خانه / علمی فرهنگی / توضیحات دانشگاه تربیت معلم (تربیت دبیر)

توضیحات دانشگاه تربیت معلم (تربیت دبیر)

توضیحات دانشگاه تربیت معلم (تربیت دبیر) برای انتخاب رشته 95 – 96

پاسخ به سوالات شما درباره اینکه دانشگاه تربیت دبیر (تربیت معلم) چیست  و رتبه قبولی آن چند است

مرکز مشاوره تحصيلي تلفني سبز تدريس | مشاوره دهنده تخصصي انتخاب رشته کنکور
تماس از طريق تـلفن ثابـت بـدون گرفتـن کد 9099071647 | تـماس از 8 صبح تا 12 شـب
حتي در ايام تعطيل

از دانشگاههای تربیت معلم چه می دانید ؟

 دانشگاه تربیت معلم به نوعی مرکز آموزش عالی گفته می‌شود که هدف آن تربیت معلم برای سطوح مختلف آموزشی از دبستان تا دبیرستان است. در ایران مراکز تربیت معلم متعددی برای تربیت معلمان مقاطع ابتدایی، راهنمایی و تربیت دبیر برای دبیرستان‌ها و هنرستان‌ها وجود دارد.به افراد پذیرفته شده و شاغل به تحصیل در تربیت معلم، حقوق دانشجویی داده می شود.

  قانون « متعهدین خدمت در آموزش و پرورش » در خردادماه سال 1369 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید . براساس این قانون دانش آموزان دانشسراها و دانشجویان مراکز تربیت معلم و دانشگاههای تربیت معلم و رشته های دبیری دانشگاهها مکلفند در آغاز تحصیل خود به وزارت آموزش و پرورش  تعهد خدمت بسپارند . افراد متعهد خدمت در حین تحصیل به استخدام آزمایشی در آمده و می توانند از حقوق کارآموزی ماهانه معادل حقوق و فوق العاده شغل مدرک تحصیلی مربوط استفاده نمایند.

  پس از استخدام رسمی این افراد در وزارت آموزش و پرورش مدت تحصیل آنان جزء سابقه خدمت آموزشی محاسبه می شود . متعهدین خدمت موظفند پس از فراغت از تحصیل به میزان دوبرابر مدت تحصیل که حداقل آن کمتر از پنجسال نخواهد بود ، در هر محلی که آموزش و پرورش تعیین نماید خدمت کنند و هیچیک از وزارتخانه ها ، سازمانها ، مؤسسات و شرکت های دولتی و وابسته به دولت و شهرداریها و … قبل از انجام یا لغو تعهد آنان ، مجاز به استخدام و به کارگیری این قبیل متعهدین خدمت نمی باشند.

دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی دانشگاهی دولتی در شهر تهران است که وابسته به وزارتخانه آموزش و پرورش می‌باشد. این دانشگاه با مساحتی نزدیک به ۱۵۰٬۰۰۰ مترمربع در منطقه لویزان واقع در شمال شرق تهران قرار دارد و مجموعاً دارای بیش از ۵۶٬۰۰۰ متر مربع فضای سرپوشیدهٔ آموزشی، آزمایشگاهی، کارگاهی، رفاهی و فرهنگی است. همچنین دانشگاه دارای ۶ خوابگاه (۳ خوابگاه پسران و ۳ خوابگاه دختران) است که روی هم بیش از ۲۸٬۰۰۰ متر مربع فضای سرپوشیده با ظرفیتی حدود ۲۲۰۰ نفر دارا است. وظیفه اصلی این دانشگاه تربیت دبیر فنی و نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش و روش پذيرش دانشجو نيز همانند همه دانشگاه‌های دولتی از طريق آزمون سراسری توسط سازمان سنجش و آموزش كشور می‌باشد.

به گزارش منابع خبری معتبر ، دانشجويان اين دانشگاه‌ها همزمان با تحصيل به استخدام آموزش و پرورش در مي‌آيند و با دريافت حکم کارگزيني از حقوق ماهانه حدودا 370 هزار تومان در طول چهار سال تحصيلي برخوردار مي‌شوند؛ ضمن آنکه به غير از دانشگاه‌هاي فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي هيچ دانشگاه ديگري مسئوليت تربيت معلم را براي آموزش و پرورش بر عهده ندارد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 95

آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 95

تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش مهر 95 برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 95 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس ...