خانه / انتخاب رشته / تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد 96

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد 96

راهنمای تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد 96

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد 96

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد 96

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزاد کارشناسی ارشد 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

.

چگونگی انتخاب رشته کنکور آزاد کارشناسی ارشد 96

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت در مقطع ارشد هر ساله در اوایل مهر ماه انجام میشود.نکته ی قابل توجه و مهم که گاهی اوقات در خصوص انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد هنوز هم مورد توجه قرار نمی گیرد این است که ترتیب انتخاب رشته داوطلبین مانند انتخاب رشته اصلی باید بر مبنای اولویتشان باشد و نه صرفا بر اساس شانس قبولی.

درخصوص آن دسته از داوطلبانی که تعداد کل انتخاب های آنها در دفترچه انتخاب رشته ارشد منتشر شده است ولی تعداد آن ها بسیار کم است میتوان گفت که “تصور کنند که بجای انتخاب رشته باید دانشگاه های مورد علاقه شان را به ترتیب قرار دهند”

داوطلبانی که تعداد رشته محل هایشان در رشته و یا گرایششان بیشتر از تعداد مجاز میباشد ،می توانند به این شکل انتخاب رشته کنند که 20درصد اول را به انتخاب های خوشبینانه ، 40درصد دوم به انتخاب های منطقی و 40 درصد آخر را هم به انتخاب های بدبینانه اختصاص دهند.

دراین صورت داوطلب میتواند ازانتخاب های خوشبینانه و بد بینانه کم کند تا تعداد انتخاب ها به حد مجاز برسد و نکته  قابل توجه دیگر این است که اولین دانشگاه انتخابیتان باید مورد علاقه ترین دانشگاهتان باشد .و هرچه تعداد انتخاب در دفترچه بیشتر باشد شانس قبول شما نیز بیشتر میشود .

 

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد 96

همانطور که میدانید تکمیل ظرفیت ،به منظور فرصت مجددی برای انتخاب رشته و شانس قبولی بیشتر است.زمان تکمیل ظرفیت کنکور آزاد ارشد هر ساله در نیمه اول مهرماه بوده و در سال 96 این تکمیل ظرفیت از 10 مهرماه آغاز میشود. داوطلبین میتوانند جهت ثبت نام در تکمیل ظرفیت کنکور آزاد کارشناسی ارشد 96 به سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کنند و با وارد کردن اطلاعات شخصی، انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد را انجام دهند.

 

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور آزاد کارشناسی ارشد 96

تنها شرط اصلی برای شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد 96، حضور درجلسه کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و صادر شدن کارنامه  میباشد. آن دسته از داوطلبانی میتوانند در تکمیل ظرفیت کنکور آزاد کارشناسی ارشد شرکت کنند که در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرده اند.همچنین آن دسته از داوطلبانی که در انتخاب رشته خرداد ماه رشته ای قبول نشده اند هم می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنند.

لازم به ذکر است که شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور آزاد کارشناسی ارشد 96 ارتباطی به شرکت در انتخاب رشته اصلی ندارد و به همین دلیل حتی داوطلبانی که در انتخاب رشته کنکور آزاد کارشناسی ارشد 96 شرکت نکرده اند و یا جا مانده اند نیز می توانند در تکمیل ظرفیت کنکور آزاد کارشناسی ارشد 96 شرکت کنند.

داوطلبانی که شرایط اولیه شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور آزاد کارشناسی ارشد را دارند می توانند از بین لیست رشته محل های معرفی شده در تکمیل ظرفیت کنکور آزاد کارشناسی ارشد 96 انتخاب رشته کنند.همچنین داوطلبان باید این نکته را در نظر بگیرند که اگر داوطلبی در اعلام نتایج اولیه در یک رشته محل پذیرفته شده است اگر در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور آزاد کارشناسی ارشد 95 شرکت کند و  پذیرفته شود قبولی قبلی او باطل می شود و هیچ گونه حق اعتراضی نمیتواند داشته باشد.

 

%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8-%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%aa%da%a9%d9%85%db%8c%d9%84-%d8%b8%d8%b1%d9%81%db%8c%d8%aa-%d8%a2%d8%b2%d8%a7%d8%af-%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d8%af-95

 

اواخر مهر ماه تاریخ اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور آزاد کارشناسی ارشد 96

زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور آزاد کارشناسی ارشد 96 روزهای پایانی مهر ماه می باشد. داوطلبین میتوانند پس از اعلام نتایج نهایی تکمیل ظرفیت کنکور آزاد کارشناسی ارشد 96 بر اساس ظرفیت های ایجاد شده برای ورودی مهرماه و در صورت پذیرفته نشدن پذیرفته شدگان میتوانند برای ورودی بهمن ماه ثبت نام خود را انجام دهند.( معمولا در بیشتر اوقات ورودی بهمن ماه می باشد )

 

زمان دقیق ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

طبق سالهای گذشته، زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد در نیمه اول مهرماه خواهد بود و در اواخر مهرماه نیز نتایج پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت ارشد آزاد 96 اعلام می شود.

 

اعلام جزئیات ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان کارشناسی ارشد آزاد بدون آزمون 96

پذیرفته‌شدگان دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون آزمون سال 1396 دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند از سوم مهر ماه نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.همچنین پذیرفته شدگان دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون آزمون سال 96 دانشگاه آزاد می‌توانند نتایج خود را از سایت مرکز آزمون این دانشگاه رویت کنند و پرونده تمام پذیرفته شدگان برای احراز صلاحیت‌های عمومی در دست بررسی است.نکته ی مهم دیگر این است که سنوات تحصیل این دوره ۳ سال است و به هیچ وجه قابل افزایش نیست.

با توجه به اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور مجوز ثبت‌نام اتباع خارجی مقیم متعاقبل انجام تشریفات قانونی و بررسی صلاحیت‌های اقامتی و اعلام رسمی آن از سوی این اداره خواهد بود و تا قبل از آن پذیرش این افراد به صورت موقت است.

شهریه پذیرفته شدگان از دو بخش شهریه پایه و متغیر تشکیل شده که در هر نیمسال تحصیلی از دانشجویان دریافت می‌شود، علاوه بر این دو مورد دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه و فقط در نیمسال اول باید مبلغ ۱۱۸ هزار تومان به عنوان هزینه خدمات آموزشی واریز کنند.

پذیرفته شدگان واحدها و مراکز بین‌ المللی و برون مرزی دارای مجوز انتقال، میهمانی و جابجایی نیستند.

 

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره انتخاب رشته و ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

.

12 نظر

 1. سلام من واحدالکترونیکی رشته مدیریت شهری قبول شدم نمیدونم خوب هست یا نه لطفا اگر کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کند؟

 2. سلام 
  دفترچه تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه ازاد رو از کجا باید دانلود کنم 
  نیستش

 3. وای چرا همچین دانشگاه هایی رو گذاشتن ؟؟؟
  ما به خاطر این که بخوایم دانشگاهمون نزدیک باشه داریم تکمیل ظرفیت میکنیم بعد شما زدید دانشگاه ازاد لبنان و عربستان؟؟
  این چه وضعشه 38 هزار تومن پول کارت دادیم که هیچی به هیچی ؟
  فقط دانشگاه واحد الکترونیک و ارائه بدید 

 4. سلام.ببخشید تکمیل ظرفیت چه ساعتی شروع میشه؟

 5. سلام.ببخشید آیا توی تکمیل ظرفیت امسال، تمام رشته های پارسال هم ارائه میشه؟دفترچه رو از کجا باید دانلود کنم

 6. سلام.
  من بلد نیستم چجوری باید ثبت نام تکمیل ظرفیت رو انجام بدم ؟
  چند تا انتخاب دارم؟
  میشه یه نفر کامل بهم توضیح بده؟

 7. سلام چه رشته و شهر تکمیل ظرفیت ارشد

 8. سلام.ببخشید زمان دقیق انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزاد کی هستش؟

  • گروه تدریس سبز

   سلام.
   برای کارشناسی ارشد آزاد اگر در تاریخ 6 مهر روی سایت دانشگاه آزاد قرار نگیره احتمالا با شروع تکمیل ظرفیت سراسری شروع میشه

  • احتمالا دهم مهر باشه

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن ...