خانه / کنکور و مدارس / بهترین کتاب های کمک درسی کنکور 96

بهترین کتاب های کمک درسی کنکور 96

برترین کتاب های کمک درسی کنکور96

 

28-1

برای کسب اطلاعات دقیق تر درباره بهترین کتاب های کمک درسی کنکور با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

دروس عمومی

درس ادبیات

adabeatmozoe

درس ادبیات از اهمیت بالایی برخوردار است یک درس عمومی با ضریب 4 است.حال با این اهمیت اگر فکر می کنید که باید ادبیات را درس به درس خواند سخت در اشتباه هستید روش خواندن این درس به صورت موضوعی است بطوریکه باید آرایه ها،لغات،املا و… را به صورت جداگانه کار کرد،پس لازم است که برای هر مبحث یک کتاب تهیه کنید.

برای مبحث تاریخ و ادبیات کتاب کلک معلم

برای مبحث لغت و املا کتاب هامون سیطی

برای مبحث زبان فارسی کتاب نشر الگو

برای مبحث آرایه و قرابت معنایی کتاب هامون سیطی

و به طور کلی کتابی که برای تست درس ادبیات پیشنهاد می شود کتاب ادبیات موضوعی گاج می باشد.

 

 

درس عربی

arabisefidmicro

پیشنهاد کتاب برای سطح ضعیف: کتاب گاج نقره ای+لوح فشرده ی عربی کنکور

پیشنهاد کتاب برای سطح بالا:کتابفوت و فن خیلی سبز+لوح فشرده ی عربی کنکور

به دلیل اینکه دیدن دی وی دی ها سرعت عمل را در زدن تست های عربی بالا میبرد به همین دلیل برای هر دو سطح پیشنهاد می شود.

 

درس دینی

dino-zendegi

برای تسلط بر تست های درس دینی می بایست اول کتاب درسی به خوبی مطالعه شود و بعد برای تست زنی کتاب جامع گاج پیشنهاد می شود که دارای درسنامه نیز می باشد.قسمت تست های این کتاب دارای تست های سنجش و تالفی است که گزینه ی مناسبی می باشد.

در زدن تست هم توجه داشته باشید که در درس دینی بیشتر بر روی تست های تالیفی تمرکز داشته باشید.

 

درس زبان

%d8%b2%d8%a8%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d9%86%da%af%d9%84%db%8c%d8%b3%db%8c-%d8%ac%d8%a7%d9%85%d8%b9-%da%a9%d9%86%da%a9%d9%88%d8%b1-%d8%b4%d9%87%d8%a7%d8%a8-%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%b1%db%8c-916x1024

کتاب جامع مبتکران برای درس زبان بسیار گزینه ی مناسبیهیکی از نکات خوب این کتاب توجه به لغاتی هست که خارج از کتاب درسی میان که این لغات در انتهای این کتاب جمع آوری شده.

از  ویژگی هایی که میشه بهش اشاره کرد این هست که زبان سال سوم  بصورت درس به درس نیست و دانش اموزانی که تمایل دارند به صورت درس به درس مطالعه کنند کتاب گاج نقره ای مناسب است.

برای مبحث ریدینگ و کلوز تست که شامل سیزده تست در کنکوره و به عبارتی 50 درصد از کل درس زبان رو تشگیل می ده که برای افزایش توانایی در رابطه با این نوع تست ها کتاب از متن نترسیم(کیاسالار) و کتاب درک مطلب به همین سادگی از انتشارات گاجپیشنهاد میشه.

 

دروس تخصصی ریاضی

منابع فیزیک و شیمی بین دانش آموزان ریاضی و تجربی مشترک هست.

 

درس هندسه ۱

22

به عنوان یک مبع آموزشی خوب کتاب هندسه 1 انتشارات فار منبع بسیار مناسبیه که دارای تست  و سوالات تشریحی هم هست اما اگر میخوایین فقط کتاب تستی جامع در مورد این درس هندسه 1 تهیه کنید کتاب گاج سفید گزینه ی مناسبی هست.

 

درس هندسه ۲

files-products-hendese29b3f41312e970d39a628f6ffda32f81f

این کتاب هم دارای درسنامه و هم دارای تست هست از نکات خوب این کتاب میشه به  آوردن پاسخ کاملا تشریحی برای تست ها و طبقه بندی جزیی مباحث با تیتر مجزا اشاره کرد.

 

 

درس هندسه تحلیلی

hendese-tahlili-micro-gaj-min

از ویژگی ها این کتاب میشه به اوردن جزوه های کلاسی و تست های طبقه بندی شده استاندارد اشاره کرد علاه بر اینکه جواب تست ها هم بصورت تشریحی آورده شده.

درس  آمار

 

38

بطور کلی کتاب مناسب براغی تست زنی درس آمار هست که تمرین ها و فعالیت های کتاب در قالب تست هم آورده شده+پاسخ تشریحی برای تست ها

درس جبر و احتمال و گسسته

files-products-gosaste-amoozesh-019b3f41312e970d39a628f6ffda32f81f

کتاب های نشر الگو و خوشخوان جز منابع خوب هستند.

کتاب نشر الگوی ریاضیات گستته علاوه بر توضیحات کامل اخر هر مبحث هم به عنوان چکیده مطالبی رو آورده و مانند سایر کتاب ها و منابع خوب کنکوری دارای تست ها طبقه بندی شده هست.

 

درس حسابان،ریاضیات پایه و دیفرانسیل

files-products-hesab9b3f41312e970d39a628f6ffda32f81f

کتاب های نشر الگو در این دروس بسیار عالی هستن  که هم تستی و هم اموزشی هستند ولی اگر احسا می کنید که نیاز به تست بیشتر دارید کتاب های گاج سفید بسیار مناسب هست.

 

درس فیزیک

fizik-gaj

به منظور تسلط کامل به درس فیزیک می بایست در اولین قدم تمرینات خود کتاب درسی را حل کرد و نباید از نکاتی که در تمرینات نهفته است با خیال ساده بودن تمرینات چشم پوشی کرد.

به عنوان کتاب آموزشی کتاب درسنامه ی گاج نقره ای گزینه ی بسیار مناسبی هست که دارای تست های سنجش هم هست.با توجه به گرایش طراحان کنکور به سمت طرح سوال درمورد کاربرد های فرمول ها در زندگی واقعی ما به شما کتاب نشرالگو را پیشنهاد می کنیم.

دروس تخصصی تجربی

زیست شناسی

fagozist-1

قدم اول برای موفقیت در این درست در ابتدا تسلط به خود کتاب درسی می باشد.فاگوریست به عنوان یک کتاب آموزشی بسیار مناسب است اگرچه حجم کتاب زیاد است اما جای نگرانی نیست چون بسیار روان و ساده نوشته شده است.

باید توجه داشت که بعد از یادگیری کامل مطلب درسی باید برای رسیدن به آمادگی در سطح کنکور تمرین تست زنی انجام شود حال برای تمرین تست زنی درس زیست شناسی کتاب های نشر الگوی هاشمی مناسب است،این کتاب دارای تست های سطح بالا است که بصورت کتاب محور طرح شده اند همین امر باعث می شود دانش آموز بر روی کتاب درسی مرور بیشتری انجام دهد و نکات و مطالبی که در کتاب به آن ها مسلط نشده را بیابد.

برای مبحث ژنتیک نیز کتاب ژنتیک آرام فر از انتشارات تخته سیاه گزینه ی بسیار مناسبی می باشد اما برای بحث گیاهی که پیشنهاد می کنیم کتاب جداگانه ای برای این موضوع تهیه نفرمایید چرا که با چند بار مرور بر این موضوع برایتان جا می افتد ولی اگر احساس نیاز کردین دی وی دی های استاد استادزحمت کش را بهتون پیشنهاد میکنیم و اگر می خوایین حتما کتابی در رابطه با این مبحث تهیه کنین کتاب زیست گیاهی انتشارات تخته سیاه پیشنهاد میشه.

 

درس شیمی

shimi-pish

دانش آموزان تجربی می دانند که بعد از زیست با اهمیت ترین درس،درس شیمی هست چرا که برای قبولی در رشته های خوب می بایست درصد قاتبل قبولی را در درس شیمی کسب نمود.

کتاب های شیمی مبتکران،سال ها بعنوان بهترین منبع آموزشی و تستی شیمی کنکور شناخته شده اند اما انتشارات خیلی سبز هم توانست با منتشر کردن کتاب های تستی و آموزشی شیمی نظر بسیاری را به خود جلب کند به دلیل روان بودن داشتن سطح مناسب، ما کتالب های خیلی سبز را به شما پیشنهاد می کنیم.

 

 

درس زمین شناسی

%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%b2%d9%85%db%8c%d9%86-%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d9%87%d9%81%d8%aa-%da%86%db%8c%d8%b2-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%b4%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%ae%db%8c%d9%84%db%8c-%d8%b3

اغلب دانش دانش آموزان تمایلی به خوندن این درس ندارند و حتما بهتون پیشنهاد می کنیم که غافل نشوند و برای رسیدن به سطح معقولی در این درس ما به شما کتاب های خیلی سبز رو پیشنهاد می کنیم.

دانش آموزانی که قضد دارند در سطح بالاتری کار کنند می توانند کتاب های زمین شناسی مهروماه و دی وی دی های دکتر چلاجور رو تهیه کنند.

 

درس ریاضی

riazi

دانش آموزان باید توجه داشته باشند که باید کتابی که با سطح خودشون متناسب است انتخاب کنند چرا که تمرین با کتاب های سطح بالا نتیجه ای در بر نخواهد داشت اگر پایه ی قوی نداشته باشید.

برای کتاب آموزشی ریاضیات پایهبا طغم آلبالو بسیار روان است و به عنوان کتاب هاس تستی برای سطوح پایین کتاب آبی قلم چی مناسب است.اگر دارای سطح متوسطی هستید کتاب جامع مهروماه گزینه ی مناسبی است و اگر دارای سطح بالایی هستیدکتاب جامع خیلی سبز مناسب شماست.

 

دروس  انسانی

درس ریاضی

riazi-ensani-micro-gaj-min

برای رسیدن به سطح مطلوب کتاب ریاضیات گاج مناسب هست.

 

 

درس اقتضاد

1448779758_loghme-ensani3

اولین منبع شما باید کتاب درسی باشه و در کنارش کتاب “سیب”رو بعنوان منبع آموزشی و کتاب خیلی سبز رو بعنوان منبع تستی استفاده کنین.

 

درس تاریخ و جغرافیا

1382073084_ensani6

برای این دو درس در ابتدا کتاب درسیتونو کامل بخونین و از کتاب های خلاصه نویسی شده ی “سیب” انتشارات مهرو ماه هم استفاده کنید که هم درس نامه خلاصه شده داره و هم تست های نمونه ی کشوری رو شامل میشه.اگرمخواستین تست کار کنین کتاب های تستی درس تاریخ و جغرافیا از انتشارات گاج مناسبن.

 

درس علوم اجتماعی

6613

برای درس علوم اجتماعی اولویت شما اول خود کتاب درسی باشه در کنارش کتاب جامعه شناسی و علوم اجتماعی از انتشارات قلم چی هم مناسب هست.

 

درس فلسفه و منطق

55

“کتاب میکرو طبقه بندی علوم انسانی از انتشارات گاج”این کتاب هم شامل درس نامه و هم تست میشه که تست هاش از سراسری داخل و خارج کشور و همچنین تست های تالیفی هم برگرفته شده از کتاب های مختلفه و بطور کلی جامع هست.تست ها به همراه پاسخ کلیدی هست و سر جمع شامل 8413 تست میشه که دارای سطح بندی هم هستند.

 

درس روانشناسی

42669-44742

دانش آموزان رشته ی انسانی متوجه هستند که درس رواانشناسی برای کنکورشون درس بسیار مهمی تلقی میشه برای همین نیاز به کتابی دارند که علاه وه بر درس نامه ی خوب دارای تست های استاندارد هم باشه که کتاب روانشناسی از انتشارات خیلی سبز گزینه ی مناسبی هست که درس نامه ی کامل و روانی داره و تست های این کتاب هم مفهومی و ترکیبی هستند مثل روال خود کنکور+پاسخ تشریحی تست ها

 

درس جامعه شناسی

58

برای درس جامعه شناسی کتاب جامعه شناسی نقره ای از انتشارات گاج مناسبه چون هم درس نامه ی کاملی داره هم تست هاش شمارو به امادگی مطلوب میرسونه چون دارای درجه بندی دشواری هست و برگرفته شده از ازمون های سراسری داخل و خارج کشور به همراه پاسخ تشریحی هست.

 

درس ادبیات اختصاصی

1382071847_ensani4

ادبیات اختصاصی: بعنوان کتاب های آموزشی،برای تاریخ ادبیات از کتاب سیب مهروماه،برای لغت از کتاب کلک معلم وبرای زبان فارسی هم از کتاب زبان فارسی انسانی مهروماه استفاده کنین.بعنوان منبع تستی

 

درس دین و زندگی

238

برای این درس باید در ابتدا کاملا کاملا کاملا به کتاب درس و آیات دین و زندگی 2 و3 و 4 مسلط باشید در حدی که وقتی آیه ای رو دیدید جای ایات در کتاب و آیات قبل و بعد آن را بدانید که این حد تسلط هم با تمرین و خوندن خود کتاب درسی بدست میاد.بعد از کتاب درسی کتاب جامع آیات و نکات گاج پیشنهاد میشه و بعد از اون هم اگر کتاب خلاصه تری میخوایین کتاب خیلی سبز دین و زندگی کتاب خوبیه البته کتاب گاج نقره ای و آیات و روایات از انتشارات نشر الگو مناسب هست.

 

درس عربی

%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%b9%d8%b1%d8%a8%db%8c-%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%b5%db%8c-%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%b4%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%ae%db%8c%d9%84

“عربی خیلی سبز”در این کتاب ابتدا مروری بر مفاهیم پایه شده و هر درس با درس نامه شروع میشه و در ادامه برای جا افتادن مطلب یکسری مثال هایی هم آورده شده،دانش آموزان همین که درس نامه رو بخونن بین توضیحات هر درس به نکات تستی هم اشاره شده پسبا خوب خوندن درس نامه و مثال ها میتونین آمادگی لازم برای تست زدن رو کسب کنید.از نکات خوب دیگه ی این کتاب داشتن پاسخ های تشریحی کامل هست که علاوه بر اینکه بصورت تشریحی پاسخ صحیح رو توضیح داده علت رد شدن سایر گزینه هارو هم اشاره کرد.

یه نکته:سعی کنید این درسو بسته به سطح خودتون کاتر کنین ینی اگر عربی رو تو آزمون ها پایین 45 درصد میزنین بهتره از لوح فشرده ی عربی کنکور از انتشارات گاج استفاده کنید که وقتی به سطح بالاتری رسیدید کتاب خیلی سبز و میکروگاج برای رسیدن به سطح عالی براتی شما مناسبن.

 

درس زبان

download

برای زبان انگلیسی خیلی سبز جامع، reading خیلی سبز ، همچنین کتاب مبتکران (دکتر اناری) رو پیشنهاد می کنیم بعلاوه  کتاب های انتشارات شبقره نوشته ی رضا کیاسالار هم مناسبه.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کتاب های کمک درسی با مرکز مشاوره تخصصی سبزتدریس تماس حاصل فرمایید.

 

 

یک نظر

  1. لطفن در قسمت زبان همون طور که نوشتید دکتر اناری برای آقای کیاسالار هم دکتر رضا کیاسالار بنویسید و در ادبیات نیز دکتر هامون سبطی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

کارت کنکور سراسری 96

کارت کنکور سراسری 96

تاریخ و نحوه دریافت کارت کنکور سراسری 96 برای کسب اطلاعات درباره کارت کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر ...