خانه / بورسیه / نحوه دریافت بورسیه تحصیلی

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی

چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم

نحوه-دریافت-بورسیه-تحصیلی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه دریافت بورسیه تحصیلی با مشاوران مرکز سبزتدریس در سراسر کشور تماس حاصل نمایید – شماره تماس 9099071647 از طریق تلفن های ثابت سراسر کشور

معمولا بحث بورسیه (Scholarship) برای افراد جذابیت خاصی داشته است بخصوص در میان این افراد دانش جویان قراردارند که همواره استقبال و رغبت بیشتری از خود نشان داده اند.

در کشورهای مختلف افراد برای کسب علم و دانش از دیرباز به مسافرت و یا مهاجرت روی آورده اند، البته این موضوع در سال های اخیر در کشور عزیز ما ایران بیشتر شده است.

بورسیه و کمک هزینه تحصیلی به کمک های مالی گفته میشود که از سوی نهاد ،دولت و یا ارگان خاصی به افراد اعطا میشود تا بوسیله آن کمک هزینه به یادگیری در کشوری دیگر پرداخته سپس با اندوخته ای از دانش به کشور خویش بازگردند.

هیچ گاه صرف اینکه اطرافیان ویا دوستانتان که دارای مدارک علمی بالایی بودند و ازکشور مهاجرت کردند شما نیز دست به کار نشوید.

-با هوشیاری تصمیم بگیرید.

مهاجرت و بورس شدن جزو اتفاقات خاص و مهم زندگی فرد محسوب میشود و لازمه اخذ این تصمیم بسیار مهم همه جانبه فکرکردن و دقیق تصمیم گرفتن است،افراد بسیاری هستند که بخاطر عدم دوراندیشی با مشکلات و موانع زیادی در این راه روبه رو شدند.

-تا میتوانید مشورت کنید.

قبل از پیداکردن مرکزی خاص که کارهای شما را برای رفتن راحت کند تا میتوانید مشورت کنید.

بپرسید با چه مدرکی اقدام کردند و کدام کشور را انتخاب کردند و دلیل این انتخاب چه بوده است؟

فراموش نکنید مدارک و رزومه تحصیلی شما و یا میزان سرمایه گذاری شما میتواند از عوامل موفقیت و عدم موفقیتتان در پروسه بورسیه شدن باشد.لطفا براساس شنیده ها و صحبت های دیگران دست به چنین اقدامی نزنید و با خود نگویید اگربروم بهتر است. حتما برای خودتان دلایل قابل قبولی داشته باشید.

-عجول نباشید

شتاب زده عمل نکنید،اگر در حال حاضر درس میخوانید به تحصیلتان ادامه دهید و نصفه رهایش نکنید.بهتراست در همین زمان مقاله و کارهای پژوهشی انجام داده و سعی در ارتقای معدل خود داشته باشید.

تاجایی که میتوانید نمرات دروس اختصاصی خود را افزایش دهید.

-زبان انگلیسی خود راتقویت کنید.

معمولا دانشگاه های معتبر دنیا از شما انتظار دارند که سطح زبان انگلیسی خوبی داشته باشیدو یکی از لازمه های رفتن شما داشتن مدرک تافل و یا آیلتس می باشد اگرهنوز اقدام به یادگیری زبان نکرده اید بدانید که حداقل یکسال راباید به این امر مهم اختصاص دهید.

 

-برآوردی از هزینه ها داشته باشید

حتی اگر برای ادامه تحصیل کمک هزینه بگیرید، برای رسیدن به آن مرحله معمولا هزینه بالایی خواهید پرداخت، ازجمله  وقت، حوصله و پول . به عنوان مثال هزینه ارسال تقاضا برای بررسی پرونده تان در هر دانشگاه (Application fee) ، هزینه امتحان های زبان، هزینه ویزا، هزینه آزاد کردن مدارک تحصیلی تان و … . به جز این به فکر این هم باشید که معمولا برای این هزینه ها باید از کارت های اعتباری مثل VISA و Mastercard استفاده کنید. به فکر این باشید که چگونه و از کجا این کارت ها را می توان تهیه کرد.

از حدود یک ماه قبل از آخرین مهلت ارسال مدارک به هر دانشگاه در سایت دانشگاه های موردنظرتان در هرکشور که موردنظرتان است  پرونده (profile) باز کنید و اطلاعاتتان را وارد کنید. برای تکمیل فرم ها وقت کافی بگذارید. در این مرحله معمولا از شما خواهند خواست که اساتید فعلی تان توصیه نامه برایتان بنویسند. بنابراین از قبل اساتیدتان را مطلع کنید و مطمئن شوید که فرصت و تمایل دارند که برای شما توصیه نامه بنویسند. در طول این مدت نیز به اساتید یادآوری کنید که فرم های توصیه نامه را که معمولا اینترنتی است برایتان پر کنند.

در نهایت پس از گرفتن پذیرش،برای امور ویزا و خروج از کشور و سفری آسوده آماده باشید.

 

لیست دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار نگرفته اند

دانشگاه-ها-تایید-نشده--وزارت-بهداشت

دانشگاه-ها-تایید-نشده--وزارت-بهداشت1

دانشجویان عزیز و افرادی که تمایل به گرفتن مشاوره تخصصی بورسیه ویا مهاجرت درکشورهایی که مدارک آن ها مورد تایید در کشور عزیزمان می باشد،میتوانند با مرکز مشاوره سبزتدریس تماس بگیرند .شماره تماس از طریق تلفن های ثابت سراسر کشور 9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

لیست اسامی پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی بورس خارج از کشور

لیست اسامی پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی بورس خارج از کشور مرکز مشاوره تحصيلي تلفني سبز تدريس مشاوره دهنده در امور بورسیه ، مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو تماس از طريق تلفن ثابت ...