4. سلام دوستان. از بین کسانی که درخواست اولویت بعدی دادند و جواب گرفتند میشه بگین چه تاریخ و ساعتی درخواست داده بودین؟ ممنون

  • سلام
   من 10 مهر درخواست دادم و 4 آبان جوابش اومد و با درخواستم موافقت شد.

 5. باسلام دوستان کسی درخواست صدور مجوز کنکور 96 داده وجواب دریافت کرده باشه؟

 6. سلام دوستان میخواستم بپرسم کسی تا به حال جواب درخواستش رو گرفته؟

 7. سلام من درخواست داده ام که کد را اشتباه زدم اما الان پشیمانم می خوام توی دانشگاه قبلی بمونم کسی می تونه راهنماییم کنه.

 8. سلام دوستان بنده با توجه به مشکلاتی که داشتم درخواست تعغیر اولویت دادم اونوقت فرمم پر کردم تهران الان مشکلم حل شده ومی خواهم بمونم همون دانشگاه قبلی ایا امکانش هست که بعداز اعلام نتایج به اون مرکز جدید مراجه نکنک و در همان دانشگاه اولی بمان ؟

 9. سلام ..من امسال درخواست حضوری دادم یعنی رفتم سازمان سنجش و فرم پر کردم. ایا حتما باید اینترنتی درخواست میدادیم؟

 10. سلام. من 31 شهریور درخواست دادم. کسی میدونه چقد طول میکشه تا جواب بگیرم؟
  چند درصد احتمال پذیرفته شدن هست؟

 11. سلام من امسال با سهمیه شاهد دردوره روزانه قبول شدم آیا بادرخواست تغیر دوره قبولی از روزانه به شبانه میتوانم سهمیه ام را حفظ کنم؟

 12. سلام با درخواست بررسی انتخاب رشته در اولویت روزانه پایین آیا ممکن است شبانه شویم؟ 

 13. سلام ,کسی میدونه بعد از اینکه جواب قبولی در تقاضا ب اولویت بعدیمان امد ،ایا تغییر درکارنامه اعلام نتایج انتخاب رشته اعمال مشود؟

 14. سلام اقا محمد جواد ،درپاسخ به شما بگویم ،من نیز تقاضای اولویت بعدی ام را داده بودم وامروز هم خداروشکر جوابش را گرفتم وقبول شدم ،شماهم همین کاررو کنید انشالله قبول میشوید

  • ببخشید شما کی درخواست داده بودین
   و لطفا اگر میشه عدد شماره نوبت درخواستتونو بگین آخه مال منو هنوز اعلام نکردن

 15. محمدجواد

  سلام.بنده در دانشگاه فرهنگیان(اولویت اول) پذیرفته شده و ثبت نام کرده ام. اکنون میخواهم با استفاده از سیستم سایت سنجش تقاضای تغییر به اولویت 18 خود یعنی رشته علوم قضایی دانشگاه علوم قضایی تهران را بدهم.ضمنا در تمامی مصاحبه های این دانشگاه شرکت کرده و قبول شده بودم.حال سوال اینجاست که با توجه به دارای شرایط خاص بودن هر دو دانشگاه ایا میتوان به نتیجه ی این درخواست امیدوار بود

 16. سلام من امسال در یک رشته روزانه قبول شدم وثبت نام هم کردم و درخواست شرکت در کنکور سراسری96 رادادم آیا با وجود ثبت نام امکان موافقت وجود دارد؟

 17. سلام
  لینک “سیستم پاسخگویی سازمان سنجش” ، قسمت “بررسی اشتباه و انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی” برای اعلام اولویت بعدی برای انتخاب در آزمون سراسری 95 تا مورخه 23 مهر ماه فعال شد.

 18. سلام من در کنکور کاردانی به کارشناسی در انتخاب اولویت اشتباه کردم والان متقاضی اولویت دومم هستم که الان در دانشگاه تربت حیدریه ثبت نام کردم هنوزم سر کلاسی نرفتم به خاطر مشکلاتی که دارم تحت هیچ شرایطی نمی توانم در این مرکز ادامه تحصیل بدم و حتی برا یک ترم که بعدا بتونم انتقالی یا مهمانی بگیرم والان نمی دونم چجوری برم اولویت دومم راهنمای ام کنید ممنون میشم ؟؟

 19. سلام
  در سایت سنجش، لینک “سیستم پاسخگویی سازمان سنجش” ، قسمت “بررسی اشتباه و انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی” از دیشب مهلت ثبت اعتراض و درخواست تمام شده. آیا روش دیگری برای ثبت اعتراض به انتخاب رشته اشتباه وجود دارد؟
  لطفا جواب دهید
  ممنونم از لطف شما

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97 برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در ...