خانه / دکتری و کارشناسی ارشد / راهنمای ثبت نام ورودی های جدید کارشناسی ارشد

راهنمای ثبت نام ورودی های جدید کارشناسی ارشد

راهنمای ثبت نام ورودی های جدید کارشناسی ارشد دانشگاه ها در سال 95 – 96

برای کسب اطلاعات دقیق تر درباره ثبت نام کارشناسی ارشد با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

 

 

قابل توجه قبولی های کارشناسی ارشد سال تحصیلی جدید:

images-2

برای ثبت نام در مقطع ارشد بنابر اطلاعیه سازمان سنجش کلیه پذیرفته شدگان باید به پایگاه اطلاع رسانی موسسه آموزشی که قبول شده اند مراجعه کنند و از شرایط و مراحل ثبت نام آگاهی لازم را بدست بیاورند . چنانچه موسسه آموزشی اطلاعی درباره پذیرش پذیرفته شدگان در اختیار قرار نداده باشد متقاضیان میتوانند با مراجعه حضوری از نحوه ثبت نام و مدارک لازم برای ثبت نام سال تحصیلی جدید اطلاع یابند.

مراحل پذیرش سال تحصیلی جدید کارشناسی ارشد در اکثر دانشگاهها شامل دو مرحله پذیرش غیر حضوری و نیز حضوری است.

 

ثبت نام غیر حضوری:

در پذیرش غیر حضوری شما با وارد شدن به سایت دانشگاه خود باید نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و کد ملی و… را در محل های مربوطه وارد کرده و ثبت نام خود را شروع کنید پس حتما مدارک مورد نیاز از جمله شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمتتان را دم دست داشته باشید. این مرحله را با دقت انجام دهید تا در آینده و برای گرفتن مدرک فوق لیسانس خود با مشکلاتی چون درست نبودن نام خانوادگی یا سایر عوامل روبه رو نشوید.

 

آپلود مدارک:

بعد از این مرحله شما باید مدارک مورد نیاز دانشگاه را آپلود کنید این مدارک شامل عکس، صفحه اول شناسنامه، کارت ملی و مدرک لیسانس میباشد. پس اسکن این مدارک را هم داشته باشید.

 

فرم های تعهد:

همچنین باید نسبت به پر کردن فرم های تعهد که نسبت به پوشش لازم برای حضور در محیط آموزشی، برخورد صحیح با پرسنل و اساتید دانشگاه و موارد دیگری که در مرام نامه دانشگاه موجود است اقدام نمایید. ممکن است فرم های دیگری نیز برای پر کردن وجود داشته باشد که شامل فرم های ورزشی و فرهنگی است که از شما سوالاتی درباره رشته های مورد علاقه تان سوال شود که شما بدون وسواس  به این سوال ها پاسخ دهید و فرم را پس از پرکردن تایید کنید .

 

هزینه ثبت نام

البته باید مبلغی را هم به عنوان هزینه ثبت نام پرداخت کنید که از طریق همان سایت و انتخاب بانک میتوانید مبلغ را واریز کنید. این هزینه در موسسات مختلف متفاوت است. البته باید درصدی از شهریه را هم پرداخت کنید که اینهم در دانشگاه های مختلف متفاوت است.

 

هشدار

حتما از پایان مراحل ثبت نام و تایید شدن اطلاعات خود مطمئن شوید و شماره دانشجویی خودتان را به یاد بسپارید و از آخرین تاییدیه ثبت نام خود پرینت بگیرید.

 

مرحله حضوری:

در این مرحله تمامی کارهایی را که به صورت غیر حضوری انجام داده اید را باید مجددا انجام دهید یعنی دوباره همان فرمها را پر کنید کپی مدارک را تحویل دهید و از همه مهمتر وضعیت نظام وظیفه ی خود را مشخص کنید.

 

وضعیت نظام وظیفه ی خود را مشخص کنید:

اگر دانشجوی پسر هستید قبل از مراجعه حضوری به موسسه آموزشی که قبول شدید حتما  وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنید اعم از اینکه معافیت دارید یا اینکه مشمول هستید. پس در صورت معاف بودن کارت معافیت و در صورت مشمول بودن اجازه ی ادامه تحصیل را از مراکز پلیس +10 بگیرید تا به مشکل نخورید.

 

اولین انتخاب واحد:

در مراجعه حضوری شما باید واحدهای خود را برای ترم اول انتخاب کنید پس قبل از مراجعه از واحدهایی که در ترم اول باید بگذرانید و پیش نیازهایی که دارید مطلع شوید و واحدهای مورد علاقه ی خودتان را با اساتید خوب و زمان مناسب هماهنگ کنید و واحدها یتان را بچینید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 - 96

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 – 96

کارنامه و رتبه قبولی ارشد مهندسی عمران 95 – 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره رتبه قبولی کارشناسی ارشد حسابداری 95 – 96 با مشاوران مرکزسبزتدریستماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق ...