خانه / اخبار کنکور و مدارس / تکنیک های مؤثر روز قبل از کنکور

تکنیک های مؤثر روز قبل از کنکور

تکنکهای که روز قبل از کنکور مؤثرند

 مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی سبز تدریس
مشاوره دهنده امور تحصیلی ، برنامه ریزی ،کنکور
تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد 9099071647
تماس از 8 صبح الی12 شب
حتی در ایام تعطیل

آمادگی فکری و جسمی روز قبل از کنکور تاثیر بسزایی در نتیجه کار دارد.

محمدرضا پوردستمالچی مشاور تحصیلی در گفت و گو با خبرنگار  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان نکات ویژه ای برای روز پیش از کنکور داشت و بیان کرد: روز قبل از کنکورسراسری، اهمیت خاصی دارد. اگر کوچکترین اشتباهی در روز قبل از کنکور رخ دهد، قطعا تأثیر بسیار نامطلوبی در نتیجه خواهد داشت. یکی از مهم‌ترین عوامل‌های مؤثر در نتیجه‌ی ازمون، حال و هوایی است که ما در روز کنکور داریم، تحقیقات نشان داده است که بیش‌تر حس‌هایی که ما دراوایل روز داریم، به خاطر موضوع‌اتی است که در لحظات پایانی بیداری (قبل از خواب) و در خواب به آن فکر کرده‌ایم.
وی اضافه کرد: بنابراین، روز قبل از ازمون می‌تواند اهمیت و تأثیر بسیار زیادی در نتیجه‌ی کنکور داشته باشد که در اینصورت رعایت بعضی نکات ، نقش بسیار مهمی در بهترشدن رتبه‌ی شما خواهد داشت.
پوردستمالچی با نظر به اینکه درس‌خواندن روز قبل از کنکور ممنوع می باشد، بیان کرد: روز قبل از کنکور، نباید درس خواند زیرا نظم ذهنی را بر هم می‌زند و باعث نگرانی بیش‌تر شما خواهد شد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: در این روز بیکار نباشید؛ به‌طور قطع تا کنون، این موضوع را تجربه کرده‌اید که وقتی کاری برای انجام دادن وجود ندارد، افکار منفی به ذهن‌تان هجوم می‌آورند؛ بنابراین روز قبل از کنکور باید زمان خود‌ را با برنامه‌های متنوعبگذرانید و لحظه‌ای بیکار نمانید.
وی با نظر به اینکه روز قبل از کنکور خود‌ را کمی خسته کنید، عنوان کرد: در طول روز قبل از ازمون، ‌کمی خود‌تان را خسته کنید و حدود 30 تا 60 دقیقه ‌‌ورزش هوازی (که بهتر است احتمال آسیب در آن نباشد، مانند شنا) می‌تواند در این شرایط به شما کمک کند همنطور سعی کنید روز قبل از ازمون،‌ صبح زود بیدار شوید و ظهر هم نخوابید تا شب قبل از کنکور، خوب و راحت بخوابید.
پوردستمالچی همچنین خاطرنشان کرد: مسیر حوزه ازمون را شناسایی کنید زیرا که به خاطر برگزاری ازمون سراسری در چند روز، ممکن است ترافیک به‌نسبت سنگینی نزدیک حوزه ازمون وجود داشته باشد و اگر شما حوزه‌ی ازمون را از چند جهت شناسایی کنید و حوزه را نیز از نزدیک ببینید، باعث می‌شود تا علاوه‌ بر کاهش نگرانی، تأثیر ترافیک ‌بر زمان رسیدن شما  به حوزه از بین رود.
وی افزود: وسایل ازمون را هم از روز قبل آماده کنید؛ صبح روز  ازمون، شما فرصت جمع‌آ کردن وسایل را ندارید بنابراین، بهتر است روز قبل این کار را انجام دهید؛ کارت ورود به جلسه، ساعت مچی، کارت شناسایی، مداد HB نرم (2عدد)، پاک‌کن، دستمال کاغذی، چند عدد خرما، بطری آب یخ‌زده (که از روز قبل در فریزر قرار داده شده)، تراش، سنجاق (برای اتصال کارت به پیراهن یا مقنعه) وسایلی هستند که شما باید روز قبل آماده کنید.
ایشان بیان کردند: جهت خوابیدن، زود به رختخواب بروید؛ ببعضی از داوطلبان تصور می‌کنند هرچه‌قدر زودتر بخوابند بهتر است اما تجربه نشان داده ‌که اگر شما خیلی زود به محل استراحت خود بروید، کلافه خواهید شد و احتمال دارد خواب‌تان ننبرد، پس حدود ساعت 10 برای خوابیدن آماده شوید و برای این‌که چشم شما خسته شود، یک متن (آرام‌بخش) را بخوانید تا زودتر خوابتان ببرد.
پوردستمالچی عنوان کرد: بهتر است با افکار احتمالی منفی که به ذهن‌تان می‌رسد، مقابله نکنید و سعی کنید با ساخت تصویرهای مثبت از جلسه‌ی ازمون، آرام و مطمئن بخواب روید.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

سوالات چالش برانگیز درس ریاضی رشته ریاضی کنکور95

سوالات چالش برانگیز درس ریاضی  مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی سبز تدریس مشاوره دهنده امور تحصیلی ، اموزشی ،کنکورو انتخاب رشته تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد 9099071647 تماس ...