خانه / کنکور / شرایط انصراف از دانشگاه و تحصیل مجدد روزانه

شرایط انصراف از دانشگاه و تحصیل مجدد روزانه

شرایط انصراف از دانشگاه های سراسری روزانه و تحصیل مجدد دانشگاه روزانه

 

مقاله اختصاصی گروه سبزتدریس درباره ” نحوه انصراف از دانشگاه روزانه “

شرایط-انصراف-از-دانشگاه-روزانه-شرکت-مجدد-کنکور

برای کسب اطلاعات تکمیلی درباره نحوه انصراف از دانشگاه روزانه با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت 9099071647

چگونه میتوان بعد از شرکت در دانشگاه سراسری روزانه دوباره در کنکور سال بعد شرکت کرد و در دانشگاه سراسری روزانه و در رشته ی دلخواه ادامه تحصیل داد؟

شاید این سوال شما دانشجو و یا داوطلب کنکوری هم باشد که آیا بعد از شرکت در دانشگاه روزانه از کنکور سراسری محروم می شوید یا دوباره می توانید کنکور دهید؟

اگر یک سری شرایطی که در زیر گفته می شود را رعایت نمایید می توانید مجددا کنکور دهید و وارد دانشگاه شوید.

اول از همه این نکته را درنظر داشته باشید که بعد از شرکت در کنکور سراسری و قبولی شما باید تا حداقل 2 ترم ادامه تحصیل بدهید.یعنی اگر در ترم 1 یا 2 از دانشگاه انصراف دهید حق شرکت مجدد در دانشگاه روزانه شما از بین می رود.

بعد از وارد شدن به دانشگاه باید 1 سال کامل را بگذرانید و نمرات ترم 2 شما هم ثبت شود و بعد از آن در شروع ترم 3 با دانشگاه خود هماهنگ کرده و انصراف خود را انجام دهید ، بعد از انجام انصراف شما حق شرکت در کنکور سال بعد را دارید و اگر در دانشگاه روزانه قبول شوید میتوانید به ادامه تحصیل مشغول شوید

نکته 1 : هر داوطلب در دوران تحصیل خود از دبیرستان تا دکتری ، فقط یک بار حق انصراف و شرکت مجدد در کنکور همان مقطع را دارد.

نکته 2 : اگر در دوران کارشناسی ارشد (روزانه) قصد شرکت در کنکور کارشناسی به صورت روزانه را داشته باشید ، این امکان وجود ندارد.بطور کلی ، شما فقط یکبار میتوانید از خدمات بورسیه دولتی استفاده کنید و باید در همان رشته ادامه تحصیل دهید.

نکته 3 : آقایان دارای مشکل نظام وظیفه در صورتی می توانند از دانشگاه روزانه خود انصراف دهند و شرکت مجدد داشته باشند که : 1- مدرک کاردانی معادل دریافت نکرده باشند 2-در ترم های غیر از 1 و 2 انصراف خود را اعلام کرده باشند.

نکته 4 : محرومیت از شرکت در دوره های روزانه فقط مختص رشته های قبول شده روزانه می باشد و قبولی در دوره های شبانه ، غیر انتفاعی و … مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

نکته 5 : اگر در دانشگاه روزانه قبول شوید و ثبت نام را انجام ندهید باز هم از شرکت در دوره های روزانه محروم خواهید شد.

نکته 6 : اگر بعد از ثبت نام در دوره روزانه (به عنوان مثال ) سال 95 در ترم های 1 و 2 از دانشگاه انصراف دهید از شرکت در دوره روزانه سال 96 محروم خواهید شد.

نکته 7 : اگر دانشجو دوره روزانه باشید و در کنکور شرکت کنید و در دانشگاه دلخواه هم قبول شوید اما در ترم قبل از دانشگاه انصراف نداده باشید ، نمی توانید در دانشگاه جدید ثبت نام نمایید.

بروزرسانی در تاریخ 7 مهر ماه 95 :

بر اساس آخرین اخبار اعلام شده امکان انصراف از قبولی دانشگاه های روزانه قبل از ثبت نام در دانشگاه فراهم شده است.بر اساس این قانون هر داوطلبی که در کنکور سراسری سال 95 شرکت کرده باشد و در رشته محل روزانه ای قبول شده باشد می تواند قبل از ثبت نام در دانشگاه مورد نظر از طریق سیستم پاسخ گویی و ثبت عضویت در سایت از رشته مورد نظر انصراف داده و سهمیه روزانه خود را برای سال آینده محفوظ نگه دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط و نحوه انصراف از دانشگاه روزانه با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت 9099071647

مطالب مرتبط و مفید :

تفاوت دوره های روزانه و شبانه دانشگاه ها

نمونه کارنامه پزشکی -دانشگاه علوم پزشکی شیراز-روزانه

نمونه کارنامه مهندسی شیمی -دانشگاه صنعتی اصفهان-روزانه

4 نظر

  1. سلام من ۱ ترم دانشگاه روزانه گذروندم الان میخوام انصراف بدم و آزاد ثبت نام کنم میخواستم بدونم که چقدر هزینه واسه انصراف باید پرداخت کنم؟

    • مشاور سبزتدریس

      سلام. هزینه انصراف معمولا معادل با شهریه ثابت ترم های باقی مونده هستش.

  2. سلام من امسال از کنکور سراسری روزانه قبول شدم ولی تو ریاضی 3 مردود شدم من حتی اگه یه ترم هم مرخصی بگیرم و بازم مردود بشم میتونم سال بعد تو کنکور روزانه شرکت کنم؟

  3. سلام  من سال 92 کنکور دارم دانشگاه روزانه قبول شدم الان ترم هفتم و 108واحد پاس کردم میخواستم بدونم میتونم انصراف بدم ودوباره کنکور شرکت کنم ؟ اگه انصراف بدم  چقددهزینه باید بپردازم ؟

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97 برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در ...