خانه / انتخاب رشته / تفاوت بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد

تفاوت بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد

تفاوت دوره های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه آزاد

azad-1

برای کسب اطلاعات دقیق تر درباره تفاوت دوره های باکنکور و بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

در سال های اخیر که ظرفیتهای تحصیلی برای دانشجویان افزایش زیادی پیدا کرده است و کنکور دیگر جوابگوی تعداد زیاد صندلی های خالی دانشگاهها نیست برخی از دانشگاهها شرایطی را فراهم کرده اند تا علاقه مندان بتوانند بدون عبور از غول کنکور و بی نیاز از آزمون دادن وارد دانشگاه شوند. در این میان اما بسیاری از داوطلبان ورود به این دانشگاهها نگرانی های زیادی دارند که ما در این نوشته برخی از این نگرانی ها را بررسی میکنیم:

 

آیا در مدرک تحصیلی بدون کنکور بودن درج میشود؟

این سوال برای کسانی که در دوره های شبانه و خودگردان نیز قبول شده اند نیز مطرح است که روی مدرکشان نشانه ای از اینکه آنان در این دوره ها گذران تحصیل کرده اند وجود خواهد داشت یا خیر. در پاسخ باید گفت خیر در هیچ جایی از مدرک شما از ورود بدون کنکور شما به دانشگاه اشاره ای نخواهد شد.

 

آیا مدرک تحصیلی بدون کنکور اعتبار کمتری دارد؟

علوی فاضل رئیس معاونت سنجش و آموزش دانشگاه آزاد در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری مهر عنوان کرد اعتبار مدارک بدون آزمون و با آزمون از نظر دانشگاه آزاد مساوی است. پس از اعتبار مدرک خود هم مطمئن باشید.

 

در پذیرش بدون آزمون هم میشود در رشته ای متفاوت با دیپلم درس خواند؟

بله هر داوطلبی با هر دیپلمی میتواند در هر مجموعه ای با توجه به علایق خود انتخاب رشته کند و در رشته ی مورد علاقه ی خود ادامه تحصیل بدهد.

 

آیا پذیرش بدون کنکور در دانشگاه آزاد در پذیرش ما در نهادها و موسسات دولتی موثر است؟

پاسخ این سوال در سوال های قبلی آمده است در واقع زمانی که بر روی مدرک تحصیلی شما با کنکور یا بدون کنکور وارد شدن قید نمیشود پس نگرانی در این مورد بی معناست و شما نباید از این بابت که در روند استخدام شما در نهادهای دولتی دچار مشکل شود نگران باشید.

 

در پذیرش بدون کنکور هم معافیت تحصیلی میدهند؟

برای پذیرفته شدگان بدون آزمون دانشگاه آزاد مطابق مقررات سازمان نظام وظیفه معافیت تحصیلی اعطا خواهد شد.

 

سوال دیگری که برای این دسته از داوطلبان پیش می آید این است که آیا اساتید یا کلاسها برای دانشجویان بدون آزمون متفاوت است؟

اگر دروس پیش نیاز برای شما گذاشته نشود تفاوتی بین شما و دانشجویان ورودی با آزمون در تعداد واحدها یا اساتید نخواهد بود و شما با آنها سر یک کلاس خواهید نشست.

 

تسهیلات دانشگاه برای هر دو گروه با آزمون و بی آزمون یکسان است؟

در این مورد هم باید خاطر نشان کنیم که تفاوت چندانی بین این دو دسته از دانشجویان وجود ندارد فقط افرادی که بدون آزمون ثبت نام کرده اند نمیتوانند از امکان انتقالی  و یا مهمان شدن استفاده کنند. البته این امکان برای دانشجویان متاهل فراهم است.

 

آیا شهریه ها متفاوت است؟

خیر شهریه ها هم در دو حالت بدون آزمون و با آزمون یکسان است.

در آخر امیدواریم با آگاهی و مشاوره از افراد آگاه در ادامه تحصیل لذت ببرید و با خیالی آسوده قدم در این راه بگذارید.

 

2 نظر

  1. صغری معدنی

    با سلام در رابطه با هزینه بدون آزمون و با آزمون من به مشاوران زنگ زدم گفتند 20 درصد بیشتر از با آزمون می باشد در صورتی که اینجا بیان شده مساوی است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن ...