خانه / نظام وظیفه / تحصیل همزمان با خدمت سربازی

تحصیل همزمان با خدمت سربازی

آیا تحصیل همزمان با خدمت سربازی ممکن است؟

%d8%aa%d8%ad%d8%b5%db%8c%d9%84-%d9%87%d9%85%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%a7-%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%aa-%d8%b3%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c

برای اطلاع از شرایط تحصیل همزمان با خدمت سربازی و آخرین قوانین تصویب شده در اینباره با مشاوران مرکز سبزتدریس در سراسر کشور تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت 9099071647

 

برای بررسی ممکن بودن انجام خدمت سربازی همزمان با تحصیل در دانشگاه مقاله زیر را تهیه کردیم تا به سوال های مشمولان پاسخ دهیم:

 

آیا در صورت تایید دانشگاه می توانیم خدمت سربازی همزمان با تحصیل انجام دهیم؟

بنا به اعلام مسئولان سازمان وظیفه عمومی حتی در صورتی که دانشگاه هم با تحصیل همزمان با خدمت سربازی موافقت کند و تاییدیه دانشگاه برای این کار صادر شود هم نمی توان از این مزیت استفاده کرد و برای اینگونه از دانشجویان معافیت تحصیلی صادر نخواهد شد.

 

شرایط خدمت سربازی همزمان با تحصیل برای دانشگاه پیام نور به چه صورت است؟

پیش از این اعلام شده بود که دانشجویان پیام نور یا دانشجویان علمی و کاربردی می توانند در حین خدمت سربازی ادامه تحصیل هم بدهند اما این موضوع توسط مسئولان سازمان وظیفه عمومی تایید نشد پس حتی دانشجویان این دنشگاه ها هم نمی توانند از این شرایط استفاده کنند.

 

ادامه تحصیل در حین امریه ممکن است یا خیر؟

امریه سربازی هم یه نوعی خدمت سربازی است و تنها تفاوت آن، این است که دوران خدت شما به جای آنکه در یگان های نظامی و انتظامی باشد در ادارت دولتی و یا نیمه دولتی و … خواهد بود. پس در شرایط گرفتن امریه هم امکان تحصیل همزمان با انجام خدمت سربازی نیست.

 

آیا در صورت قبولی بدون کنکور در دانشگاه در حین خدمت سربازی هم می توان از معافیت تحصیلی استفاده کرد؟

مشمولانی که در هر یک از دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم از جمله دانشگاه‌های سراسری، آزاد، فنی و حرفه‌ای، علمی کاربردی و … پذیرش شوند معافیت تحصیلی برایشان صادر می شود و دیگر اینکه آیا با کنکور یا بدون کنکور در دانشگاه پذیرش شده‌اند یا خیر برای سازمان وظیفه عمومی اهمیتی ندارد.

 

البته شما می توانید در دوران خدمتتان با موافقت مسئولان خود را برای ادامه تحصیل آماده کنید و یا به عبارت بهتر برای کنکور کارشناسی و یا حتی کارشناسی ارشد آماده شوید. افراد زیادی بوده اند که از اوقات فراغت دوران سربازی استفاده کرده اند و توانسته اند در کنکور نتایج خوبی هم کسب کنند. از این بابت هم نگران نباشید  چون نظام وظیفه موظف است در صورت قبولی شما برای ادامه تصیل شما معافیت تحصیلی صادر کند. در زیر بخشی از ضوابط برای ادامه تحصیل دانشجویانی که در مدت سربازی در دانشگاه قبول می شوند را آورده ایم:

 

1- فارغ التحصیلان دیپلم و یا پیش دانشگاهی غیر غایب متولد سال های قبل ، مشروط بر اینکه دیپلم رشته های فنی – حرفه ای و کارودانش را حداکثر تا پایان 22 سالگی و پیش دانشگاهی را تا پایان 24 سالگی به اتمام رسانیده باشند نیز مجاز به ادامه تحصیل تا مقطع دکتری می باشند.

2- مشمولانی که طبق مقررات این آئین نامه در آزمون ورودی دانشگاه‌ها شرکت می‌کنند در صورت فراخوان وظیفه عمومی مانند سایر مشمولین در موعد مقرر به خدمت دوره ضرورت اعزام می‌شوند و در صورت اعلام قبولی قطعی سازمان سنجش آموزش کشور، در هر مرحله‌ای از خدمت باشند ترخیص خواهند شد و باقی مانده خدمت سربازی خود را بعد از فراغت از تحصیل انجام خواهند داد.

3- ادامه تحصیل در حین خدمت و همچنین ادامه تحصیل مشمولان غایب مقدور نیست.

4- این افراد پس از قبولی در دانشگاه با برگه اولیه ثبت نام به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کرده و گواهی موقت معافیت از سربازی به سبب ادامه تحصیل را دریافت خواهند کرد.

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

میزان کسری خدمت دوره تکمیلی بسیج

میزان کسری خدمت دوره تکمیلی بسیج

میزان کسری خدمت دوره تکمیلی بسیج سال 95 – 96 مرکز مشاوره تحصيلي تلفني سبز تدريس مشاوره دهنده تخصصي نظام وظیفه و امریه تماس از طريق تلفن ثابت بدون گرفتن کد ...