خانه / کنکور و مدارس / تاثیر سهمیه بسیج در کنکور سراسری و آزاد

تاثیر سهمیه بسیج در کنکور سراسری و آزاد

میزان تاثیر سهمیه بسیج در کنکور سراسری و آزاد 95 – 96

تاثیر سهمیه بسیج در کنکور سراسری و آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میزان تاثیر سهمیه بسیج در کنکور با مشاوره سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

سهمیه بسیج یکی از سهمیه هایی است که در کنکور مورد توجه داوطلبان قرار میگیرد و برای ارتقا رتبه میتوان از آن استفاده نمود.اما سوالاتی پیرامون استفاده از سهمیه بسیج مطرح می شود

مشاوران مرکز سبزتدریس به سوالات شما درباره سهمیه بسیج در کنکور پاسخ خواهند داد:

سهمیه بسیج چند درصد در کنکور تاثیرگذار است؟

میزان فعالیت در بسیج چقدر باعث افزایش سهمیه خواهد شد؟

سهمیه بسیج در سال 95 چه تغیراتی  داشته است؟

تاثیر بسیج عادی و بسیج فعال چه تفاوتی دارد؟

تاثیر سهمیه بسیج بر روی کدام دوره های می باشد؟

آیا دوره تکمیلی بسیج تاثیری در سهمیه بسیج دارد؟

نحوه استفاده از سهمیه بسیج در کنکور سراسری و ازاد به چه شکل است؟

آیا استفاده از سهمیه بسیج کمکی به پذیرش در دانشگاه های شرایط دار می کند؟

بروزرسانی در تاریخ 10/26/2016

تاثیر سهمیه بسیج در کنکور

یکی ازمواردی که درهنگام ثبت نام کنکور مورد توجه بسیاری از داوطلبان قرار می گیرد، استفاده از سهمیه بسیج می باشد که میتوان از آن جهت ارتقاء رتبه در کنکور بهره مند شد.به عنوان مثال اگر داوطلبی با استفاده از سهمیه بسیج در مقاطع کاردانی و کارشناسی 90درصد نمره ی کسی را که از سهمیه عادی استفاده کرده را کسب نماید، در کنکور قبول خواهد شد.برای مثال دانشگاهی قصد پذیرفتن حدود 50دانشجو را دارد در این صورت اگر داوطلبی با استفاده از سهمیه بسیج، بتواند 90درصد نمره ی نفر 50 ام را کسب نماید، می تواند درآن دانشگاه پذیرفته شود ولی برای مقاطع بالاتر (مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکتری) 95درصد نمره ی آخرین فرد در نظر گرفته خواهد شد.همچنین داوطلبان در صورت عضو فعال بودن در بسیج می توانند با کسب امتیاز مخصوص 100 به بالا که مربوط به منطقه سپاه پاسداران می باشد در کنکور دانشگاه آزاد استفاده نمایند که البته این امر فقط درصورت ادامه فعالیت در بسیج انجام پذیر خواهد بود.

در قسمت زیر توضیحاتی در خصوص کسب امتیاز برای شما عنوان خواهیم کرد:

1-به ازای هر ماه عضویت عادی 1 امتیاز.

2-به ازای هر ماه عضویت فعال 2/5 امتیاز.

3-به ازای هر ماه عضویت در شورای پایگاه 3/5 امتیاز.

4-به ازای هر ماه عضویت در شورای حوزه  4 امتیاز.

همچنین لازم به ذکر می باشد که جهت استفاده از سهمیه بسیج فعال باید حتما بسیجی فعال باشید حتی در صورت کسب 100 امتیاز .ضمن اینکه سابقه ی حضورحداقل 1سال در بسیج برای افراد الزامی می باشد و می توان باقی آن را از سابقه عضویت عادی تامین کرد.

تاثیر سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه سراسری

یکی از سوالاتی که معمولا هر داوطلبی از خود می پسد این است که، آیا سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه سراسری تاثیری دارد یا خیر ؟به طور کلی باید گفت پاسخ منفی است البته به استثنای برخی از دانشگاه های نظامی از جمله دانشگاه بقیه الله که مربوط به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می باشد .

نحوه ی استفاده از سهمیه بسیج در کنکور 

داوطلبان می توانند در صورت مطلع شدن از زمان ثبت نام کنکور ،در صورت عضویت در بسیج محل به حوضه مقاومت شهرخود مراجعه و گواهی عضویت فعال را جهت شرکت در کنکور دانشگاه آزاد دریافت کنند و سپس برای تایید نهایی کد 12 رقمی به سپاه پاسداران منطقه ی خود مراجعه کرده و از این گواهی جهت ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد استفاده نمایند.همچنین لازم به ذکر می باشد که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شانس قبولی داوطلبانی که از سهمیه بسیج استفاده می کنند 10درصد نسبت به کسانی که از سهمیه عادی استفاده می کنند بیشتر خواهد بود.

مواردی که بایددر خصوص سهمیه بسیج مورد ملاحضه قرارب گیرد

1-داوطلبان باید به این مورد توجه داشته باشید که تنها در صورت فعالیت مستمر در بسیج کد 12رقمی به شما تعلق خواهد گرفت و در صورت قطع ارتباط کد 12رقمی به شما تعلق نخواهدگرفت.

2-افراد عادی نیر در صورت تمایل امکان شرکت در دوره های تکمیلی بسیج را خواهند داشت.ضمن اینکه می توانند پس از شرکت در دوره های تکمیلی به عضو فعال بسیج تبدیل شوند.

3-داوطلبان توجه داشته باشیدکه سهمیه بسیج تنها یک بار قابل استفاده می باشد، به همین جهت پیشنهاد ما به شما این است که از این سهمیه برای مقاطع بالاتر که به مراتب دشوار تر است استفاده کنید.به عنوان مثال اگر داوطلبی قصد استفاده از سهمیه بسیج خود در مقطع کاردانی را دارد در صورت قبولی،امکان استفاده مجدد از این سهمیه در مقاطع بالاتر را نخواهد داشت.

4-همچنین به خاطر داشته باشید که پس از دریافت کد 12 رقمی در صورت قبول نشدن داوطلب در کنکور، امکان استفاده از سهمیه بسیج وجود خواهد داشت به دلیل اینکه نام داوطلب به عنوان پذیرفته شده درج نشده است. اما آن دسته از داوطلبانی که کد 12 رقمی را دریافت نموده اند ودر دانشگاه پذیرفته شده اند در صورت شروع تحصیل و یا در صورت انصراف از دانشگاه بنا به هر دلایلی، به دلیل استفاده از سهمیه امکان استفاده مجدد از سهمیه را در مقاطع بالاتر نخواهند داشت.

تمامی سوالات خود پیرامون تاثیر سهمیه بسیج در کنکور را از مشاوران مرکز سبزتدریس بپرسید – شماره تماس از طریق تلفن های ثابت سراسر کشور 9099071647

44 نظر

 1. سلام خسته نباشید.
  بسیج دانش آموزی هم تاثیر داره مثلا من فعال دانش آموزی دارم تاثیر داره رو کنکورم؟؟؟؟
  ممنونم اگه جواب بدید.

 2. سلام.با رتبه 5580 و تراز 7900 در سهمیه 5 درصدی پزشکی پردیس یا آزاد جایی میارم؟ممنون از شما

  • مشاور سبزتدریس

   سلام. سهمیه 5 درصدی سال اولی هست که اعمال میشه و پیش بینی راجع به این سهمیه سخته. اما در حالت کلی بدون این سهمیه شانسی برای رشته های پزشکی ندارید و با این سهمیه حدود 35 تا 40 درصد شانس دارید.

 3. سلام.با رتبه ۱۹۳۴۲ منقطه سه رشته ریاضی میشه روانشناسی شبانه دانشگاه یاسوج یا روزانه دانشگاه هرمزگان قبول شد؟

  • مشاور سبزتدریس

   سلام. احتمال قبولیتون تو این دانشگاه ها خیلی پایینه. در دانشگاه های پیام نور شانس بیشتری دارید.

 4. ریحانه مسعودی

  سلام با تراز7034 زیرگروه یک و 6936 زیر گروئه دو با سهمیه منطه دو سهمیه بسیج فعال پرستاری ازاد کرمان قبولم ؟

 5. لیلا کیانی

  سلام. با تراز 7034 احتمال قبولی پرستاری ازاد کرمان رو دارم ؟
  بسیج فعال هستم ولی موفق به دریافت کد 12 رقمی نشدم چون حوزه گفت چند ماهه که فعالیت نکردی توی پایگاه 🙁
  ممنون که جواب میدین

  • مشاور سبزتدریس

   سلام. احتمال قبولی شما در رشته پرستاری آزاد کرمان تا حدی وجود داره.ولی با توجه به نداشتن کد 12رقمی سهمیه بسیج فعال شامل حال شما نمیشود.

 6. سلام
  با رتبه 7300 زیرگروه یک و تراز 7400 سهمیه پنج درصد پرستاری گیلان قبولم؟

 7. سلام.من امسال جزسهمیه 5درصدی ایثارگران بودم.برای دانشگاه ازاد،میتونم سهمیه بسیج فعال هم بزنم؟ایاامتیازهردوجمع میشه یافقط یکیش رومیشه انتخاب کرد؟

  • مشاور سبزتدریس

   سلام. بله میتونید کد بسیج فعالتون رو تو انتخاب رشته دانشگاه آزاد وارد کنید. اما یکی از این دو سهمیه براتون اعمال میشه. سیستم به صورت خودکار اونی که برای شما بهتر باشه رو براتون لحاظ میکنه.

 8. سلام
  بنده سهمیه 25 درصد ایثارگران دارم و بسیجی فعال هم هستم. آیا میتونم همزمان از هر دو سهمیه استفاده کنم؟یا نه فقط از سهمیه ایثارگران میتونم استفاده کنم؟
  باتشکر

  • مشاور سبزتدریس

   سلام. شما میتونید از سهمیه بسیج فعال برای دانشگاه آزاد هم استفاده کنید. هر سهمیه ای که براتون نتیجه بهتری داشته باشه، سیستم به طور خودکار اون سهمیه روبراتون اعمال میکنه.

 9. سلام من بسیج فعال دارم ایا متوانم برای فرزندم دردانشگاه ازاد استفاده کنم

  • مشاور سبزتدریس

   سلام. سهمیه بسیج فعال فقط در صورتیکه خود دانش آموز بسیج فعال باشه اعمال میشه.

 10. سلام من از سهمیه 5 درصدی ایثارگران استفاده کردم… و برای انتختب رشته دانشگاه ازاد از سهمیه بسیجی فعال هم استفاده کردم… حالا میخام بدونم که خردوی این سهمیه هت در پذیرش دانشگاه آزاد برام مورد استفاده قرار میگیره یا فقط یکیش؟ اگر یکیش کدامش؟ متشکرم

  • مشاور سبزتدریس

   سلام. سهمیه ایثارگری که توی سازمان سنجش موجوده و شما کاری نباید کنید و سهمیه بسیج رو استفاده کنید. سیستم به صورت خودکار یکی از این دو سهمیه که نتیجه بهتری داشته باشه رو براتون اعمال میکنه.

 11. سلام با رتبه26000وکشوری72000با سهمیه بسیج ازاد کجاها قبول میشم تهران میشه؟تهران غرب میشه مثلا؟

  • مشاور سبزتدریس

   سلام. چه کنکوری دادید و برای دانشگاه، چه رشته ای رو دوست دارید بخونید؟ در حالت کلی با این رتبه کشوری و سهمیه بسیج، بله امکان قبولی تو تهران رو دارید.

 12. با سلام و خسته نباشی.
  ممنون از فعالیت مفید و پاسخگوییتون.میخواستم بپرسم برای سهمیه بسیج فعال و عادی,مدتی سابقه بسیج فعال در محلات داشته باشم مدتی هم در صنف دیگه مدتی هم عادی در محلات هرکدوم با شناسه بسیج متفاوت,اونوقت چطوری امتیاز محاسبه میشه؟
  آیا فقط ی شناسه باید اراِئه بشه؟با تراز 5585,منطقه2,و سابقه عادی 6سال و فعال یک یا دو سال میشه ب ازاد پرستاری امید داشت؟

  • مشاور سبزتدریس

   سلام. متشکر از لطفتون. برای کنکور فقط مدت سابقه بسیج فعال تاثیر داره. تاثیر بسیج فعال در حال حاضر فقط روی دانشگاه آزاد هست و نه دولتی. در حالت کلی هر ماه فعالیت معادل با 2/5 امتیازه. که البته توسط پایگاه میتونه کمتر یا بیشتر بشه. معمولا برای دریافت کد رهگیری بسیج فعال به 100 امتیاز نیاز دارید. البته ممکنه امتیاز کمتری هم کسب کنید و پایگاه بسیج شما، کد رهگیری رو بهتون بده. به هر حال مهم دریافت اون کد هست که در صورت دریافتش، سهمیه بسیج فعال براتون اعمال میشه.

 13. سلام ، حتما باید خودمون بسیج فعال باشیم یا اگه پدر و مادرمون بسیج فعال باشند هم میشه؟؟؟؟لطفا جواب بدید.ممنونم

  • مشاور سبزتدریس

   سلام. حتما باید خودتون بسیج فعال باشید تا بتونید از سهمیه بسیج فعال تو کنکور استفاده کنید.

 14. سلام
  من آزمون سراسریو سفید دادم و دارای سهمیه منطقه3 و همچنین واجد شرایط سهمیه بسیج هستم بنظر شما میتونم رشته مهندسی صنایع دانشگاه آزاد تهران جنوب یا دانشگاه های آزاد داخل تهران قبول بشم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • مشاور سبزتدریس

   سلام شانس شما برای قبولی در دانشگاه تهران جنوب براساس آزمون سراسری کم هست اما در اطراف تهران شانس پذیرش دارید و درضمن اگر دانشگاه های آزاد تهران هم پذیرش براساس سوابق تحصیلی داشته باشند اگر معدل بالایی داشته باشید در اونصورت هم میتوانید به راحتی پذیرفته شوید.

 15. سلام خسته نباشین ببخشید من کارت بسیج فعال دارم و چون دیپلم گرفتم مدارکمو به حوضه ی منطقه منتقل کردم .میخاستم بدونم تاثیری روی نتیجه کنکور سراسری من داره و این انتقال اختلالی درش ایجاد میکنه یا ن ؟
  با تشکر

  • مشاور سبزتدریس

   سلام مهم این هست که شما کد بسیج فعال رو داشته باشید و موقع انتخاب رشته اون رو درج کنید.

 16. سلام.اقای توکلی گفتن ک توی سهمیه5% ملاک درصد جانبازی و هرماه جبهه بودن میشه1%..حالا من 5%جانبازی داره پدرم با56ماه جبهه بوده..ینی61%..حالا این چجور اعمال میشه؟؟تاثیر خیلی خوبی داره یا ن؟
  ممنونم ک جواب میدید مچکرم

  • مشاور سبزتدریس

   سلام میزان سهمیه موثر شما خوبه اما جزییات و نحوه محاسبه آن توسط خود سازمان اعمال می گردد.

 17. سلام.ینی با تراز بالای7700قبولی هوشبری دزفول بااین سهمیه5%حتمیه؟
  و یک سوال دیگ ..بعضی ها میگن ک این سهمیه ب ضرره ماست..چون تعدادش زیاده و ظرفیتش کمه…واقعا ممکنه ب ضرر باشه؟؟!

  • گروه سبز تدریس

   سلام بله امکانش زیاد هست .
   نه به ضرر شما نیست اصلا،بلکه فرصتی مناسب برای پذیرش شما می باشد.

 18. باتشکر از پاسخ گویی شما..میشه حدودا بگید ک برای قبولی هوشبری دزفول با سهمیه5%چ ترازی باید بیارم توی کنکور ک قبولیم حتمی باشه؟

  • مشاور سبزتدریس

   سلام با سهمیه۵ درصد، احتمال پذیرش باتراز۶۸۰۰الی۷۳۰۰ روخواهیدداشت.

 19. سلام سهمیه منطقه دو یا 5%؟کدوم بهتره؟

  • مشاور سبزتدریس

   سلام.برای ورودبه دانشگاه استفاده از سهمیه 5درصدی احتمال قبولی بالاتر هستش.

 20. با سلام.میزان تاثیر سهمیه ایثارگران 5%بر رتبه کنکور96چگونه خواهد بود؟

  • مشاور سبزتدریس

   سلام.اعمال سهمیه 5درصد برای جانبازان کمتر از 25درصد و خانواده های اون ها و همچنین برای افرادی که سابقه حضور 6ماهه در جبهه را دارند بعد از بررسی توسط ارگان مربوطه مورد پذیرش و اعمال در کنکور داوطلب قرار میگیره.

 21. سلام میخواستم بدونم من میتونم همزمان از سهمیه منطقه سه و سهمیه پنج درصدی ایثارگران و سهمیه بسیج فعال استفاده کنم یا فقط میتونم از یکیش استفاده کنم؟سهمیه بسیج فعال فقط برای آزاد میشه استفاده کرد یا دولتی هم میشه؟ممنون میشم جواب بدید

  • مشاور سبزتدریس

   سلام.اگراز سهمیه جانبازان استفاده کنید.ارزش بالاتری نسبت به سهمیه مناطق ونسبت به سهمیه 5درصدی ایثارگران که امسال اضافه شده دارد.
   ضمنا سهمیه بسیج فعال فقط برای دانشگاه آزاد مورد ارزشیابی قرار میگیرد.

 22. سلام من تازه کارت بسیج فعالمو گرفتم میشه تو تکمیل ظرفیت آزاد استفاده کنم؟

 23. با سلام من شنیدم با سهمیه بسیج اگه90 درصد تراز اخرین غرد قبولی را کسب کنیم میتوانینم در پزشکی دانشگاه ازاد قبول شد درسته؟

  • گروه سبز تدریس

   سلام.میزان تاثیر سهمیه بسیج بستگی به مدت زمان سابقه ی بسیج شما داره و برای هرکس متغیر هست

 24. راضیه دهقانفر

  با سلام من در هنگام ثبت نام در جریان استفاده از سهمیه بسیج فعال نبودم خواهشمند است اقدامات لازم در این خصوص مبذول فرمایید.با تشکر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

کارت کنکور سراسری 96

کارت کنکور سراسری 96

تاریخ و نحوه دریافت کارت کنکور سراسری 96 برای کسب اطلاعات درباره کارت کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر ...