خانه / انتخاب رشته / قبولی ذخیره دانشگاه آزاد چیست

قبولی ذخیره دانشگاه آزاد چیست

قبولی ذخیره دانشگاه آزاد چیست

%d8%b0%d8%ae%db%8c%d8%b1%d9%87-%d9%82%d8%a8%d9%88%d9%84%db%8c-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a2%d8%b2%d8%a7%d8%af-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره قبولی ذخیره دانشگاه آزاد با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

.

قبولی ذخیره دانشگاه آزاد

طی 3سال اخیر که کنکور سراسری و آزاد ادغام شده اند ، در نتایج نهایی انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، موضوعی درباره ذخیره دانشگاه آزاد وجود نداشت، اما امسال این موضوع باعث بوجود آمدن سوالاتی در ذهن داوطلبان و مشاوران مرکز سبزتدریس شد.
ذخیره دانشگاه ازاد امتیازیست که در صورت عدم تکمیل ظرفیت هر یک از واحد های دانشگاه آزاد به دانشجویانی که در کارنامه ی آنها لفظ ذخیره در مقابل یکی از رشته محل های انتخابی درج شده است تعلق میگیرد .
نحوه ی ثبت نام این دسته از داوطلبان به این صورت میباشد که علی رغم تمامی داوطلبان پذیرفته شده که در روز های شنبه و یکشنبه 3 الی 4 مهرماه جهت ثبت نام مراجعه ی حضوری به عمل می آورند این دسته از داوطلبان که قبولی ذخیره دانشگاه ازاد هستند هم در تاریخ 5 مهرماه حضور پیدا می کنند تا در صورت عدم تکمیل ظرفیت آن واحد دانشگاه آزاد اصلی و ظرفیت موجود ثبت نام شوند.

 

تراز قبولی دانشگاه آزاد

قبولی ذخیره دانشگاه ازاد تنها به داوطلبانی تعلق میگیرد که تراز آنها در رشته محل از تراز یا نمره کل آخرین نفر قبولی در سال گذشته بیشتر است.لذا اینگونه میتوان دریافت که مشمولین ذخیره دانشگاه ازاد به لحاظ کسب تراز یا نمره کل در وضعیت مناسبی قرار دارند و به همین جهت شانس قبولی در رشته محل های دیگر را دارا هستند اما به جهت نمره ی بالای تراز و در مقایسه سایر قبولی ها واجد دریافت عنوان ذخیره دانشگاه آزاد گردیده اند.

عنوان قبولی عادی در کارنامه داوطلبین به چه معناست ؟پس از اتمام انتخاب رشته توسط داوطلبین در انتهای فرم انتخاب رشته گزینه ای تحت عنوان دانشگاه آزاد وجود دارد که انتخاب این گزینه توسط کاربر یا داوطلب بدین معناست که هرگاه داوطلب موفق به قبولی در هیچ یک از رشته محل های انتخابی خود نگردید ،دانشگاه آزاد به صلاح دید خود رشته های غیرانتخابی دیگری که متناسب با تراز و رتبه ی داوطلب میباشد را برگزیده و تحت عنوان قبول عادی در دانشگاه به داوطلب ارائه میدهد.

 

نکته ی مهم :

آیا با قرار گرفتن انتخاب شما در حالت ذخیره رشته های اولویت پایین تر شما چک نشده و این موضوع باعث از بین رفتن انتخاب های پاین شما می شود؟ پاسخ به این سوال هنوز خیلی روشن نیست اما با توجه به اینکه هر داوطلب رتبه قبولی در رشته های اولویت پایین تر را قاعدتا بدست آورده است، نمیتوان این انتخاب ها را به طور کامل حذف شده دانست و احتمالا دانشگاه آزاد در آینده نزدیک اطلاع رساتی بیشتری در اینباره انجام خواهد داد.

3 نظر

  1. بنده ذخیره ظرفیت مازاد تبریز قبول شدم با تراز 6800 و سهمیه بسیج فعال.یکشنبه رفتیم برای ثبت نام گفتن سه شنبه بیاین.سه شنبه رفتیم گفتم 70 نفر رو پذیرش کردیم و برای شما فعلا باید از تهران مجور بگیریم.و حدود ده نفر از پذیرفته شدگان رو که ذخیره زده بودن پا در هوا گذاشتم.من ذخیره سهمیه ردیف یک بودم در انتخاب چهارمم.که اگه این دانشگاه برام ذخیره نمیزد مسلما در انتخاب بعدیم قبول میشدم.این بی انصافیه محضه.حقمونو ضایع کنن

  2. بنده علوم آزمایشگاهی تبریز قبولی ذخیره شدم شنبه رفتم ثبت نام گفتن سه شنبه بیا. سه شنبه هم رفتم یه 50 60 نفری قبول کردن به منم گفتن جا نمونده نامه میفرستیم تهران قبول کنن شما هم پذیرش میکنیم روز پنج شنبه. حالا اگه قبول نشم حق من ضایع میشه. چون بنده به اولویت های پایین تر قبول می شدم.این اصلا منصفانه نیست که من قبول نشم.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن ...