خانه / بورسیه / گرفتن بورسیه در دانشگاه های خارجی

گرفتن بورسیه در دانشگاه های خارجی

بورسیه

 مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی سبز تدریس
مشاوره دهنده امور تحصیلی ، بورسیه تحصیلی
تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد 9099071647
تماس از 8 صبح تا 12 شب
حتی در روزهای تعطیل

خیلی از افراد گمان میکنند برای بورسیه گرفتن در دانشگاه های خارجی باید منتظر دریافت نامه از آنها باشد یا دانشگاه شخصا از انها دعوت کند . خیر چنین نیست شما باید خودتان بخواهید و مراحل قانونی کار را دنبال کنید. برای استفاده ازبورسهای تحصیلی کشورهای دیگر داشتن برخی از امتیازات ازجمله داشتن مدرک تافل(۶۵۰-۵۵۰) یا IEIS ( 5/6-5/5) (برای اکثر کشورها)الزامی و داشتن برخی دیگر از امتیا زات مانند: معدل الف ویا خروجی دانشگاههای ممتاز/نوشتن یک ورزومه با کمک یک متخصص/توصیه نا مه از اساتید معتبر شمارا در بدست اوردن یک بورس تحصیلی یاری می رساند . اول کشور مورد نظر خود را تعیین کنید.

روش اول: یکی از راههای استفاده از بورسها ی تحصیلی در خواست مستقیم از خود ان دانشگاه است که به صورت زیرعمل می کنید:
۱- مشاوره ی اولیه از کنسول ها ( یا کنسول مدنظر) ← مشخص کردن کشور مقصد
۲-سنجیدن وضعیت بورسهای تحصیلی آن کشور.
۳-مشخص کردن رشته به طورکامل.
۴-مشخص کردن دانشگاه مقصد.
۵-دو سایت http://www.braintrack.com و http://dir.yahoo.com/Education/Higher_Education/Colleges_and_Universities/By_Region/Countriesبه شما اطلاعاتی در باره سایتهای دانشگاهها میدهند.
۶-وارد سایت دانشگاه شده متناسب با رشته خود علاوه بر اطلاعات سعی کنید که از کنفرانسها و سمینارها اطلاع یافته در صورت شرکت در سمینارها با نوشتن Abstract شما نمره مثبت می آورید.لینکهای زیر در این زمینه به شما یاری می رساند.

http://www.conferencealerts.com

لیست کل کنفرانسها

http://www.allconferences.com/

http://globalconferencegroup.com/index.html

http://www.conferencerecording.com

———————————–

روش دوم : با وارد شدن به سایت وزارت علوم www.Iranscholarship.net  و کلیک روی بورسها ، شما ازبورسهای پیشنهادی کشورهای دیگر آگاه میشوید .اکثر کشورها وسازمانهای بین المللی بورسهای خود را در دی ماه اعلام می کنند برای در خواست این بورسها علاوه بر امتیازهای بالا آماده بودن مدارک مورد نیاز به علت محدود بودن زمان بورسها الزامی است

http://www.iranscholarship.net/scholarship/boors.htm

———————————–

روش سوم:استفاده از بورسهای تحصیلی سفارت هر کشور است .شما می توانید شماره بخش فرهنگی کنسول کشورها را از ۱۱۸ بگیریدو با تماس ، درخواست مشاوره تحصیلی نمایید برای مثال شماره تلفن بخش فرهنگی سفارت انگلستان ۲-۲۲۶۱۸۶۶۰است شما می توانید با مراجعه به سایت سفارت انگلیس www.britishcouncil.orgاطلاعات بیشتری را دریافت نمایید زمان شروع بورسهای تحصیلی این کشور Sep هر سال میباشد اگر قصد استفاده ازبورسها رادارید زودتر اقدام نمایید تا در صورت نداشتن مدارکی آنرا آماده نمایید. برخی از لینکهای بورس به شرح زیر می باشد.

منبع : صدای مشاور تحصیلی

مشاورین سامانه سبز تدریس پاسخگوی سوالات شما پیرامون نحوه گرفتن بورسیه می باشند

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

لیست اسامی پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی بورس خارج از کشور

لیست اسامی پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی بورس خارج از کشور مرکز مشاوره تحصيلي تلفني سبز تدريس مشاوره دهنده در امور بورسیه ، مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو تماس از طريق تلفن ثابت ...