خانه / آخرین اخبار / زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 95

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 95

زمان دقیق انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی 95

یک انتخاب رشته درست و اصولی می تواند زندگی شمارا دگرگون کند ،انتخاب رشته دانشگاه سراسری و انتخاب رشته دانشگاه آزاد مساله کوچک یا کم اهمیتی نیست که بدست هرکسی سپرده شود،امید است با ارائه این مطالب شما را در جهت صحیح هدایت کنیم:

دانشگاه آزاد دارای ۲آزمون (پزشکی و غیرپزشکی) است و داوطلب بدون توجه به نوع مدرک خود می تواند در هر دو آزمون شرکت کند. آزمون دانشگاه آزاد غیرپزشکی دارای ۶ مجموعه؛ ۱- ریاضی ۲- تجربی ۳- انسانی ۴- زبان ۵- هنر است.
گفتنی است که همه انتخاب های متقاضیان گزینش در انتخاب رشته دانشگاه آزاد در نظام تمام وقت باید از یک مجموعه باشد.
آزمون پزشکی دارای ۲ نظام آموزشی تمام وقت و پاره وقت است.
تفاوت اصلی این دو نظام تمام وقت و پاره وقت در حداکثر مدت مجاز به تحصیل است. مثلا در دوره کارشناسی، حداکثر مدت مجاز به تحصیل در نظام تمام وقت ۶ سال و در نظام پاره وقت ۸ سال است. (البته به استثنای مشمولان که حداکثر مدت مجاز به تحصیل همان ۶سال است).
در گروه غیرپزشکی و در نظام تمام وقت ۶ انتخاب، پاره وقت ۴ انتخاب و در گروه پزشکی ۴انتخاب در انتخاب رشته دانشگاه آزاد وجود دارد.
انتخاب اول (اصلی) در نظام تمام وقت گروه غیرپزشکی و گروه پزشکی اهمیت بسیار زیادی دارد. علاوه بر این که شهر رشته این انتخاب تا سالهای گذشته معین کننده محل برگزاری آزمون بود، بیشترین شانس قبولی را در این انتخاب خواهید داشت، بنابراین باید در انتخاب اول انتخاب رشته دانشگاه آزاد خود دقت کنید.
انتخاب رشته دانشگاه آزاد به دلیل زمان آن ( ۴ماه قبل از آزمون) و تعداد محدود انتخاب آن و نیز به دلیل نحوه گزینش (مبتنی بر تراز داوطلب و حدنصاب کیفی) نیاز به دانستن دقیق ترازها دارد. بنابراین توصیه می کنیم حتما با دقت تمام و از روی علاقمندی انتخاب رشته دانشگاه آزاد کنید.
انتخاب هفتم (در تمام وقت غیرپزشکی) و انتخاب پنجم (در پزشکی) انتخاب هایی هستند که در صورت اعلام آمادگی و عدم قبولی در رشته هایی که انتخاب کردید. از سوی دانشگاه انجام می گیرد (که توصیه می کنیم حتما آنها را انتخاب رشته دانشگاه آزاد انتخاب کنید.

 

داوطلبان عزیز جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد و شرایط انتخاب رشته ،رزرو نوبت مشاوره انتخاب رشته و همچنین اطلاع از رشته ها و دانشگاه های جدید با مرکز مشاوره سبزتدریس تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

تاثیر-معدل-در-کنکور-97

میزان تاثیر معدل در کنکور 97

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر معدل در کنکور 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647 آگاهی ...