خانه / انتخاب رشته / اولویت بندی انتخاب رشته ، نحوه پر کردن فرم انتخاب رشته کنکور

اولویت بندی انتخاب رشته ، نحوه پر کردن فرم انتخاب رشته کنکور

اولویت بندی انتخاب رشته ، نحوه پر کردن فرم انتخاب رشته کنکور

نحوه اولویت بندی در انتخاب رشته کنکور یکی از عوامل مهم در انتخاب رشته می باشد.راهکار هایی وجود دارند که به شما کمک خواهند کرد احتمال قبولی خود را در رشته و دانشگاه مورد نظر بالاتر ببرید.

توجه به تراز و رتبه در اولویت بندی انتخاب رشته

توجه به رتبه در سهمیه در انتخاب رشته بسیار مهم است.رتبه کشوری در انتخاب ها روزانه و شبانه محاسبه می شوند.

رتبه کشوری خود را با دیگران مقایسه نکنید زیرا رتبه کشوری برای شما از اهمیت بالایی برخوردار نیست.گاهی اوقات با رتبه کشوری بالاتر در منطق مختلف رتبه سهمیه بهتری ممکن است بدست بیاید.

انتخاب های خود را به صورت صعودی بچینید.این به این معنی است که رشته های با رتبه خوب را در قسمت بالا و با توجه به علاقه خود رشته ها با رتبه های ضعیف تر( بالاتر) را قرار دهید.

توجه به مناطق استان ها یکی دیگر از عوامل مهم در قبولی شماست پس کاملا به آنها توجه کنید

اهمیت به سهمیه ها در اولویت بندی انتخاب رشته کنکور

سهمیه ها یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیر گذار در انتخاب رشته هستند که برای برخی از داوطلبان وجود دارد.اگر سهمیه یا سهمیه ای دارید سعی کنید به بهترین شکل از آن استفاده کنید.این نکته را در نظر داشته باشید که تمام سهمیه ها برای شما قابل استفاده نیستند و فقط یکی از انها را میتوان انتخاب کرد.

سهمیه های کنکور

تاثیر معدل در اولویت بندی انتخاب رشته کنکور

معدل و تاثیر آن بر کنکور این روزها یکی از عوامل مهم در انتخاب رشته و اولویت بندی رشته ها میباشد.تاثیر معدل می تواند برای شما مثبت یا منفی باشد.تاثیر معدل در کنکور نیاز به پردازش و محاسبه خاصی ندارد و بر روی رتبه شما بطور پیش فرض اعمال می شود.در حقیقت رتبه ثبت شده برای شما تاثیر گرفته از رتبه و معدلتان است.می توانید مقاله تاثیر معدل و محاسبه میزان تاثیر معدل در کنکور را از لینک زیر دنبال کنید.

محاسبه تاثیر معدل در کنکور

داوطلبان کنکوری می توانند انتخاب رشته خود را توسط مشاوران مجرب مرکز سبزتدریس انجام دهند.مرکز مشاوره سبزتدریس مشاوره دهنده تخصصی انتخاب رشته کنکور تجربی ، ریاضی و انسانی – شماره تماس جهت مشاوره از طریق تلفن های ثابت 9099071647 سراسر کشور

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن ...