خانه / انتخاب رشته / معرفی دانشگاه ها / نظام آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی

نظام آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی

نظام آموزشی تمام وقت و پاره وقت در دانشگاه آزاد

مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی سبز تدریس
مشاوره دهنده تخصصی در زمینه های مختلف تحصیلی
تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد 9099071647
از 8 صبح تا 12 شب
حتی در ایام تعطیل

آموزش در دانشگاه آزاد اسلامی براساس نظام واحدی است. هر درس از یک ، دو ، سه و یا چهار واحد درسی تشکیل شده است. در این نظام آموزشی اگر دانشجویی نمره قبولی نیاورد بایستی مجددا نسبت به گذراندن همان درس اقدام کند.

نظام آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی شامل دو دسته تمام وقت و پاره وقت می شود.
نظام آموزشی تمام وقت: این دسته مختص دانشجویانی است که تمامی وقت خود را صرف تحصیل در دانشگاه می نمایند و کلاس های درس آن ها ممکن است صبح یا عصر و یا هر دو وقت باشد. حداکثر طول مدت گذراندن واحدهای درسی در این دوره برای کارشناسی پیوسته 6 سال می باشد.
نظام آموزشی پاره وقت: آن دسته از داوطلبانی که نمی توانند در دوره تمام وقت دانشگاه آزاد به تحصیل بپردازند میتوانند در نظام پاره وقت در مقاطع کارداني ، کارشناسي ناپيوسته و کارشناسي پيوسته مشغول تحصیل شوند. حداکثر مدت مجاز در نظام آموزشی پاره وقت هشت سال می باشد. چنانچه دانشجویان این دوره بتوانند دروس بیشتری را در هر دوره بگذرانند میتوانند همانند دانشجویان نظام تمام وقت دوره کارشناسی را در حداقل مدت طی نمایند. کلاس ها در وقت عصر تشکیل می شود ولی اگر تعدا دانشجویان به حد نصاب نرسد ممکن است آن کلاس در اوقات صبح یا عصر همراه با دانشجویان تمام وقت تشکیل گردد. آموزش پاره وقت در هيچ يک از رشته هاي گروه پزشکي مجاز نيست، اما در مقطع کارشناسی رشته های غیر پزشکی در تعداد زیادی از واحدهای دانشگاهی ایجاد شده است.

از لحاظ ارزش علمی و استخدامی بین مدرک فراغت از تحصیل تمام وقت و پاره وقت اختلافی وجود ندارد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

شرایط پذیرش دانشجو در پردیس بین الملل دانشگاه امیرکبیردر سال1395

شرایط پذیرش دانشجو در پردیس بین الملل دانشگاه امیرکبیر مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی سبز تدریس مشاوره دهنده تخصصی انتخاب رشته کنکور سراسری تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد ...