خانه / دکتری و کارشناسی ارشد / راهنمای پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

راهنمای پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

شرایط پذیرش بدون آزمون ارشد دانشگاه آزاد

%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c-%d8%ab%d8%a8%d8%aa-%d9%86%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d8%af%d9%88%d9%86-%da%a9%d9%86%da%a9%d9%88%d8%b1-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a2%d8%b2%d8%a7

برای کسب اطلاعات دقیق تر درباره شرایط پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد طی سال های 91 ، 92 ، 93 ، 94 می توانند بدون آزمون و تنها براساس سوابق تحصیلی خود در کارشناسی ارشد هم ادامه تحصیل بدهند. براساس آئین نامه جامع پذیرش بدون آزمون استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه آزاد برای ورود بدون آزمون به مقطع کارشناسی ارشد، مهم ترین شرایط و مواردی را که این داوطلبان باید داشته باشند به شرح زیر است:

1- شرایط معدل:

فارغ التحصیلان رشته های غیر علوم انسانی باید معدل بالای 16 و فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی معدل بالای 17 باید داشته باشند.

همچنین دانشجویانی که جزء ده درصد برتر فارغ التحصیلان رشته خود در همان سال ورود باشند هم می توانند از این امکان بهره مند شوند.

رتبه اکتسابی در آزمون کارشناسی برای داوطلبان بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تاثیری ندارد و پذیرش صرفا براساس معدل اکتسابی این دانش جویان صورت می گیرد.

 

2- سنوات تحصیلی:

داوطلبان نباید بیش از 8 نیم سال تحصیلی برای کارشناسی پیوسته و بیش از 4 نیم سال تحصیلی برای کارشناسی نا پیوسته صرف کرده باشند.

ترم تابستانی و مرخصی تحصیلی که در سنوات موثر نبوده باشد محاسبه نخواهد شد.

همچنین دانش آموختگانی که براساس سر فصل های مصوب باید 5 نیم سال را برای کارشناسی ناپیوسته بگذرانند می توانند از این امتیاز بهره مند شوند.

 

3- این دسته از داوطلبان می توانند 100 رشته محل انتخابی از یک مجموعه داشته باشند. این دسته از داوطلبان فقط در رشته ی هم نام و متجانس با رشته ی تحصیلی خود می توانند از شرایط پذیرش بدون آزمون استفاده کنند.

 

4- دانشجویانی که دارای دروس معادل سازی باشند نمی توانند از این شرایط استفاده کنند همچنین پذیرفته شدگان بدون آزمون نمی توانند از شرایط انتقالی استفاه کنند.

 

5- داوطلبان این دوره ها باید تا پایان شهریور ماه همان سال فارق التحصیل شده باشند و نیز وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کرده باشند.

 

6- پذیرفته شدگان باید فرم مربوط به اطلاعات فردی را تکمیل نمایند و مبلغ 300000 ریال را از طریق اینترنتی و در هنگام ثبت نام واریز کنند.

 

7- صرف دارا بودن شرایط ثبت نام به منزله قبولی در این دوره ها نیست و داوطلبان براساس ظرفیت ها از میان 100 رشته محل قبولی خود پذیرفته خواهند شد. لذا به داوطلبان توصیه می شود که در آزمون کارشناسی ارشد هم شرکت نمایند تا از قبولی خود مطمئن شوند.

 

8- اعلام نتایج پذیرفته شدگان بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق آدرس azmoon.org خواهد بود. همچنین داوطلبان می توانند با مراجه به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد از شرایط و زمان ثبت نام اطلاع پیدا کنند.

 

9- زمان پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد همزمان با پذیرش با آزمون این دوره می باشد و مدرک این دوره ها از نظر اعتبار یکسان خواهد بود و فرقی بین پذیرش با آزمون و بدون آزمون نخواهد بود.

 

10-داوطلبان تنها از طریق اینترنتی اقدام به ثبت نام می کنند و نیازی به ارسال مدارک ندارند. در صورت لزوم دانشگاه خود اقدام به استعلام از اداره کل فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد خواهد کرد.

فقط دانش آموختگان دانشگاه آزاد می توانند از این امکان بهره مند شوند بنابراین فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها  هر چند شرایط بالا را دارا باشند نمی توانند بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ادامه تحصیل بدهند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 - 96

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 – 96

کارنامه و رتبه قبولی ارشد مهندسی عمران 95 – 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره رتبه قبولی کارشناسی ارشد حسابداری 95 – 96 با مشاوران مرکزسبزتدریستماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق ...