خانه / اخبار انتخاب رشته / دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

شرایط پذیرش دانشجو معلم در سال 95

مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی سبز تدریس

مشاوره دهنده تخصصی انتخاب رشته کنکور

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد 9099071647

تماس از 8 صبح تا 12 شب

حتی در ایام تعطیل

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره انتخاب رشته تربیت دبیر با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید – شماره تماس از طریق تلفن های ثابت 9099071647

دانلود دفترچه اصلاحیه تربیت دبیر – فرهنگیان 95 – 96

دفترچه ضمیمه کنکور دانشگاه فرهنگیان تا پایان وقت اداری امروز آماده می‌شود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه همکاران در سازمان سنجش در حال آماده‌سازی دفترچه ضمیمه هستند، گفت: به احتمال زیاد تا پایان وقت اداری امروز دفترچه ضمیمه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود و تمام متقاضیان شغل معلمی می‌توانند برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان ثبت‌نام کنند.

موسی‌پور با بیان اینکه بیش از ۹ هزار نفر از سهمیه ۱۰ هزار نفری دانشجو معلمان ۹۵ به دانشگاه فرهنگیان و بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر نیز به دانشگاه تربیت‌دبیر شهید رجایی اختصاص دارد،‌ اظهار داشت:‌ این توزیع پذیرش به دلیل رشته‌هایی است که تحت پوشش این دو دانشگاه قرار دارد.

وی افزود: به عنوان مثال آموزش و پرورش کاملاً محاسبه کرده است که چه تعداد نفر، در چه رشته‌ای و چه جنسیتی در سال ۱۳۹۹ بازنشسته خواهند شد که در استانی مانند خوزستان ۱۲۰۰ نفر در سال ۹۹ بازنشسته شده و امسال به همین تعداد دانشجو جذب می‌کنیم که رشته و جنسیت آن مشخص است.

پذیرش بیش از 60درصدی آقایان:

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان به جنسیت پذیرش دانشجومعلم در کنکور سراسری سال ۹۵ اشاره کرد و گفت:‌ بین ۳۴۰۰ تا ۳۵۰۰ نفر دانشجومعلم خانم و مابقی آقا خواهند بود به عبارت دیگر دو سوم دانشجومعلمان را آقایان و یک سوم آن را بانوان تشکیل می‌دهند.

موسی‌پور با بیان اینکه در ۱۶ رشته کارشناسی در کنکور سراسری سال ۹۵ برای دانشگاه فرهنگیان پذیرش وجود خواهد داشت، اظهار داشت: بیش‌ترین تعداد را آموزش ابتدایی با حدود ۴۰ درصد به خود اختصاص داده است که این افراد برای دوره اول و دوم ابتدایی مدارس آموزش می‌بینند.

دارا بودن نمره علمی کل ۶۵۰۰ و معدل حداقل15 از شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان با تأکید بر اینکه استان‌های تهران و خوزستان بیش‌ترین تعداد پذیرش دانشجومعلم را در کنکور سراسری سال ۹۵ به خود اختصاص داده‌اند‌،‌ گفت: ما طی سال‌های گذشته به این جمع‌بندی رسیدیم که باید شرایطی را برای پذیرش از دیپلم در دانشگاه فرهنگیان بگذاریم و به همین دلیل کسب نمره علمی کل ۶۵۰۰، حد پایه پذیرش است.

وی تصریح کرد:‌ امسال بومی‌گزینی داریم یعنی از شهرستان برای شهرستان انتخاب می‌کنیم و باید حداقل نمره داوطلب ۶۵۰۰ باشد؛ ضمن اینکه حداقل معدل کل ۳ سال پایانی دوره دوم دبیرستانی داوطلب نیز باید ۱۵ باشد.

شرایط سنی دانشجو معلم ها

موسی‌پور به شرط سنی پذیرفته‌شدگان در دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و افزود: داوطلبانی که حداکثر ۲۲ سال تمام دارند می‌توانند شغل معلمی را در دانشگاه فرهنگیان انتخاب کنند چرا که نهایتاً معلمان ما باید در سن ۲۶ سال تمام وارد مدارس شوند.

وی به شرط سلامت جسمی و روانی دانشجومعلمان نیز اشاره کرد و گفت:‌ صلاحیت‌های عمومی و اخلاقی شامل صلاحیت‌های شخصیتی هم در گزینش، مصاحبه و بررسی‌های ورودی انجام می‌شود.

اخذ تعهد محضری از دانشجو معلمان برای تعهد خدمت(تعهد خدمت 8ساله)

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه پذیرفته‌شدگان دانشگاه فرهنگیان دو برابر میزان تحصیل که حداقل از ۸ سال کمتر نخواهد بود، متعهد خدمت می‌شوند و این موضوع نیز بر اساس تعهد محضری انحام می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان، شبانه‌روزی است و تمام دانشجومعلمان از خوابگاه بهره‌مند خواهند شد،‌ افزود: دانشجومعلمان، مبلغی را به عنوان حقوق از دولت تحت عنوان هزینه تحصیل دریافت می‌کنند که بر اساس قانون متعهدین خدمت تا ۴۵ درصد آن به دانشگاه باز گردانده می‌شود تا بخشی از هزینه‌های دانشگاه تأمین شود که البته این موضوع هر سال در بودجه دانشگاه لحاظ می‌شود

ممنوعیت نقل و انتقال دانشجومعلم ها

موسی‌پور با بیان اینکه نقل و انتقال در سال تحصیلی جدید ممنوع است، گفت:‌ البته در موارد خاص نقل و انتقال وجود دارد اما در کل نقل و انتقال دانشجومعلمان ممنوع خواهد بود؛‌ ضمن اینکه درست است که پذیرش از بوم برای بوم است اما آموزش‌ها در جاهایی است که پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان،‌ امکانات آموزشی و کمک آموزشی دارند و اگر فردی محل زندگی و محل کارش یک جای مشخص است به این معنی نیست که در همان جا نیز آموزش ببیند بلکه آموزش‌های ما در جاهای مختلف کشور پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد:‌افرادی که امسال در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته می‌شوند،‌ یک دوره ۴ ساله را می‌گذرانند و برنامه‌ریزی‌های کاملاً مشخص پیش‌بینی شده است و طول دوره تحصیلی به خاطر مأموریت دانشگاه و تعهدات افراد،‌ ۴ سال است.

 

رتبه های زیر 1000 یک سوم پذیرفته شدگان سال گذشته بوده اند:

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان خطاب به علاقه‌مندان به شغل معلمی،‌ گفت: در سال گذشته یک سوم دانشجویان دانشگاه فرهنگیان دارای رتبه زیر هزار بوده‌اند و امسال هم امیدواریم داوطلبان دارای رتبه خوب،‌ شغل معلمی را به عنوان کار خود برگزینند و در خدمت به کشور کوشش کنند و ما از این داوطلبان می‌‌خواهیم دانشگاه فرهنگیان را به لحاظ نوع فعالیت و ارائه خدمت در اولویت انتخاب خود قرار دهند.

وی همچنین در پایان با بیان اینکه دو برابر ظرفیت پذیرش، به مرحله مصاحبه و گزینش می‌روند، افزود:‌ نفرات نهایی پس از مصاحبه تخصصی و بررسی صلاحیت‌های عمومی برگزیده شده و از مهر امسال نیز آموزش آنها در دانشگاه فرهنگیان آغاز می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره تحصیلی و مشاوره انتخاب رشته با مرکز مشاوره سبز تدریس با شماره 9099071647 تماس بگیرید.

منبع: فارس نیوز

مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی سبز تدریس

مشاوره دهنده تخصصی انتخاب رشته کنکور

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد 9099071647

تماس از 8 صبح تا 12 شب

حتی در ایام تعطیل

3 نظر

  1. سلام من میخوام تربیت معلم‌قبول شم، میخواستم بدونم چ درسایی رو باید بیشتر بخونم!؟،ت هر سایتی هم میزنم نمیاد

    • مشاور سبزتدریس

      سلام شما باید ابتدا رشته ای که مد نظرتون هست رو مشخص کنید ،کاملا به رشته کنونی شما در دبیرستان و همچنین به رشته مورد علاقه شما برای ادامه تحصیل در دانشگاه بستگی دارد.

  2. سلام – حق دارند فرهنگيان را انتخاب كنند چون استخدام رسمي مي شوند- ديوانه نيستند كه دكتري تخصصي بگيرند و بعد از 15 سال غازبچرانند بنده خودم رتبه 782 كنكورسراسري 83 بودم منطقه 3 كه با بدشانسي به علت ظرفيت بسيبار محدو تربيت معلم به اجباررشته برنامه ريزي شهري دانشگاه تبريز قبول شدم و ارشد هم گرفتم دكتري شهيد بهشتي شبانه قبول شدم و نرفتم و اكنون اگرمترجمي زبان انگليسي بلد نبودم غاز مي چراندم البته گاهي بيكار مي شم و تا پيدا كردن كارديگر غاز مي چرونم كه يك سال طول مي كشه كارپيدا كني جاي تفصيل نيست همه ما بيكاريم رتبه يك هم باشي فقط تربيت معلم و استخدام- رفيقام كه تو اون دوران با حرف هاي من ناراحت مي شدند الان سرعقل اومدن و فهميدن كه من چي مي گفتم همهشون بيكارن و رفيقاي تربيت معلم ما 13 سال سابقه كاردارند

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

ثبت نام آزمون نظام مهندسی 96

ثبت نام آزمون نظام مهندسی 96

زمان و شرایط ثبت نام آزمون نظام مهندسی 96 برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون نظام مهندسی 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ...