خانه / کنکور و مدارس / مدارس برتر ایران

مدارس برتر ایران

بهترین مدارس ایران کدام اند؟

برای کسب اطلاعات دقیق تر درباره ابهترین مدارس ایران با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

برای انتخاب بهترین مدارس ایران ملاک ها و معیار های مختلفی ارائه می شود از جمله این ملاک ها، بیشتربن قبولی در کنکور، بیشترین مدال المپیاد علمی که مدارس مختلف کسب کرده اند و بالاترین کیفیت و امکانات آموزشی و رفاهی و آزمایشگاهی که در اختیار دانش آموزان قرار می دهند معیار سنجش رتبه مدارس مختلف در ایران است. اما هیچ کدام از این ملاک ها به تنهایی نمی تواند بهترین مدارس ایران را رتبه بندی کند بلکه به تلفیقی از این معیارها برای تعیین درجه و رتبه مدارس نیاز است.

غالبا مدارس خوب کشور در شهر تهران قرار دارند و این تراکم باعث اقزایش رقابت بین این مدارس شده است البته مدارس شهرستان ها هم از مدارس تهران عقب نمانده اند و برخی حتی گوی سبقت را از مدارس استان تهران ربوده اند.

همچنین پولی شدن و دریافت شهریه در مدارس غیر انتفاعی بعضا موجب افزایش کیفیت این مدارس شده است و این مدارس امکاناتی همچون ناهار و فضای بازی در اختیار دانش آموزان خود قرار می دهند.

 

در زیر بهترین مدارس ایران را معرفی می کنیم:

1- دبیرستان انرژی اتمی: این دبیرستان در خیابان کارگر شمالی تهران واقع است و هر ساله در المپیاد های علمی کشور و کنکور سراسری نتایج بسیار درخشانی کسب می کند به نحوی که بسیاری از دانش آموختگان این مدرسه در بهترین دانشگاه های تهران پذیرفته می شوند.

2- علامه حلی: این مدرسه نیز رقابتی نزدیک با دبیرستان انرژی اتمی و سایر مدارس سطح بالای کشور دارد و امکانات و معلمان خوبی را برای تدریس در اختیار دارد و همواره در المپیاد های علمی و کنکور سراسری نتایج مورد قبولی را کسب کرده است.

3- مدرسه البرز: این مدرسه واقع در تهران است و از قدیمی ترین مدارس ایران به حساب می ـید و تعداد زیادی دانش آموز را هر ساله جذب می کند.

از ذیگر مدارس خوب ایران می توان به مدارس علوی، حنان، سلام، امام صادق(ع) و … اشاره کرد.

در میان شهرستان ها هم شهرستان های یزد، اصفهان و تبریز بهترین مدارس را در اختیار دارند. مدارسی چون قیام و ولایت از یزد؛ یاد بود شهدای تراکتور سازی و مدرسه پویش از تبریز و مدرسه سنا و شاهد از اصفهان بهترین مدارس ایران در استان ها هستند.

اکثر مدارس خوب ایران از گروه مدارس غیر انتفاعی، شاهد، نمونه دولتی و یا مدارس استعداد های درخشان هستند و کمتر مدرسه دولتی در میان مدارس خوب تهران و ایرن دیده می شود.

گفتنی است اکثر  مدارس خوب تهران و حتی شهرستان ها دارای آزمون ورودی هستند و برخی نیز از میان واجدین شرایط گزینش می گیرند. تحصیل در این مدارس دارای شهریه است.

در زیر برخی دیگر از مدارس خوب شهرستان ها را ارائه می دهیم:

ایران در کرج

سمیه در استان بوشهر

دکتر حسابی در استان یزد

پیامبر اعظم(ع) در شهرستان رباط کریم

زینب کبری در استان همدان

شاهد و زینبیه در استان اردبیل

الغدیر و الزهرا در استان کرمانشاه

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

کارت کنکور سراسری 96

کارت کنکور سراسری 96

تاریخ و نحوه دریافت کارت کنکور سراسری 96 برای کسب اطلاعات درباره کارت کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر ...