خانه / علمی کاربردی / راهنمای ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی

راهنمای ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی

راهنمای ثبت نام علمی کاربردی بدون کنکور و با کنکور

%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c-%d8%ab%d8%a8%d8%aa-%d9%86%d8%a7%d9%85-%d8%b9%d9%84%d9%85%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af%db%8c1

%d8%b9%d9%84%d9%85%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af%db%8c-%d8%ab%d8%a8%d8%aa-%d9%86%d8%a7%d9%852

برای کسب اطلاعات درباره ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

.

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی دو حالت با آزمون و بدون آزمون دارد که اطلاع رسانی تاریخ ثبت نام آن از طریق سایت سنجش و 2 بار در سال انجام میشود.برای دیپلم به کاردانی معمولا در مرداد ماه و برای نیم سال دوم کاردانی در دی ماه پذیرش دارد ، همچنین برای کاردانی به کارشناسی در تاریخ شهریور ماه در نیمسال اول و در تاریخ دی ماه برای نیم سال دوم پذیرش صورت می گیرد.

.

درباره دانشگاه جامع علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی جزو دانشگاه های زیر نظر وزارت علوم به شمار می رود و مدارک ارائه شده در این دانشگاه کاملا معتبر و قابل استفاده در هر ارگان و سازمان می باشد.

این دانشگاه دارای 31 واحد استانی و نزدیک به 1000 مرکز آموزشی در سطح کشور است و در سه مقطع کاردانی(بدون آزمون براساس معدل دیپلم)، کارشناسی ناپیوسته (روش ترمی از طریق بدون آزمون براساس معدل کاردانی) و در مقطع کارشناسی ارشد از طریق آزمون دانشجو می پذیرد. آموزش ها در مراکز آموزشی مورد تأیید انجام شده و واحدهای استانی وظیفه نظارت و هماهنگی این مراکز را بر عهده دارند.

این دانشگاه همچنین رشته های مدیریت خانواده – فناوری اطلاعات –  مترجمی زبان – مدیریت کسب و کار را با عنوان دوره غیر ضروری(حین کار) در مقطع کاردانی و رشته مدیریت خانواده در مقطع کارشناسی را به متقاضیانی که فرصت حضور در کلاسها را ندارند ارایه می نماید.

.

اهداف دانشگاه علمی کاربردی

1-محیا نمودن زمینه ی مناسب جهت فعالیت های همه جانبه(صنعتی، نظامی و دانشگاهی) و گسترش دادن اعتلای دانش و پژوهش علمی کاربردی کشور.

2-ارتقای شاخصهای کمی و کيفی آموزشهای کاربردی در جامعه.

 3-فراهم سازی زير بنای مناسب به منظور بکارگيری توان دانش آموختگان دوره های نظری در حل مسائل

کاربردی.

 4-زمينه سازی زيربنای مناسب برای ايجاد انتقال تکنولوژی نوين.

 .

انواع نظام های آموزشی:

الف- کاردانی فنی

ب- کاردانی حرفه ای

ج- مهندسی فناوری

ه- کارشناسی حرفه ای ارشد

و- مهندسی فناوری ارشد

.

چگونگی دوره ها

نمره قبولی در دوره های ترمی 10 میباشد. دوره های ترمی امتحان جامع ندارد ولی در دوره های پودمانی دانشجویان پس از اتمام کلیه پودمانها باید در امتحان جامعی که شامل چند درس تخصصی هر رشته است شرکت کنند و پس از قبولی به آنها مدرک ارائه خواهد شد.

دوره های پودمانی دیگر برگزار نمی شود و دانشگاه جامع علمی کاربردی تنها در دوره های ترمی اقدام به پذیرش دانشجو بدون آزمون می کند.

دوره های رشته های مدیریت خانواده – فناوری اطلاعات –  مترجمی زبان – مدیریت کسب و کاربدین شکل است که دانشجو ابتدای ترم انتخاب واحد می کند و انتهای ترم در امتحانات شرکت می کند. پس حضور دانشجو در کلاس ها لازم نیست و اصلا کلاسی وجود ندارد که دانشجو بخواهد در آن شرکت کند. این دوره ها برای زنان خانه دار و کارمندانی که به هیچ وجه نمی توانند در هیچ کلاسی شرکت کنند مناسب است.

.

مزیت دوره های ترمی نسبت به پودمانی

حداقل نمره قبولی است که در دوره ترمی 10 است ولی در دوره پودمانی 12 بود. دوما در دوره های پودمانی دانشجو مجبور بود در اخر دوره در یک امتحان جامع شرکت کند که در دوره های ترمی این مشکل نیز وجود ندارد و هرترم پس از پاس کردن هر درسی، نمره آن ثبت شده و نیازی به امتحان مجدد نیست.

دوره های ترمی در دانشگاه جامع علمی کاربردی دارای معافیت تحصیلی می باشند. پذیرش دانشجو به دو صورت سهمیه آزاد و سهمیه شاغل می باشد.

.

شرایط پذیرش دانشجو در دوره های کاردانی حرفه ای و کاردانی فنی:

دارای شرایط عمومی تحصیل در نظام آموزش عالی، دارندگان دیپلم کامل متوسطه در رشته های ریاضی-فیزیک، علوم تجربی ، علوم انسانی، فنی حرفه ای و کاردانش می باشد.دارندگان دبپلم متوسطه رشته های ریاضی – فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی احتیاجی به گذراندن دوره پیش دانشگاهی ندارند.

پذیرش دانشجو  بصورت بدون کنکور است. البته ثبت نام بدون کنکور غیر از دانشگاه علمی کاربردی در دانشگاه های آزاد در دو مقطع کاردانی و کارشناسی و دانشگاه پیام نور و دانشگاه غیر انتفاعی نیز فراهم است.

هر سال دوبار در دوره های ترمی مقطع کاردانی و دو بار در دوره های ترمی مقطع کارشناسی ناپیوسته  فقط بواسطه ی سازمان سنجش کشوری برای دو ترم مهر و بهمن پذیرش انجام می شود.

ثبت نام برای ترم مهر آخر تیر ماه اوایل مرداد ماه

ثبت نام برای ترم بهمن آخر آذر ماه و اوایل دی ماه از طریق سایت sanjesh.org  و بصورت کاملا اینترنتی انجام می شود.

داوطلبان می توانند در بازه های زمانی که از طریق رسانه های عمومی اعلام می شود با مراجعه به پایگاه الکترونیکی سازمان سنجش کشوری اقدام به ثبت نام کنند.

.

شرایط مورد نیاز متقاضیان :

1-داشتن دیپلم نظام قدیم (چهار ساله،شش ساله نظری و هنرستان)یا دیپلم سه ساله نظام جدید، دیپلم جدید فنی حرفه ای و یا کاردانش

2-روش گزینش دانشجو تنها بر اساس معدل کل دیپلم با در نظر گرفتن سهمیه های مربوط به شاغلین-متقاضیان بومی و عزیزان ایثار گر انجام می گیرد.

داوطلب شاغل : شاغل به کسی اطلاق می گردد که در دستگاه های اجرایی اعم از دولتی و غیر دولتی در حرفه منطبق با رشته انتخابی  شاغل باشد و یا در هنگام ثبت نام مشغول به فعالیت باشد.

.

گزینش دانشجو به دو روش متمرکز و نیمه متمرکز انجام می پذیرد.

دانشگاه  جامع علمی وکابردی در مقطع کاردانی فنی و کادانی حرفه ای از چهار گروه تشکیل شده است:

گروه صنعت( رشته های فنی و مهندسی)

گروه مدیریت و خدمات اجتماعی( رشته های علوم انسانی و مدیریت)

گروه کشاورزی

گروه فرهنگ و هنر

 

راهنمای انتخاب رشته تحصیلی:

هر داوطلب می تواند 30 رشته را از یک گروه آموزشی انتخاب کند و بر اساس میزان علاقه مندی خود در رشته های تحصیلی و شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی در که در جدول شمار (2 و 5 ) در دفترچه راهنمای ثبت نام آمده، منحصرا می تواند در یکی از گروه های آموزشی اصلی ( صنعت-کشاورزی-مدیریت و خدمات اجتماعی –فرهنگ و هنر) شرکت کند.

.

توصیه به داوطلبان شاغل

متقاضیانی که  می خواهند خود را شاغل معرفی کنند باید حتما رشته های مرتبط به شغل خود را انتخاب کنند.

داوطلبان کداشتغال خود را از جدول شماره 5 دفترچه راهنمای ثبت نام که از کد 101 الی 211 هست را انتخاب بکنند.در صورت وجود رشته مرتبط در سایر مراکز آموزشی با کد اشتغال 199 می توانند از آن مرکز آموزشی نیز انتخاب نمایند.

کد اشتغال 199 :شاغل به فردی اطلاق می گردد که در مراکز دولتی و خصوصی یا شرکت های خصوصی مرتبط با رشته انتخابی خود حداقل یک سال سابقه کار داشته و مشغول به کار باشد.

اگر در ارگان خاصی مشغول به کار نیستید و حتی اگر در یک مغازه کوچک کار می کنید می توانید با کد 199 خود را البته در رشته ای که در آن زمینه کار می کنید شاغل معرفی کنید و از مزایای شاغل بودن که قبولی راحت تر برنامه کلاسی منعطف تر است بهره ببرید.

نتایج حدودا یک ماه پس از ثبت نام از طریق سایت سنجش اعلام می شود.

.

شهریه دانشگاه علمی وکاربردی در مقطع کاردانی فنی و حرفه ای:

%d8%b4%d9%87%d8%b1%db%8c%d9%87-%d8%ab%d8%a8%d8%aa-%d9%86%d8%a7%d9%85-%d8%b9%d9%84%d9%85%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af%db%8c

 

هزینه ثبت نام:

هزينه ثبت‌نام به صورت اينترنتي. به وسيله كارت‌هاي عضو شبكه بانكي شتاب كه پرداخت الكترونيكي آن‌ها فعال است، با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش و پرداخت مبلغ حدودا 20هزار تومان به عنوان وجه ثبت‌نام شركت در پذيرش است.

 

هشدار: 

1- در صورت مشاهده هرگونه مغايرت در موارد قيد شده در فرم ثبت نام با مدارك داوطلب در صورت پذيرفته شدن در آزمون قبولي وي منتفی می شود و از ادامه تحصيل داوطلب جلوگيري خواهد شد.

2- پس حتما در وارد کردن معدل خود دقت کنید. و اگر از معدل خود اطلاع ندارید عددی را به عنوان معدل وارد کنید که از تخمین بدبینانه برای معدل تان پایین تر باشد.

3- تمامی مسئولیت ثبت نام از قبیل اشتباه در معدل و سایر مدارک متوجه دانشجویان است پس در صورت ثبت نام در کافی نت از صحیح وارد شدن اطلاعات خود مطمئن شوید.

 

روش گزينش دانشجو:

پذیرش دانشجو براساس معدل کل مندرج در گواهینامه کاردانی، نوع مدرک کاردانی، سهمیه‌های آزاد، شاغل و با توجه به صلاحیت‌های عمومی داوطلبان براساس ضوابط دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی و مصوبات مربوط خواهد بود و رزمندگان و ایثارگران، بومی‌ بودن نیز در اولویت پذیرش قرار دارند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفاً در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد. برای هر یک از موارد فوق ارایه مستندات مربوط در زمان ثبت‌نام توسط دانشجو به مرکز آموزشی ضروری می‌باشد.

همچنین داوطلبان شاغل بعد از پذیرفته شدن باید آخرین فیش حقوقی یا قرارداد همکاری برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل  را به دانشگاه قبولی ارایه دهند.

داوطلبان شاغل کد اشتغال خود را از جدول شماره 5 دفترچه راهنمای ثبت نام که از کد 101 الی 211 هست را انتخاب کنند.

 

شرایط تغییر رشته و انتقالی:

تغییر رشته در مقطع کاردانی به کارشناسی علمی و کاربردی مجاز هست و الویت پذیرش برای رشته های مرتبط خواهد بود.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می‌یابد.

 

226496_863

 

روش های پذیرش:

الف) گزینش دانشجو به روش متمرکز:

در  روش متمرکز صورت با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویت‌های انتخابی آن‌ها و ظرفیت‌های اختصاص داده شده به هر سهمیه، فهرست پذیرفته‌شدگان نهایی استخراج و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.

ب) گزینش دانشجو به روش نیمه‌متمرکز:

در کد رشته محل‌ هایی که نیاز به اقداماتی نظیر مصاحبه یا آزمون عملی دارند و گزینش نهایی داوطلبان براساس امتیاز کل پس از انجام مصاحبه یا آزمون عملی و با توجه به صلاحیت‌ های عمومی آنان انجام می‌ گیرد.

هر متقاضی میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل: صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر برابر ضوابط شرکت نماید.

جدول شماره 2 دفترچه راهنمای ثبت نام  گروه، کد زیرگروه آموزشی، عناوین رشته های تحصیلی و کد مدارک کاردانی مرتبط مورد پذیرش را مشخص می نماید. عناوین و کد مدارک کاردانی مرتبط مورد پذیرش برحسب گروه و زیرگروه آموزشی در جدول شماره 3درج شده است. در جدول شماره 5تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. مندرجات جداول شماره (6 الی 49) دفترچه معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز

جنس پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروههای آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی می باشد.

جداول شماره(  6-18) مربوط به کدرشته محلهای گروه آموزشی صنعت، جداول شماره  19-27 مربوط به کدرشته محلهای گروه آموزشی کشاورزی،

جداول شماره  28 الی 36  مربوط به کدرشته محلهای گروه آموزشی مدیریت و خدمات اجتماعی و جداول شماره 37-49 مربوط به کدرشته محلهای گروه آموزشی فرهنگ و هنر میباشد.

 

نکات مهم برای انتخاب رشته:

به داوطلبان توصیه می شود قبل از درج کد رشته محل مورد علاقه در داخل تقاضانامه، به شرایط اختصاصی مندرج در جدول شماره 5، مربوط به مرکز آموزش آن کد رشته محل، توجه نمایند.

ترتیب اولویت انتخاب کد رشته محل داوطلبان برحسب علاقه آنان می باشد.

داوطلبان میبایست به ظرفیت پذیرش شاغل و آزاد کد رشته محل مورد تقاضا و نیز جنسیت مورد پذیرش آن توجه نمایند و چنانچه واجد شرایط می باشند آن کد رشته محل را انتخاب نمایند.

 

تعداد انتخاب های داوطلبین آزاد و داوطلب شاغل:

داوطلب آزاد و داوطلب شاغل مجاز به انتخاب حداکثر بیست 20 کد رشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفا در یک گروه آموزشی است. همچنین در صورت انتخاب از سایر گروه های آموزشی انتخاب های دانشجو حذف خواهد شد.

 

زمان اعلام نتایج:

نتایج تا سه هفته بعد از ثبت نام طریق سایت سنجش اعلام می شود.

داوطلبان باید پس از تكميل تقاضانامه، دريافت شماره پرونده 6 رقمي و كدپيگيري 16 رقمي يك نسخه پرينتبگیرند و تا روز اعلام نتایج نزد خود نگه دارند.

داوطلبان پس از تكميل تقاضانامه، دريافت شماره پرونده 6 رقمي و كدپيگيري 16 رقمي يك نسخه پرينت از تقاضانامه تهيه و نزد خود نگهداري کنند.

آدرس ساختمان مرکزی دانشگاه : تهران- خیابان انقلاب – حد فاصل خیابان حافظ و نجات الهی (چهارراه کالج) – پلاک 751 – تلفن: 82779- 88808987

 

%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%aa%d8%af%d8%a7%d9%88%d9%84-%d8%ab%d8%a8%d8%aa-%d9%86%d8%a7%d9%85-%d8%b9%d9%84%d9%85%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af%db%8c

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مرکز تخصصی مشاوره سبزتدریس تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

 

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی برای کسب هرگونه اطلاعات درباره لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره ...