خانه / آخرین اخبار / تراز و رتبه مورد نیاز برای قبولی در رشته پرستاری در دانشگاه آزاد

تراز و رتبه مورد نیاز برای قبولی در رشته پرستاری در دانشگاه آزاد

تراز و رتبه قابل قبول برای پذیرش در رشته پرستاری دانشگاه آزاد

داوطلبان گرامی جهت اطلاع ازشرایط پذیرش رشته پرستاری با آزمون و همچنین براساس معدل دانشگاه ازاد با مرکز مشاوره سبز تدریس تماس بگیرید تا بهترین و اصولی ترین انتخاب رشته را داشته باشید.

لغت پرستار (Nurse) ازکلمه لاتین Nutrix)) به معنای تغذیه گرفته شده است. رشته پرستاری شاخه ای ازعلوم پزشکی است که نقش آن دربخش مراقبتهای بهداشتی درمانی بسیارمهم است.

دانش آموختگان رشته پرستاری باید ازسلامت کامل جسمی – ذهنی و روحی برخوردار باشند. آنها باید افرادی دقیق و صبور باشند تا بتوانند با فرا گرفتن دانش مربوطه، کاربرد آن را در ارتباط با مریض بیاموزند و همچنین با کسب تواناییهای حرفه ای و بهره مندی از دانش روز، خدمات مورد نیاز بهداشتی، مراقبتی و توانبخشی راجهت تامین و حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه ارائه دهند.

یک پرستار نمی تواند تنها با تکیه بر دروس دانشگاهی در کار خود موفق شود بلکه باید ازدانش خود در شرایط مختلف و متفاوت به درستی استفاده کند و این نیاز به قدرت تجزیه و تحلیل خوب ، سرعت عمل و آمادگی روحی و روانی دارد.

پرستار دارای نقشهای بسیاری ازجمله نقش مراقبتی، حمایتی، درمانی، هماهنگی مشورتی، مدیریتی و تحقیقاتی است و می توان گفت کار یک پزشک خوب موقعی به حد مطلوب می رسد که یک پرستار خوب و ورزیده مسئولیت بیمار را برعهده داشته باشد.

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور و نیز افرادی که در بازار کار و استخدام به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: برنامه درسی(سرفصل) و تعداد واحد ها، دانشگاه های دارای رشته پرستاری، معرفی رشته های ارشد پرستاری (به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار این رشته ارایه می شود.

جهت تماس با مرکز مشاوره سبزتدریس با شماره 9099071647 از طریق خطوط ثابت تماس حاصل فرمایید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

تاثیر-معدل-در-کنکور-97

میزان تاثیر معدل در کنکور 97

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر معدل در کنکور 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647 آگاهی ...