خانه / علمی کاربردی / احتمال قبولی علمی کاربردی بر اساس معدل

احتمال قبولی علمی کاربردی بر اساس معدل

میزان احتمال قبولی علمی کاربردی بر اساس معدل

مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی سبز تدریس | مشاوره دهنده تخصصی علمی کاربردی
تماس از طریق تـلفن ثابـت بـدون گرفتـن کد 9099071647 | تـماس از 8 صبح تا 12 شـب
حتی در ایام تعطیل

دانشگاه علمی کاربردی هرساله بر اساس معدل دانشجو می پذیرد.سوالات زیادی درباره میزان احتمال قبولی در رشته های مختلف مطرح می شود که دراین باره می توان گفت میزان احتمال قبولی در هر دانشگاه و رشته ای متفاوت می باشد و قانون خاصی برای این پذیرش وجود ندارد.

معرفی دوره علمی کاربردی

سازمان مرکزی دانشگاه جامع علمی کاربردی یکی از سازمانهای زیرمجموعه وزارت علوم و تحقیقات و فناوری بوده و مدرک آن مورد تایید وزارت علوم و قابل ترجمه و دارای اعتبار بین المللی میباشد، البته اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی به واحدهای دانشگاهی آن نیز بازگشته و واحدهایی نظیر، دانشگاه بین المللی امام خمینی، دانشگاه صنعت عباس پور، دانشکده پست و مخابرات ایران، دانشکده صدا و سیما، دانشگاه مالک صنعتی اشتر و… از اعتبار بالاتری نسبت به سایر واحدها برخوردارند، با اینحال در رتبه بندی دانشگاههای کشور دانشگاه جامع علمی کاربردی تا کنون در رتبه 18 دانشگاههای ایران منبع و رتبه 92 دانشگاههای دنیا منبع قرار گرفته است و نظام آموزشی آن منطبق بر نظام آموزشهای مهارتی و علمی و کاربردی دنیا پایه ریزی شده و اساس پایه ریزی آن نظام بخشی به دانشگاههای زیر مجموعه سایر وزارتخانه ها بوده و مصوبات گروههای درسی و سیلابس آن نیز امروز در سطح عالی در سایر دانشگاههای ایران اعم از دولتی و غیر انتفاعی مورد استفاده قرار میگیرد.

شهریه دانشگاه های علمی کاربردی

download

آیین نامه اجرائی شهریه دوره های علمی کاربردی

1- میزان شهریه متغیر دروس پیش نیاز حسب اینکه عمومی، پایه، نظری یا عملی باشد مطابق با سایر دروس دریافت میگردد. بدیهی است 85%از این مبلغ سهم مرکز و 15% بقیه حق نظارت دانشگاه می­باشد.

2-دروس پیش پودمان به همراه پودمان اول ارائه و شهریه ثابت جداگانه محاسبه نمی­گردد.

3-شهریه واحدهای افتاده حسب مورد همانند سایر واحد های درسی می­باشد.

4-نظر به اینکه پودمان عمومی بصورت مستقل نباید ارائه شود، شهریه ثابت به آن تعلق نمی­گیرد، و شهریه متغیر آن نیز مطابق شهریه دروس عمومی مصوب هیات امنای دانشگاه می­باشد.

5-در مواقعی­که بنا به مقتضیات، دانشگاه تصمیم بگیرد که خارج از چهارچوب، یک پودمان دروس عمومی یا پیشنیاز را ارائه نماید. شهریه ثابت از فرمول زیرقابل محاسبه خواهد بود. N/8

 

6-در مواردی که تعداد واحدهای قابل ارائه به دانشجو کمتر از حداقل واحدهای لازم برای تکمیل یک ترم یا یک پودمان باشد میزان شهریه ثابت به صورت زیرمحاسبه می­گردد.

الف – برای دوره های کاردانی و کارشناسی ترمی، شهریه ثابت براساس زیر محاسبه می­گردد.

تعداد واحد اخذ شده در ترم جاری تقسیم بر 12 ضربدر شهریه ثابت شهریه ثابت*  N/12

ب- برای دوره­های پودمانی، شهریه ثابت به صورت زیر محاسبه می­گردد.

 تعداد واحد اخذ شده در ترم جاری تقسیم بر 8 ضربدر شهریه ثابت شهریه ثابت*   N/8

7-دانشجویانی­که از مرخصی تحصیلی اجباری استفاده می­نمایند مشروط به آنکه عدم تشکیل کلاس یا مرخصی اجباری از سوی دانشگاه/ مرکز آموزشی ابلاغ شده باشد، مشمول پرداخت شهریه ثابت بابت مرخصی تحصیلی در آن ترم / پودمان نخواهند شد.

8-تعرفه اخذ شهریه از دانشجویانی که به علت تغییر رشته یا انتقال، همراه با ورودیهای جدید شروع به تحصیل می­­کنند براساس تعرفه ناظر بر دانشجویان جدید الورود می­باشد.

منبع : پورتال دانشگاه پیام نور

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی برای کسب هرگونه اطلاعات درباره لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره ...