خانه / دکتری و کارشناسی ارشد / راهنمای انتخاب واحد دانشگاه آزاد

راهنمای انتخاب واحد دانشگاه آزاد

نحوه انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه انتخاب واحد دانشگاه آزاد با مشاوران مرکز سبزتدریس در سراسر کشور تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور 9099071647

entekhab-vahed-daneshgah-azad

یکی از سوالاتی که برای دانشجویان دانشگاه آزاد وجود دارد شرایط و قوانین انتخاب واحد دانشگاه آزاد می باشد و گاها این قوانین مانند ، رعایت پیشنیاز و هم نیاز ، تعداد دروس عمومی و اسلامی مجاز در هر ترم ، سقف انتخاب واحد و… می تواند باعث بروز مشکلاتی در دوران تحصیل دانشگاه شود.تصمیم گرفتیم تا دراینباره توضیحات کاملی در اختیار شما قرار دهیم.

دانشجویانی که تازه وارد دانشگاه آزاد می شوند ، در ترم اول انتخاب واحد ندارند و دانشگاه بطور پیشفرض انتخاب واحدی برای آنها انجام میدهد که شامل دروس پایه عمومی ، اختصاصی و در بعضی موارد دروس پیشنیاز می شود.

 

تاریخ شروع انتخاب واحد دانشگاه آزاد معمولا 15 الی 16 روز قبل از شروع ترم می باشد ( برای ترم مهر ماه تقریبا از 15 شهریور )

 

برای انجام انتخاب واحد دانشگاه آزاد ابتدا وارد سایت دانشگاه مربوطه شوید.

کدکاربردی و رمز عبور را وارد کنید

کدکاربری ( شماره دانشجویی)

رمز عبور ( شماره ملی )

انتخاب-واحد-دانشگاه-آزاد-1

 

بعد از وارد کردن اطلاعات :

 

به بخش انتخاب واحد وارد شوید.

نحوه-انتخاب-واحد-دانشگاه-آزاد-2

 

در بخش انتخاب واحد می توانید مشخصه درس موردنظر را وارد کرده و آن درس را رزرو کنید.

نحوه-انتخاب-واحد-دانشگاه-آزاد-3

 

مشخصه های تمامی دروس در بخش دروس ارائه شده موجود می باشد.با ورود به این بخش از دروس ارائه شده در هر ترم اطلاع پیدا کنید.

نحوه-انتخاب-واحد-دانشگاه-آزاد-4-1

راهنما-انتخاب-واحد-دانشگاه-آزاد-5-1

 

می توانید با انتخاب چند درس در بخش لیست دروس ارائه شده به صورت یکجا دروس را انتخاب و سپس ثبت کنید.

راهنما-انتخاب-واحد-دانشگاه-آزاد-6

 

دروس پیش نیاز و هم نیاز چیست؟

راهنما-انتخاب-واحد-دانشگاه-آزاد-7

در نظر داشته باشید هر رشته در هر دانشگاه سیلابسی دارد که باید با توجه به آن سیلابس انتخاب واحد خود را انجام دهید.

هر درس ممکن است درس یا دروسی را به عنون پیش نیاز داشته باشد.درسی پیش نیاز است که ابتدا باید در آن قبول شوید تا بتوانید درس موردنظر را بردارید.

درس همنیاز در کنار درس اصلی ارائه می شود ، می توان درس همنیاز را در کنار درس اصلی در 1 ترم برداشت و یا جدا از درس اصلی و در 2 ترم جداگانه اما اگر این دو درس اصلی و همنیاز باهم برداشته بشوند باید در هردو قبول شوید – اگر درس اصلی را قبولی شوید و درس همنیاز باقی بماند مشکلی پیش نمی آید اما اگر درس هم نیاز پاس شود و درس اصلی بماند باید نهایتا تا 1 ترم درس اصلی را پاس کنید.

در بعضی واحد های دانشگاه آزاد اگر موارد پیشنیاز و همنیاز را رعایت نکنید هشداری با شما داده نمی شود بنابراین باید به دروس پیش نیاز اهمیت ویژه دهید ، در صورت انتخاب درسی که پیش نیاز دارد شما می توانید در کلاس ها شرکت کنید و حتی امتحان هم بدهید اما در آخر به دلیل عدم رعایت پیش نیاز آن درس شما حذف خواهد شد و هزینه ای به شما برگشت داده نمی شود.

 

نحوه پرداخت شهریه در دانشگاه آزاد

برای پرداخت شهریه می توانید به 2 صورت عمل کنید :

1 – شهریه ثابت را قبل از انتخاب واحد پرداخت کنید – بعد از پرداخت شهریه ثابت ، شما مجاز به دسترسی بخش انتخاب واحد می شوید.برای انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد حتما باید شهریه ثابت پرداخت شود تا بتوانید انتخاب واحد کنید.
بعد از انجام انتخاب واحد و مشخص شدن میزان شهریه متغیر می توانید در همان زمان شهریه متغیر را هم پرداخت کنید.اگر شهریه متغیر شما تا پایان ترم پرداخت نشود ، در انتهای ترم و در زمان امتحان ، به شما اجازه ی پرینت کارت امتحان داده نمی شود

2- قبل از شروع انتخاب واحد ( قبل از اینکه بخش مالی دانشگاه شلوغ شود ) به دانشگاه سر بزنید و از طریق بخش مالی درخواست وام کنید ، اگر وام به شما تعلق بگیرد که معمولا می گیرد شهریه ثابت شما به قسط های حدودا 50 یا 100 هزارتومانی تقسیم میشود و برای انتخاب واحد نیازی به پرداخت شهریه ثابت ندارید در عوض مبلغ کمی را بطور ماهیانه به دانشگاه پرداخت می کنید.

 

شرایط دریافت وام دانشگاه آزاد

1 – رعایت مقررات و شئونات اسلامی دانشگاه

2 – نداشتن بیش از دو ترم مشروطی

3 – نداشتن بدهی معوقه به دانشگاه

4 – وام دانشجویی به دانشجویان ترم 1 ، میهمان و ترم آخر تعلق نمی گیرد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام :

1 – تکمیل فرم درخواست وام

2- یک فقره چک به مبلغ وام درخواستی با پشت نویسی و 2 امضا در پشت چک

3 – کپی پشت و رو چک

 

مطلب مفید و مرتبط :

برای اطلاع از شهریه دانشگاه آزاد و مازاد ظرفیت کاردانی کارشناسی ، ارشد و دکتری کلیک کنید

برای اطلاع از تراز قبولی رشته های دانشگاه آزاد کلیک کنید

آدرس دانشگاه های آزاد استان تهران

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه انتخاب واحد دانشگاه آزاد با مشاوران مرکز سبزتدریس در سراسر کشور تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور 9099071647

 

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

اعلام نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96

نتایج مصاحبه دکتری سراسری

اعلام نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره اعلام نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت ...