خانه / کنکور و مدارس / تاثیر سهمیه بسیج در کنکور سراسری و آزاد

تاثیر سهمیه بسیج در کنکور سراسری و آزاد

میزان تاثیر سهمیه بسیج در کنکور سراسری و آزاد 95 – 96

تاثیر سهمیه بسیج در کنکور سراسری و آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میزان تاثیر سهمیه بسیج در کنکور با مشاوره سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

سهمیه بسیج یکی از سهمیه هایی است که در کنکور مورد توجه داوطلبان قرار میگیرد و برای ارتقا رتبه میتوان از آن استفاده نمود.اما سوالاتی پیرامون استفاده از سهمیه بسیج مطرح می شود

مشاوران مرکز سبزتدریس به سوالات شما درباره سهمیه بسیج در کنکور پاسخ خواهند داد:

سهمیه بسیج چند درصد در کنکور تاثیرگذار است؟

میزان فعالیت در بسیج چقدر باعث افزایش سهمیه خواهد شد؟

سهمیه بسیج در سال 95 چه تغیراتی  داشته است؟

تاثیر بسیج عادی و بسیج فعال چه تفاوتی دارد؟

تاثیر سهمیه بسیج بر روی کدام دوره های می باشد؟

آیا دوره تکمیلی بسیج تاثیری در سهمیه بسیج دارد؟

نحوه استفاده از سهمیه بسیج در کنکور سراسری و ازاد به چه شکل است؟

آیا استفاده از سهمیه بسیج کمکی به پذیرش در دانشگاه های شرایط دار می کند؟

بروزرسانی در تاریخ 10/26/2016

تاثیر سهمیه بسیج در کنکور

یکی ازمواردی که درهنگام ثبت نام کنکور مورد توجه بسیاری از داوطلبان قرار می گیرد، استفاده از سهمیه بسیج می باشد که میتوان از آن جهت ارتقاء رتبه در کنکور بهره مند شد.به عنوان مثال اگر داوطلبی با استفاده از سهمیه بسیج در مقاطع کاردانی و کارشناسی 90درصد نمره ی کسی را که از سهمیه عادی استفاده کرده را کسب نماید، در کنکور قبول خواهد شد.برای مثال دانشگاهی قصد پذیرفتن حدود 50دانشجو را دارد در این صورت اگر داوطلبی با استفاده از سهمیه بسیج، بتواند 90درصد نمره ی نفر 50 ام را کسب نماید، می تواند درآن دانشگاه پذیرفته شود ولی برای مقاطع بالاتر (مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکتری) 95درصد نمره ی آخرین فرد در نظر گرفته خواهد شد.همچنین داوطلبان در صورت عضو فعال بودن در بسیج می توانند با کسب امتیاز مخصوص 100 به بالا که مربوط به منطقه سپاه پاسداران می باشد در کنکور دانشگاه آزاد استفاده نمایند که البته این امر فقط درصورت ادامه فعالیت در بسیج انجام پذیر خواهد بود.

در قسمت زیر توضیحاتی در خصوص کسب امتیاز برای شما عنوان خواهیم کرد:

1-به ازای هر ماه عضویت عادی 1 امتیاز.

2-به ازای هر ماه عضویت فعال 2/5 امتیاز.

3-به ازای هر ماه عضویت در شورای پایگاه 3/5 امتیاز.

4-به ازای هر ماه عضویت در شورای حوزه  4 امتیاز.

همچنین لازم به ذکر می باشد که جهت استفاده از سهمیه بسیج فعال باید حتما بسیجی فعال باشید حتی در صورت کسب 100 امتیاز .ضمن اینکه سابقه ی حضورحداقل 1سال در بسیج برای افراد الزامی می باشد و می توان باقی آن را از سابقه عضویت عادی تامین کرد.

تاثیر سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه سراسری

یکی از سوالاتی که معمولا هر داوطلبی از خود می پسد این است که، آیا سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه سراسری تاثیری دارد یا خیر ؟به طور کلی باید گفت پاسخ منفی است البته به استثنای برخی از دانشگاه های نظامی از جمله دانشگاه بقیه الله که مربوط به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می باشد .

نحوه ی استفاده از سهمیه بسیج در کنکور 

داوطلبان می توانند در صورت مطلع شدن از زمان ثبت نام کنکور ،در صورت عضویت در بسیج محل به حوضه مقاومت شهرخود مراجعه و گواهی عضویت فعال را جهت شرکت در کنکور دانشگاه آزاد دریافت کنند و سپس برای تایید نهایی کد 12 رقمی به سپاه پاسداران منطقه ی خود مراجعه کرده و از این گواهی جهت ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد استفاده نمایند.همچنین لازم به ذکر می باشد که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شانس قبولی داوطلبانی که از سهمیه بسیج استفاده می کنند 10درصد نسبت به کسانی که از سهمیه عادی استفاده می کنند بیشتر خواهد بود.

مواردی که بایددر خصوص سهمیه بسیج مورد ملاحضه قرارب گیرد

1-داوطلبان باید به این مورد توجه داشته باشید که تنها در صورت فعالیت مستمر در بسیج کد 12رقمی به شما تعلق خواهد گرفت و در صورت قطع ارتباط کد 12رقمی به شما تعلق نخواهدگرفت.

2-افراد عادی نیر در صورت تمایل امکان شرکت در دوره های تکمیلی بسیج را خواهند داشت.ضمن اینکه می توانند پس از شرکت در دوره های تکمیلی به عضو فعال بسیج تبدیل شوند.

3-داوطلبان توجه داشته باشیدکه سهمیه بسیج تنها یک بار قابل استفاده می باشد، به همین جهت پیشنهاد ما به شما این است که از این سهمیه برای مقاطع بالاتر که به مراتب دشوار تر است استفاده کنید.به عنوان مثال اگر داوطلبی قصد استفاده از سهمیه بسیج خود در مقطع کاردانی را دارد در صورت قبولی،امکان استفاده مجدد از این سهمیه در مقاطع بالاتر را نخواهد داشت.

4-همچنین به خاطر داشته باشید که پس از دریافت کد 12 رقمی در صورت قبول نشدن داوطلب در کنکور، امکان استفاده از سهمیه بسیج وجود خواهد داشت به دلیل اینکه نام داوطلب به عنوان پذیرفته شده درج نشده است. اما آن دسته از داوطلبانی که کد 12 رقمی را دریافت نموده اند ودر دانشگاه پذیرفته شده اند در صورت شروع تحصیل و یا در صورت انصراف از دانشگاه بنا به هر دلایلی، به دلیل استفاده از سهمیه امکان استفاده مجدد از سهمیه را در مقاطع بالاتر نخواهند داشت.

تمامی سوالات خود پیرامون تاثیر سهمیه بسیج در کنکور را از مشاوران مرکز سبزتدریس بپرسید – شماره تماس از طریق تلفن های ثابت سراسر کشور 9099071647

22 نظر

 1. سلام
  با رتبه 7300 زیرگروه یک و تراز 7400 سهمیه پنج درصد پرستاری گیلان قبولم؟

 2. سلام
  من آزمون سراسریو سفید دادم و دارای سهمیه منطقه3 و همچنین واجد شرایط سهمیه بسیج هستم بنظر شما میتونم رشته مهندسی صنایع دانشگاه آزاد تهران جنوب یا دانشگاه های آزاد داخل تهران قبول بشم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • مشاور سبزتدریس

   سلام شانس شما برای قبولی در دانشگاه تهران جنوب براساس آزمون سراسری کم هست اما در اطراف تهران شانس پذیرش دارید و درضمن اگر دانشگاه های آزاد تهران هم پذیرش براساس سوابق تحصیلی داشته باشند اگر معدل بالایی داشته باشید در اونصورت هم میتوانید به راحتی پذیرفته شوید.

 3. سلام خسته نباشین ببخشید من کارت بسیج فعال دارم و چون دیپلم گرفتم مدارکمو به حوضه ی منطقه منتقل کردم .میخاستم بدونم تاثیری روی نتیجه کنکور سراسری من داره و این انتقال اختلالی درش ایجاد میکنه یا ن ؟
  با تشکر

  • مشاور سبزتدریس

   سلام مهم این هست که شما کد بسیج فعال رو داشته باشید و موقع انتخاب رشته اون رو درج کنید.

 4. سلام.اقای توکلی گفتن ک توی سهمیه5% ملاک درصد جانبازی و هرماه جبهه بودن میشه1%..حالا من 5%جانبازی داره پدرم با56ماه جبهه بوده..ینی61%..حالا این چجور اعمال میشه؟؟تاثیر خیلی خوبی داره یا ن؟
  ممنونم ک جواب میدید مچکرم

  • مشاور سبزتدریس

   سلام میزان سهمیه موثر شما خوبه اما جزییات و نحوه محاسبه آن توسط خود سازمان اعمال می گردد.

 5. سلام.ینی با تراز بالای7700قبولی هوشبری دزفول بااین سهمیه5%حتمیه؟
  و یک سوال دیگ ..بعضی ها میگن ک این سهمیه ب ضرره ماست..چون تعدادش زیاده و ظرفیتش کمه…واقعا ممکنه ب ضرر باشه؟؟!

  • گروه سبز تدریس

   سلام بله امکانش زیاد هست .
   نه به ضرر شما نیست اصلا،بلکه فرصتی مناسب برای پذیرش شما می باشد.

 6. باتشکر از پاسخ گویی شما..میشه حدودا بگید ک برای قبولی هوشبری دزفول با سهمیه5%چ ترازی باید بیارم توی کنکور ک قبولیم حتمی باشه؟

 7. سلام سهمیه منطقه دو یا 5%؟کدوم بهتره؟

 8. با سلام.میزان تاثیر سهمیه ایثارگران 5%بر رتبه کنکور96چگونه خواهد بود؟

  • مشاور سبزتدریس

   سلام.اعمال سهمیه 5درصد برای جانبازان کمتر از 25درصد و خانواده های اون ها و همچنین برای افرادی که سابقه حضور 6ماهه در جبهه را دارند بعد از بررسی توسط ارگان مربوطه مورد پذیرش و اعمال در کنکور داوطلب قرار میگیره.

 9. سلام میخواستم بدونم من میتونم همزمان از سهمیه منطقه سه و سهمیه پنج درصدی ایثارگران و سهمیه بسیج فعال استفاده کنم یا فقط میتونم از یکیش استفاده کنم؟سهمیه بسیج فعال فقط برای آزاد میشه استفاده کرد یا دولتی هم میشه؟ممنون میشم جواب بدید

  • مشاور سبزتدریس

   سلام.اگراز سهمیه جانبازان استفاده کنید.ارزش بالاتری نسبت به سهمیه مناطق ونسبت به سهمیه 5درصدی ایثارگران که امسال اضافه شده دارد.
   ضمنا سهمیه بسیج فعال فقط برای دانشگاه آزاد مورد ارزشیابی قرار میگیرد.

 10. سلام من تازه کارت بسیج فعالمو گرفتم میشه تو تکمیل ظرفیت آزاد استفاده کنم؟

 11. با سلام من شنیدم با سهمیه بسیج اگه90 درصد تراز اخرین غرد قبولی را کسب کنیم میتوانینم در پزشکی دانشگاه ازاد قبول شد درسته؟

  • گروه سبز تدریس

   سلام.میزان تاثیر سهمیه بسیج بستگی به مدت زمان سابقه ی بسیج شما داره و برای هرکس متغیر هست

 12. راضیه دهقانفر

  با سلام من در هنگام ثبت نام در جریان استفاده از سهمیه بسیج فعال نبودم خواهشمند است اقدامات لازم در این خصوص مبذول فرمایید.با تشکر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

*

x

حتما ببینید

کارت کنکور سراسری 96

کارت کنکور سراسری 96

تاریخ و نحوه دریافت کارت کنکور سراسری 96 برای کسب اطلاعات درباره کارت کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر ...