خانه / کنکور و مدارس / برنامه ریزی کنکور

برنامه ریزی کنکور

برنامه-ریزی-کنکور

سلام
در این مطلب قصد دارم ارکان و اصول برنامه ریزی کنکور ( در تمامی رشته های تجربی ، ریاضی ، انسانی ، هنر و زبان ) و دقیقا راهکار هایی که باعث موفقیت در کنکور می شوند رو برای شما توضیح بدم.

 

 

برای موفقیت در کنکور باید چه کار کنیم؟

قبل از هرچیزی میخوام این رو بدونید که هیچ روش میانبری وجود ندارد و در اینجا واقعا یک روش عملی و قابل اجرا برای شما توضیح می دهم که با برنامه ریزی خوب بتونید تا حد زیادی ساعات مطالعه خودتون رو بالا ببرید و درصد های بهتری کسب کنید.البته لازمه اصلی این موفقیت عزم و اراده و تلاش فوق العاده شماست که مطمئنم اگر بخواهید ، می توانید این کار را انجام دهید ، مانند بسیاری از رتبه های برتر که توانستند.

5 قدم اصلی برای برنامه ریزی صحیح کنکور وجود دارد که به توضیح هرکدام از آنها می پردازیم.

برای انجام برنامه ریزی کنکور به صورت تلفنی در سراسر ایران می توانید با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت سراسر کشور – 9099071647 بدون گرفتن کد و پیش شماره از طریق تلفن ثابت

حالا ارکان و پایه های برنامه ریزی کنکور را یک به یک مرور میکنیم.

1 – تدوین برنامه ریزی هفتگی

برنامه ریزی کنکور برنامه هفتگی

خب قدم اول این هست که یک برنامه واقعی داشته باشید یعنی برنامه ای که بتوان روی آن حساب کرد و در درست کردن این برنامه بذل و بخشش و استراحت اضافی برای خودتان نداشته باشید ، از طرفی هم برنامه انقدر محکم و بدون انعطاف نباشد که زود خسته بشید، واقعا برنامه طرح کردن و پای برنامه ماندن یکی از کارهای سخت دنیاست اما عجیب نتیجه مثبت دارد. بنظر من حتما قبل از طرح برنامه و انجام برنامه ریزی کنکور با یکی دو نفر متخصص مشورت کنید تا فوت وفن این کار را به خوبی یاد بگیرید.

روش های دیگر برنامه ریزی کنکور را نیز میتوانید مطالعه نمایید.

2 – استفاده از منابع مناسب در برنامه ریزی کنکور

منابع کنکور در برنامه ریزی کنکور

کسی که تصمیم به رفتن جنگل میکند ،نمیتواند با کفش پاشنه دار و لباس مجلسی برود،یعنی اگرهم برود ، روش صحیح را پیاده نکرده است. چرا؟ چون ممکنه پایش پیچ بخورد و نتواند مثل بقیه از راهپیماییش در جنگل مستفیض شود.

درس خواندن و منابع درست برای کنکور هم دقیقا همین حکم را دارد،یعنی شما میتوانید صدتا کتاب دور خود جمع کنید ولی شاید با یکی از آن ها هم به نتیجه ای که میخواهید نرسید.پس چیکارکنید؟؟ باید منابع مهم و پر تکرار را بشناسید و با همان ها پیش بروید.فکرنکنید هرچه دور و برتان شلوغ تر باشد بهتر است ، اتفاقا بیشتر دچار سردر گمی می شوید.باید منابع به اندازه و استاندارد باشند.الکی وقت خودتان را تلف نکنید.

مطالعه مطلب بهترین منابع کنکور 96 در این باره کمک زیادی به شما خواهد کرد.

3 – آزمون آزمایشی مناسب

آزمون آزمایشی برنامه ریزی کنکور

بالاخره یک جوری باید بفهمید این راه که میروید درست هست یا می رسد به ناکجاآباد.

آزمون خیلی لازم است. فکرنکنید اگر فقط کتاب را بخوانید،عالی هم بخوانید کفایت میکند،خودتان را با آزمون های آزمایشی به چالش بکشانید،همه چیز را راحت و ساده نخواهید،ممکن است فکرکنید وضعیتتان بدون آزمون خیلی هم عالیست اما ممکن است در روز کنکور همه چیزبرعکس شود….

بچه ها کنکور جای ریسک کردن نیست.

باید واقعا فوت و فنش را از قبل یاد بگیرید.مثل چی؟؟ تنظیم وقت و یا گذشتن از تست های تله دار.

در بین آزمون های آزمایشی ، آزمون قلمچی و گزینه دو را به شما توصیه میکنم ، اگر از لحاظ مالی مشکلی برای ندارید آزمون قلمچی جامع تر هست و با تشابه به سوالات کنکور و جو آزمون ها مشابه کنکور است.

4 – نحوه مطالعه و تست زنی در برنامه ریزی کنکور

مطالعه-و-تست-زنی-در-برنامه-ریزی-کنکور

دانش آموزها میگویند ما ده ساعت نشستیم فقط فلان درس را خواندیم ،پس چرا نتوانستیم خوب تست بزنیم؟

خب کاملا واضح است.

دارید اشتباه برای کنکورتان مطالعه میکنید. برای امتحان تشریحی خواندن با تستی خواندن خیلیییییییییی زیاد فرق دارد. شاگرد اول ها مغرور معدل هایشان نشوند.

مطالعه ی کنکور زمان و وقت مناسب میخواهد.چون امتحان فردا نیست که امشب را بیدار بمانم بعد فردا 15 بگیرم قبول شوم برود. کنکور 365 روز است.نباید بی گدار به آب بزنید.

فراموش نکنید تست زدن در برنامه کنکور حکم آب خوردن در طول روز را دارد.شاید اوایلش برایتان سخت باشد اما وقتی عادت کنید خودتان دنبال تست های بیشتر و جدیدتر میگردید.چون متوجه میشوید که سطحتان بالاتر رفته.

اگر از تست زدن بیزاری همین الان بدان که یک جای کار میلنگد.

مقاله ” با این چند روش بهتر تست خواهید زد ” را درباره تست زنی مطالعه نمایید

5 – جلوگیری از رعایت نشدن برنامه ریزی کنکور

رعایت-برنامه-ریزی-کنکور

برای اینکه بتوانید برنامه ریزی کنکور روی کاغذ را بطور کامل و دقیق پیاده کنید باید یک سری اصول را رعایت کنید.برنامه ای که ریز به ریز ساعت های مطالعه را برای شما تعیین کرده باشد بدرد نمیخورد ، آدمیزاده و هزار دردسر…

ممکن است در آن ساعت یک کار مهم برایتان پیش بیاید و از برنامه ریزی جا بمانید.خوب آنوقت تکلیف چیست. برنامه ریزی باید طوری انجام شود که تعداد صفحات مورد مطالعه را برای هر هفته مشخص کند و زمان کلی برای آن در نظر گیرد ، اینطوری کاملا قابل انعطاف هست و میتوانید تا حد زیادی آن را تغییر دهید. یک راه دیگر هم که برای جلوگیری از جا ماندن برنامه ریزی کنکور وجود دارد و معمولا توصیه میکنم، این هست که آخر هر هفته را اختصاص دهید به جبران عقب افتادگی ها و مرور.همینطور این برنامه را در ماه هم باید داشته باشید.

مقاله چگونه به برنامه ریزی درسی خود عمل کنیم؟ را میتوانید در این باره بخوانید

6 – مشاوره انگیزشی و حفظ روحیه

مشاوره-انگیزشی-در-کنکور

من خیلی انگیزه دارم و میتونم هرروز پونزده ساعت بخونم!

خب این روند صد در صد خطاست. پله پله باید جلو رفت و با روحیه ی خوب و واقعی، از الان تخمین درصد و رشته نزنید،اگر واقعا هدف دارید از الان فقط تلاش کنید و تلاش کنید وقت برای تخمین رتبه وشهر بسیار است،الان وقتش نیست.

روح شما نیاز به یک نیروی محرک دارد که برای حرکت رو به جلو به شما امید بیشتری بدهد،نه اینکه اغراق در کارباشد.

همه چیز حساب شده و منطقی باید پیش برود وگرنه خودتان اولین کسی هستید که صدای اعتراضش را میشنوید.

یک برنامه انگیزشی اصول دارد و فکرنکنید یکی قرار است الکی برایتان سوت و کف بزند،نه.

اتفاقا در برنامه درست یک جاهایی تلنگرهم لازم است.

همچنین مشاوره کنکور سال 96 توسط مشاوران برتر مرکز مشاوره تحصیلی سبزتدریس ارائه می شود. تا کنکور 96 با شما همراه خواهیم بود…

برنامه-ریزی-کنکور-2

درباره برنامه ریزی کنکور بیشتر بخوانید :

برنامه ریزی کنکور 96

منابع کنکور 96

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

کارت کنکور سراسری 96

کارت کنکور سراسری 96

تاریخ و نحوه دریافت کارت کنکور سراسری 96 برای کسب اطلاعات درباره کارت کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر ...