خانه / کنکور و مدارس / بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور 96

بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور 96

مقایسه آزمون های آزمایشی سال 96

%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%da%a9%d9%86%da%a9%d9%88%d8%b1-96

برای اطلاع از بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس در سراسر کشور تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت 9099071647

 

در شرایطی که کنکور با این گستردگی برگزار می شود و سطح رقابت در این آزمون بسیار بالا رفته است شاید کمتر داوطلبی باشد که در خود نیازی به شرکت در یکی از آزمون های آزمایشی نبیند. داوطلبان کنکور 96 باید با اطلاع از وضعیت آزمون های آزمایشی امسال با خیال راحت و آگاهی کامل اقدام به ثبت نام در یکی از این آزمون ها کنند و با برنامه ی این آزمون ها پیش بروند. همین موضوع باعث شده است تا اهمیت بررسی وضعیت آزمون های آزمایشی بیشتر شود ما هم بنا به وظیفه ی خود سعی داریم تا در این مقاله به کنکوری های عزیز در این جمع بندی کمک کنیم و اطلاعات دقیقی از انواع آزمون های آزمایشی در اختیار قرار دهیم تا داوطلبان کنکور 96 از تعداد زیاد مراکز برگزار کننده ی کنکور دچار سردرگمی نشوند.

 

 

گاج:

 

 

 

آزمون های آزمایشی گاج ویژگی خوبی که دارند این است که در دروس عمومی سوالات بسیار شبیه به کنکور سراسری بوده و از این بایت باعث می شود تا داوطلبان بتوانند با شرایط کنکور سراسری و نوع سوالات عمومی کنکور بیشتر آشنا شوند. آزمون های گاج همچنین از نظر هزینه هم از سایر آزمون های آزمایشی ارزان تر هستند و برای داوطلبانی که می خواهند با هزینه کم در یک آزمون استاندارد شرکت کنند بسیار مفید هستند. همچنین برنامه این آزمون ها خیلی مناسب و منظم پیشبینی شده است و دوطلب را قدم به قدم تا کنکور سراسری هدایت می کند. توصیه می کنیم حتی اگر قصد شرکت در آزمون های گاج را ندارید حداقل در دروس عمومی نگاهی به سوال های طرح شده نوسط این موسسه بیاندازید.

داوطلبان رشته ی تجربی هم توجه کنند که در سال های اخیر میزان تطابق کنکور سراسری با آزمون های گاج در درس زیست شناسی خوب بوده پس اگر در درس زیست شناسی سطح بالایی دارید با شرکت در آزمون های گاج می توانید با سوالات ناب تر و به نسبت مشکل تری هم مواجه شوید و سطح خودتان را بسنجید.

 

 

گزینه دو:

 

گروه آزمایشی گزینه دو با طراحی سوال های نزدیک تر به کنکور در عمومی و حتی در دروس تخصصی توانسته است در سال های اخیر توجه بیشتری را به خود جلب کند. ایراد اساسی که آزمون های گزینه دو دارند این است که جامعه آماری پایینی دارند و این باعث می شود تا دانش آموزان نتوانند وضعیت واقعی خود را در مقایسه باسایر داوطلبان مشخص کنند. همچنین در برخی از شهرستان ها امکان دسترسی به این آزمون ها ضعیف است. اما در کل می توان گفت که سطح این آزمون های آزمایشی در مقایسه با سایر گروه ها به سطح کنکور سراسری نزدیک تر است.

البته فاصله زیاد سه هفته ای بی آزمون ها هم از معایب دیگر این آزمون هاست که کنکوری ها باید با برنامه صحیح و مطالعه ی مستمر این نقیصه را جبران کنند.

 

 

قلمچی:

بدیهی است که آزمون های آزمایشی قلمچی به دلیل آنکه جامعه آماری بالاتری دارند و تبلیغات بیشتری هم می کنند همواره از طرف داوطلبان کنکور سراسری انتخاب می شوند. بالا بودن جامعه آماری ین آزمون ها باعث می شود تا دانش آموزان درک درست تری نسبت به وضعیت خود در مقابل سایر داوطلبان داشته باشند و بتوانند مسیر رو به جلوی خود را بهتر ترسیم کنند.

شاید یکی از ایراداتی که بتوان از آزمون های قلمچی گرفت این باشد که طراحان این آزمون ها غالبا نفرات برتر کنکور سال های قبل بوده اند که این موضوع باعث شده تا سطح سوالات متفاوت با کنکور سراسری باشد و برخی از سوالات طرح شده در آزمون هم سلیقه ای بوده و تطابقی با کنکور سراسری نداشته باشد. اما از سوی دیگر باید گفت که هزینه ثبت نام در آزمون های قلمچی به نسبت دیگر موسسات بالاتر است.

 

 

تعاونی سنجش:

آزمون های آزمایشی سنجش بسیار توسط داوطلبان مورد اقبال قرار گرفته اند به طوری که این آزمون ها در فصل جمع بندی بالاترین جامعه آماری را به خوداختصاص می دهند. اما باید گفت که آزمون های طول سال این مجموعه اقبال چندانی ندارد. هرچند که در دروس عمومی سوال های طرح شده توسط طراحان این آزمون ها به کنکور شباهت دارد اما متاسفانه باید گفت که در مورد دروس تخصصی و مخصوصا در درس شیمی این تطابق کمتر است تا جاییکه داوطلبان سوال های دروس تخصصی سنجش را غیر استاندارد دانسته و صرفا به دلیل جامعه آماری بالا در این آزمون ها شرکت می کنند.

توصیه ما این است که تا جای ممکن در آزمون های فصل جمع بندی این موسسه شرکت کنید تا لااقل از سایر داوطلبان عقب نیافتید. گفتنی است که جامعه آماری در این سه آزمون نهایی سنجش به بالاترین حد خود می رسد.

 

 

در آخر امیدواریم با انتخاب درست آزمون آزمایشی و مشاوره با متخصصین آزمون کنکور سراسری بتوانید در کنکور نتیجه دلخواه خود را بدست بیاورید.

 

 

 

 

 

3 نظر

 1. سلام.من میخوام برای کنکور 97 توی آزمون آزمایشی شرکت کنم.بنظر شما کدوم آزمون بهتره؟قلمچی یا گزینه 2

  • مشاور سبزتدریس

   سلام به خودتان ومعیارهای شما بستگی دارد هرکدام مزایایی دارند اما خب قلم چی جامعه آماری بالاتری دارد .

  • سلام
   بهتره گاج شرکت کنید بهتر از قلم چی هس
   و توی ازمونهای جامع سنجش هم شرکت کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

کارت کنکور سراسری 96

کارت کنکور سراسری 96

تاریخ و نحوه دریافت کارت کنکور سراسری 96 برای کسب اطلاعات درباره کارت کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر ...