خانه / انتخاب رشته / معرفی رشته ها / معرفی رشته طلا و جواهر سازی

معرفی رشته طلا و جواهر سازی

معرفی رشته دانشگاهی طلا و جواهر سازی

مرکز مشاوره تحصیلی سبز تدریس
مشاوره دهنده تخصصی انتخاب رشته کنکور
تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد 9099071647
تماس از 8 صبح تا 12 شب – حتی در ایام تعطیل

دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی این رشته را ارائه می کند.رشته طلا و جواهرسازی گرایش های مختلفی همچون گوهرنشانی، طلا و جواهرسازی با دست، قالب‏سازی، ریخته‏ گری طلا و جواهر، ملیله‏ سازی، زنجیربافی و رشته گوهرتراشی دارد که داوطلبان بنا بر علاقه و سلیقه خود می توانند در هر گرایش مشغول به تحصیل شوند.

درآمد و بازار کار

درآمد این شغل به گفته تعدادی از آن فعالان آن از 500 هزار تومان تا حداکثر دو میلیون تومان است و به گفته تعدادی از آنها،‌ بیشتر این افراد بیمه‌ای ندارند. به طور مثال، یکی از کارفرمایان می‌گوید که به کارگر نگین سوارکن خود بابت هر نگین 25 تومان می‌دهد، و اگر هر روز 1700 تا 1800 نگین را روی طلا سوار کند حدود 45 هزار تومان دریافت می‌کند  یا 800 هزار تومان حقوق ثابت به وی پرداخت می‌شود.

یکی دیگر از کارفرمایان می‌گوید: به کارگری که مهارت موم کاری انجام دهد و سابقه کار داشته باشد 800 هزار تومان در ماه پرداخت می‌کنیم و در صورتی که به تراشکاری، بسابکاری و شاخه‌کاری تسلط داشته باشد، یک میلیون تومان به او پرداخت می‌شود. یکی از صنعت‌گران طلا و جواهر سازی می‌گوید: با مدرک فنی‌حرفه‌ای می‌توان کارت صنعتگری گرفت و در منزل به این کار پرداخت یا یک کارگاه کوچک تشکیل داد. این افراد می‌توانند از طریق همین کارت، خود را بیمه کنند.

برای یک شخص با تجربه کافی در زمینه طراحی دستی و اتود زنی طلا و جواهر یک میلیون تومان حقوق در نظر گرفته شده است و در صورتی که بسیار خلاق و با تجربه باشد تا دو میلیون تومان نیز پرداخت می‌شود.

میزان درآمدزایی در رشته تراش جواهرات کاملا به مهارت و ذوق کارآموز بستگی دارد. یکی از جواهرتراشان اصفهانی دراین‌باره می‌گوید: هرچه تراش جواهر با مهارت و ذوق و سلیقه بیشتری انجام شود پیشنهادهای کاری بیشتری از بازار دریافت می‌کنید. افراد خلاق و آنهایی که مهارت طراحی بالاتری دارند، یا قادرند روی جواهرات حکاکی یا خطاطی کنند برنده این بازار هستند. آنها می‌توانند به راحتی پیشنهادهای کاری زیادی دریافت کنند و سقف درآمد ماهانه خود را تا ٦ یا ٧‌میلیون تومان نیز برسانند.  او درباره شیوه بازاریابی و کار هنرجویان پس از آموزش نیز می‌افزاید: بعضی از کارجویان توسط کارگاه‌های وابسته به آموزشگاه یا کارگاه‌های جواهرسازی جذب می‌شوند و برخی دیگر با ایجاد دفتر کار مستقل و کمی تبلیغات می‌توانند به سرعت سفارش جلب کنند به‌ویژه آن‌که آنها بتوانند مهارت خود را به جواهرسازان ثابت کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

بازار کار رشته هوش مصنوعی

بازار کار رشته هوش مصنوعی

بررسی بازار کار و معرفی رشته هوش مصنوعی برای کسب هرگونه اطلاعات درباره  بازار کار رشته هوش مصنوعی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در ...