خانه / دکتری و کارشناسی ارشد / تکمیل ظرفیت سراسری کارشناسی ارشد 95

تکمیل ظرفیت سراسری کارشناسی ارشد 95

راهنمای انتخاب رشته و ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد 95

 

%d8%aa%da%a9%d9%85%db%8c%d9%84-%d8%b8%d8%b1%d9%81%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d8%af-%d8%b3%d8%b1%d8%a7%d8%b3%d8%b1%db%8c-95

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 95 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

.

این مطلب در تاریخ 7/7/95 برای شما عزیزان نوشته می شود.

بعد از انتشار خبر های مختلف درباره تاریخ دقیق تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری سال 95 در انتها سازمان سنجش و آموزش کشور تاریخ دقیق برای انتخاب رشته را مشخص کرد.12 مهر 1395 تاریخ انتشار دفترچه ، 13 مهر تاریخ شروع انتخاب رشته و در انتها 17 مهر هم تاریخ پایان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد سراسری سال 95 در نظر گرفته شد.درباره تاریخ اعلام نتایج خبر خاصی ارائه نشده، اما معمولا نتایج تا 2 هفته بعد از پایان انتخاب رشته منتشر می شود.

 

 

آیا شانس قبولی در تکمیل ظرفیت افزایش پیدا می کند؟

هم بله، هم خیر
در جواب این سوال به شما میگویم آیا گرایش های خوب همیشه طرفدار های خاض خودشان را ندارند؟ اگر گرایش های خوب و دارای بازار کار مناسب در تکمیل ظرفیت ارائه شوند یا شما آنها را انتخاب می کنید و یا نفرات برتر از شما.از آنجایی که رتبه کسب شده در کنکور ملاک تکمیل ظرفیت است امکان قبولی شما  ارتباط مستقیم دارد با رتبه شما.اگر فکر می کنید در تکمیل ظرفیت می توانید انتخاب های رویایی داشته باشید، باید به شما بگویم با اینکار انتخاب های خود را از دست خواهید داد و چیز دیگری بدست نمی آورید.البته قرار نیست از انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ناامید شوید اما بخاطر داشته باشد که متناسب با رتبه خود انتخاب رشته کنید تا نتیجه بگیرید.

تکمیل ظرفیت آخرین فرصت برای شماست، پس باید انتخاب رشته ای دقیق انجام دهید و به خوبی از آن استفاده کنید ، سعی کنید حدود رتبه قبولی در رشته مورد نظر خود را پیدا کنید تا انتخاب های شما کاربردی تر باشد.دانستن حدود رتبه قبولی در گرایش مورد نظرتان به شما این امکان را میدهد تا از انتخاب های خود بهینه استفاده کنید و شانس خود را تا حد زیادی افزایش دهید.الیته همانظور که میدانید با قبول شدن در رشته تکمیل ظرفیت، قبولی قبلی شما ( در صورت قبول شدن در انتخاب رشته اصلی) از بین خواهد رفت.

 

 

چه دانشگاه هایی چه رشته هایی ارائه میدهند؟

هنوز هیچ اطلاعات دقیق دراینباره در دست نیست اما میتوان گفت، برای اطلاع نسبی از این موضوع به دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت سراسری کارشناسی ارشد سال 94 مراجعه کرده و از رشته های ارائه شده اطلاع پیدا کنید.معمولا دانشگاه هایی که در سال گذشته رشته ای را ارائه دادند سال های دیگر همین رشته را مجددا ارائه میدهند.رشته های ارائه شده بر اساس تصمیم گیری هر دانشگاه در هر سال متفاوت می باشد.

 

 

چه کسانی می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری شرکت کنند؟

تمامی افرادی که در آزمون کارشناسی ارشد سال 95 شرکت کرده و رتبه آنها مشخص شده باشد می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت شرکت کنند.اگر در انتخاب رشته قبول نشده اید می توانید شانس خود را مجددا با انتخاب رشته ای اصولی تر امتحان کنید و اگر در رشته ای قبول شده اید که فکر می کنید مناسب شما نیست، باز هم می توانید در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد شرکت کنید.بر اساس آخرین اخبار درباره انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 95، حتی افرادی که در آزمون سراسری ارشد مجاز به انتخاب رشته در دروه روزانه نشدند هم میتوانند در تکمیل ظرفیت دوره روزانه شرکت کنند.بنابراین تنها شرط برای انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت سراسری ارشد، صرفا شرکت در آزمون سراسری می باشد.

مهم ترین نکته در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت توجه به نحوه ی انتخاب رشته و اولویت بندی صحیح است که در این راستا می توانید از کارنامه سال های گذشته هم کمک بگیرید.

 

%d8%aa%da%a9%d9%85%db%8c%d9%84-%d8%b8%d8%b1%d9%81%db%8c%d8%aa-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d8%af-%d8%b3%d8%b1%d8%a7%d8%b3%d8%b1%db%8c-95

 

نحوه انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری به چه شکل خواهد بود؟

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دقیقا مشابه انتخاب رشته اصلی است اما با ابعاد کوچک تر.بعد از انتشار دفترچه در 12 مهرماه رشته های خود را انتخاب می کنید و مانند انتخاب رشته اصلی آنها را تقسیم بندی می کنید و 3 گروه رشته خوشبینانه ، منطقی و بدبینانه ایجاد میکنید.

توجه داشته باشید که تعداد شرکت کنندگان در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت به مراتب کمتر از تعداد شرکت کنندگان در انتخاب رشته اصلی هست و این نکته به شما کمک می کند تا بتوانید با حضور کمتر رقبا در رشته های بهتر قبولی بگیرید.انتخاب های خوشبینانه در مواقعی کارآمد هستند که یک ظرفیت باقی مانده در رشته ای خوب و دور از انتظار باقی می ماند و شما با انتخاب خوشبینانه خود این رشته را مال خود میکنید، البته این امکان خیلی زیاد نیست اما به هر حال انتخاب های خوشبینانه را هرچند کم اما حذف نکنید.

 

 

نکات مهم در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری

1- انتخاب های خود را بر اساس علاقه و بازار کار اولویت بندی کنید و همیشه نیم نگاهی به رتبه های قبولی در آن رشته ها داشته باشید.

2- بهترین انتخاب خود را در رتبه 1 قرار دهید نه محتمل ترین انتخاب را. همیشه انتخابی که برای شما احتمال قبولی بالایی دارد را در صدر انتخاب ها قرار ندهید.با تغییر اولویت شانس قبولی شما کم نمی شود، بهتر است چند انتخاب بهتر را قبل از انتخاب محتمل خود قرار دهید

3- از انتخاب های خود مطمئن باشید. مبادا انتخابی کنید که بعدا از آن پشیمان شوید. اگر در انتخاب رشته خردادماه در رشته ای قبول شدید و می خواهید در تکمیل ظرفیت رشته ای بهتر قبول شوید به دقت به آن فکر کنید تا در آینده حسرت نخورید که چرا رشته خود را تغییر دادید.

4 – سعی کنید از رتبه قبولی در هر رشته باخبر شوید.می توانید از نمونه کارنامه های قبولی کارشناسی ارشد سال های گذشته استفاده کنید و یا از مشاوران سبزتدریس در اینباره سوال کنید.

 

 

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

.

یک نظر

  1. با سلام و خسته نباشید. بنده پذیرفته شده ارشد تکمیل ظرفیت هستم. ولی تمایلی به تحصیل در مسافت دور ندارم ایا امکانش هست الویت های بعدی خود راادامه دهم یا خیر؟ و همین آخرین فرصت من خواهد بود؟ ممنونم

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 - 96

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 – 96

کارنامه و رتبه قبولی ارشد مهندسی عمران 95 – 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره رتبه قبولی کارشناسی ارشد حسابداری 95 – 96 با مشاوران مرکزسبزتدریستماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق ...