خانه / آخرین اخبار / مشاوره تلفنی انتخاب رشته دانشگاه ازاد اسلامی 95

مشاوره تلفنی انتخاب رشته دانشگاه ازاد اسلامی 95

مرکزمشاوره تلفنی انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی

مرکز مشاوره سبزتدریس در اقدامی جدید و بدیع برای تمامی هموطنانی که در روستاها و مناطق کم امکانات ساکن هستند و یا دوستانی که ازجهت انتخاب مشاور و اطمینان به آن دچار تردید هستند فرصتی استثنایی را ایجاد کرده است تا تمامی داوطلبان بتوانند با خیالی آسوده بهترین انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری را داشته باشند.

دیگر نیازی به پرداخت هزینه های گزاف مشاوره انتخاب رشته سراسری و آزاد نیست.

ما در کنار شما بهترین انتخاب را انجام می دهیم تا در جایگاه واقعی خود باشید و در آینده حسرت نبود یک مشاور متخصص و یا بی اطلاعی خود را از درمورد رشته ها نخورید.

نکاتی مهم در خصوص انتخاب رشته دانشگاه آزاد: 

 

نمره‌ي خام چيست؟ نمره‌اي كه به‌عنوان درصد در يك درس به‌دست مي‌آيدوبه‌صورت زير محاسبه مي‌شود:

تعداد كل سوالات / (تعداد جواب غلط ـ تعداد جواب صحيح* (3))

نمره‌ي تراز چيست؟ كلاس خودتان در مدرسه را درنظر بگيريد كه مثلاً داراي 40 نفر دانش‌آموز مي‌باشد فرض كنيد نمره شما در درس ادبيات 18 مي‌باشد و در درس فيزيك 17.

در دانشگاه آزاد براي هر درس يك نمره تراز محاسبه مي‌شودكه عددي است معمولاً بين 2000 تا 9000.

انحراف از محدوده ذكر شده به سمت بالا و پايين بسيار نادر است. از لحاظ آماري و علمي نمره تراز مي‌تواند بين منفي بينهايت تا مثبت بينهايت باشد.

نمره تراز 7000 براي يك درس بسيار ايده‌آل است و نشانگر اينكه رتبه فرد در اين درس بالاست. البته دقت كنيد كه براي مثال در درسي مثل رياضي، شما با درصدي مثل 50 به تراز 7000 مي‌رسيد، ولي در درسي مثل معارف به درصدي حدود 80 نياز دارد.

نمره تراز بين 5000 تا 6000 معمولاً درصدهايي هستند كه ارزش متوسطي دارند.

نمره تراز حدود 3500 نشانگر اين است كه درصد فرد موردنظر در حدود صفر بوده‌است.

درصد صفر، ولي تراز 3500؟؟!

حتماً تا به‌حال فهميده‌ايد كه به‌دست آوردن تراز 3500 كار ارزشمندي نيست. درواقع اگر شما سوالات يك درس پاسخ ندهيد، تراز شما در همين حدود خواهد شد. نكته ديگر اينكه درصدهاي منفي باعث افت بيشتر نمره تراز خواهدشد.

نمره تراز در درس‌هايي كه براي همه آسان است.

در درس‌هايي كه سطح نمرات بالاست مثل ادبيات يا معارف براي رسيدن به نمرات تراز بالا نياز به درصد بسيار بالا دارد. در اين درس‌ها درصدهايي مثل 50 يا 60 هرچند در ظاهر بد نيستندولي در واقع باعث پايين آمدن شديد نمره تراز مي‌شوند.

تفاوت ضرايب در كنكور سراسري با كنكور آزاد

در كنكور رياضي سراسري ضريب فيزيك 3، رياضي 4 و شيمي 2 مي‌باشد كه با ضرايب در كنكور آزاد متفاوت است. يعني اهميت دروس رياضي و فيزيك در كنكور آزاد تا حدودي بيشتر است.

مثالي ديگر:

داوطلبي در كنكور غيرپزشكي (رياضي) درصدهاي زير براي خود پيش‌بيني مي‌كند، نمرات تراز متناسب با اين درصدها نيز در جدول آورده شده‌است.

دروس اختصاصي

رياضي

فيزيك

شيمي

درصد

30

70

40

نمره تراز

6260

6970

6080

نمره تراز كل چطور محاسبه مي‌شود؟

4/ (نمره تراز عمومي + نمره تراز اختصاصي (3) )

مثلاً اگر فردي نمره تراز عمومي برابر 5700 و نمره تراز اختصاصي برابر 6400 باشد، تراز كل به‌شكل زير خواهد بود.

4/ (5700 + 6400 (3) )

نمره تراز كل در واقع بهترين معيار وهمان عددي است كه سرنوشت شما را مشخص مي‌كند. همانطور كه مي‌بينيد نقش تراز اختصاصي در تعيين نمره كل 3 برابر نمره عمومي مي‌باشد. و اين بيانگر اهميت بسيار بيشتر دروس اختصاصي نسبت به دروس عمومي است.

داوطلبان گرامی در خصوص مشاوره انتخاب رشته دانشگاه سراسری،انتخاب رشته دانشگاه آزاد،رزرو نوبت انتخاب رشته مجازی و همچنین زمان انتشار دفترچه ازاد اسلامی با مرکزمشاوره سبزتدریس تماس بگیرید.

منبع: میگنا

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

تاثیر-معدل-در-کنکور-97

میزان تاثیر معدل در کنکور 97

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر معدل در کنکور 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647 آگاهی ...