خانه / دکتری و کارشناسی ارشد / برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد 96

برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد 96

چگونه برای کارشناسی ارشد 96 برنامه ریزی کنیم ؟

برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد 96

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس در سراسر کشور تماس حاصل نمایید -شماره تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647

کنکور ارشد 96 ، در اردیبهشت 96 برگزار خواهد شد. پس شما از حالا فرصت مناسبی برای برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد 96 در اختیار دارید تا بتوانید آماده شوید. در این مقاله سعی داریم تا ناب ترین نکات برای موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد 96 را در اختیار داوطلبان قرار دهیم.

 

گام اول:

 

1- انتخاب رشته و گرایش مناسب :

در وحله اول تحقیق کاملی درباره رشته ی مورد نظر خود انجام دهید، در کارشناسی ارشد شما با هر مدرک لیسانسی در رشته های دیگر شرکت کنید و کنکور دهید. پس رشته ای را که می خواهید با قاطعیت انتخاب کنید. دقت کنید که اگر در رشته ای متفاوت با مدرک کارشناسی قبول شوید باید دروسی را به عنوان پیش نیاز بگذرانید.

 

2- ثبت نام:

از تاریخ های ثبت نام آگاهی پیدا کنید و دائما به سایت سازمان سنجش و مخصوصا قسمت کارشناسی ارشد سر بزنید. همچنین شرایط دیگر کنکور را بررسی کنید از جمله رشته های انتخابی دوم و رشته های شناور. همچنین پیشنهاد می کنیم با عضویت در کانال سبزتدریس آخرین اطلاعات مربوط به کارشناسی ارشد را در لحظه در اختیار داشته باشید.

 

3- انتخاب واحد ترم آخر:

اگر دانشجوی سال آخر هستید در انتخاب واحدهای درسی تان دقت کنید و زمان کلاس هایتان را طوری انتخاب کنید که بیشترین ساعات آزاد را برای درس خواندن داشته باشید. در ترم ماقبل آخر تمام دروس مهم را بگذرانید. دروسی را که قرار است در کنکور با آن ها روبه رو شوید را با اساتید خوب دانشگاه بردارید تا برای کنکور آماده باشید. سعی کنید برای ترم آخرتان کمترین واحد درسی ممکن بماند تا با خیال راحت به کنکور فکر کنید.

گام دوم 

 

1- وقت شناس باشید:

اینکه شما در کدام مرحله از مدت زمان آمادگی برای کنکور هستید بسیار مهم است چون بر روی برنامه ریزی و شیوه ی آمادگی شما تاثیر دارد. اگر از تابستان شروع به درس خواندن کرده اید شرایط بهتری دارید و باید این روند را تا آخر حفظ کنید. اما اگر تابستان را از دست داده اید هم نگران نباشید چون کنکور امسال مانند سال قبل در اردیبهشت ماه برگزار می شود. پس زمان کافی برای درس خواندن دارید. خلاصه در هر مرحله از زمان آمادگی برای کنکور که هستید باید شرایط و ملزومات و شیوه ی درس خواندن خود را متناسب با آن زمان مشخص کنید.

 

2- برنامه ریزی کنید:

مهمترین بخش آمادگی شما برای کنکور برنامه ریزی صحیح است. سعی کنید دروس را با هم پیش ببرید و با توجه به ضریب هر درس به آن درس اهمیت بدهید. مشخص است دروسی که ضریب بالاتری دارند مدت زمان بیشتری باید مطالعه شوند. پیشنهاد می کنیم که برای تعطیلات نوروز هم برنامه ی ویژه داشته باشید.

 

 

گام سوم

 

1- شناخت منابع:

در گام بعدی باید منابعی را که می خواهید مطالعه کنید، مشخص کنید این کار شما را از سردرگمی نجات می دهد. برای انتخاب منابع درسی مورد نیازتان نخست باید سطح خودتان را مشخص کنید چون کتاب های ارشد سطوح متفاوتی دارند و شما باید متناسب با سطح خودتان کتاب درسی و تست را انتخاب کنید. اگر در سطح متوسطی هستید سعی کنید کتاب هایی را انتخاب کنید که معمولا توسط اکثر داوطلبان انتخاب می شوند و از انتخاب کتاب های خاص پرهیز کنید. همچنین حتما کتاب تست هم داشته باشید تا در کنار درس هایی که مطالعه می کنید بتوانید با تست زدن تسلط خود را به موضوع افزایش دهید.

 

2- آزمون آزمایشی:

حتما در یکی از آزمون های آزمایشی معتبر ثبت نام کنید و برنامه ریزی خود را متناسب با سر فصل های آزمون هماهنگ کنید. در کارشناسی ارشد آزمون های آزمایشی زیادی برگزار می شود که بهترین آزمون برای هر گروه آموزشی متفاوت است. معمولا بهترین آزمون برای داوطلبان آزمونی است که بالاترین جامعه ی داوطلبی را داشته باشد و آزمون هایش را با منظم برگزار کند.

 

3- شیوه مطالعه:

شیوه ی مطالعه ی صحیح را انتخاب کنید. این انتخاب بسیار برای شما مهم است چون با دانستن شیوه های مناسب مطالعه، شما با ساعات مطالعه ی کمتر می توانید بازده بیشتری داشته باشید. برای انتخاب شیوه ی مطالعه مناسب خودتان با مشاورین خبره مشورت کنید.

 

4- درسی را کنار نگذارید:

پیشنهاد ما این است که تا قبل از عید درسی را حذف نکنید چون شما زمان مناسبی برای تسلط بر دروس در اختیار دارید. به علاوه اگر شما برای کنکور درسی را کنار بگذارید در صورتی که تست های آسانی در این درس طراحی شده باشد بسیار متضرر خواهید شد حال آنگه می توانستید با کمی مطالعه به تسلط نسبی برسید و نگذارید که این درس بین شما و دیگر داوطلبان فاصله بیاندازد.

 

مطالب مرتبط با برنامه ریزی کارشناسی ارشد :

روش های مطالعه و یادگیری برای کارشناسی ارشد

رتبه قبولی ارشد مجموعه زبان انگلیسی

رتبه قبولی کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف 95 – 96

رتبه قبولی دانشگاه علوم تحقیقات مقطع ارشد رشته مدیریت

 

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 - 96

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 – 96

کارنامه و رتبه قبولی ارشد مهندسی عمران 95 – 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره رتبه قبولی کارشناسی ارشد حسابداری 95 – 96 با مشاوران مرکزسبزتدریستماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق ...