خانه / کنکور / نکات مهم در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

نکات مهم در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

آنچه باید برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان بدانید…

farhangian

مشاوره تحصیلی تلفنی سبز تدریس
مشاوره دهنده تخصصی در زمینه های تحصیلی
تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد 9099071647
تماس از 8 الی 24
حتی در ایام تعطیل

پس از اعلام اسامی پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان، حال نوبت به مصاحبه این دسته از داوطلبان جهت ورود نهایی به دانشگاه می باشد. باتوجه به ظرفیت و تعداد محدود رشته های معرفی شده در دفترچه انتخاب رشته، با افزایش اطلاعات خود راجع به نحوه برگزاری مصاحبه و چگونگی امکان قبولی در آن احتمال قبولی خود را بالاتر ببرید.

حال شما را به خواندن نکات زیر دعوت می کنم، امید که تاثیر به سزایی در قبولی شما داشته باشد.

مراحلی که شما در روند ورود به دانشگاه فرهنگیان با آن مواجه می شوید:

ابتدا معاینه؛ بدین صورت که از لحاظ بینایی، نمره چشم، اندازه قد و گاها وزن شما مورد بررسی قرار می گیرد.

سپس مصاحبه؛ بسته به شرایط و صلاح دید، تعدادی مصاحبه کننده در جلسه حضور دارند و هریک موضوع خاصی را مورد پرسش قرار می دهند.

به طور مثال، سوالات مربوط به قرائت قرآن و سوال های قرآنی.

سوالاتی در مورد روزهای مهم سال از جمله راهپیمایی ها، اعیاد مذهبی، پیشینه تاریخی آن ها، فعالیت در بسیج و غیره

سوالات اجتماعی،فرهنگی،سیاسی روز دنیا

سوالاتی راجع به حرفه معلمی،علت انتخاب این شغل،معیار انتخاب تان

فعالیت های ورزشی، اوقات فراغت شما

بسته به مصاحبه کنندگان تعداد سوالات و زمان مصاحبه کم و زیاد می شود…

بعد از مصاحبه نوبت به گزینش می رسد؛ در این قسمت حیطه سوالات گسترده تر می شود.

سوالات شخصی از اعضای خانواده شما،تحصیلات،شغلشان…سوال در مورد دوستانتان (حتی ممکن است شماره تلفن های آنها را از شما بخواهند.) آهنگ هایی که گوش می دهید. خواننده ها و هنرمندهایی که دوستشان دارید.

آراستگي ظاهري، لباس مناسب، نظافت فردي در هر مرحله از مصاحبه ( چه در معاینه و چه در مصاحبه و گزینش)، برخورد اوليه و آداب معاشرت، نحوه ورود به مصاحبه، سلام، خداحافظی، نوع نشستن جزء نکات بسیار مهمی است که بایستی به آن توجه داشته باشید.

سوال ازاحکام، مسائل شرعی، نماز و همه ی امور مربوط ب آن – نماز جمعه / نحوه خواندن نماز جمعه / تعداد قنوت / بعداز خواندن نماز جمعه نماز واجب هم بخوانیم یا نه / امام جمعه شهر شما کیست / وضو/ تیمم / غسل هایی که واجب است چیست؟در چه زمانی؟ / شکيات نماز/  چه چیزهایی نماز را باطل می کند؟ / شک هاى باطل / شکهائى که نبايد به آن ها اعتنا کرد / شک هاى صحيح / واجبات نماز / ارکان نماز / غير ارکان نماز / فرق بين ارکان نماز و غير ارکان / اصول و فروع دين / مقدمات نماز / مقارنات نماز و بسیاری از مسائل مربوط به نماز دیگر که می توانید برای یافتن پاسخ آن ها به کتاب های دینی همچون توضیح المسائل، سيماى عقايد شيعه مراجعه کنید، اگر می خواهید راجع به اهل سنت بیشتر بدانید کتاب احکام در فقه امام شافعی را می توانید مطالعه کنید.

سوال از عقاید شما درباره ی امور مختلف، نظرتان در مورد اعتیاد و مصرف مواد مخدر

سوال از حضور شما در امور اجتماعی مختلف مانند نماز جماعت، راهپیمایی ها… تمايل به همكاري اجتماعي، تعاون، علم دوستي… درچه فعالیت های اجتماعی، فرهنگی، مذهبی، ورزشی ، سیاسی و…. شرکت داشتید؟

تحقيق، کارهای علمی که انجام داده اید، کتاب هایی که مطالعه می کنید. به عنوان مثال ممکن است از شما بپرسند آخرین کتابی که مطالعه کرده اید چه بوده است؟ خلاصه ای از آن را بگویید…

درمورد مسائل روز اطلاعات داشته باشید، مسائل سیاسی. مجلس خبرگان، نحوه انتخاب ، رئیسش کیست؟ / نماینده خبرگان استان شما کیست؟ / در مورد مجلس، رئیس مجلس / نام نماینده شما درمجلس / اطلاعات مختلف راجع به انتخابات موجود در کشور / ولایت فقیه چیست؟ / ضرورت ولایت فقیه را توضیح دهید؟…

با اعتماد به نفس و صرف وقت جهت مطالعه منابع درست احتمال پذیرش خود را بالا ببرید.

چنانچه سوالی پیرامون مصاحبه دارید، با مشاوران سبزتدریس تماس حاصل نمایید. 

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد 9099071647

تماس از 8 صبح تا 12 شب

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

دانلود سوالات کنکور سراسری 96 - 97 با پاسخنامه

دانلود سوالات کنکور سراسری 96 – 97 با پاسخنامه

سوالات کنکور ریاضی ،تجربی ، انسانی ، هنر و زبان 96 با پاسخنامه برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانلود سوالات کنکور سراسری 96 – 97 با پاسخنامه با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس ...