خانه / انتخاب رشته / معرفی دانشگاه ها / شرایط پذیرش دانشجو در پردیس بین الملل دانشگاه امیرکبیردر سال1395

شرایط پذیرش دانشجو در پردیس بین الملل دانشگاه امیرکبیردر سال1395

شرایط پذیرش دانشجو در پردیس بین الملل دانشگاه امیرکبیر

مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی سبز تدریس

مشاوره دهنده تخصصی انتخاب رشته کنکور سراسری
تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد 9099071647 –تماس از 8 صبح تا 12 شب
حتی در ایام تعطیل

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیر کبیر فرمود: دانشجویانی که در پردیس این دانشگاه پذیرش می شوند، باید ۸۵ درصد نمره دانشجوی معمولی این دانشگاه را کسب کنند.

ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی، در سال آینده افرایش خواهد یافت.

درحال حاضر ۴۸ درصد دانشجویان دانشگاه در مقطع کارشناسی و حدود ۵۴ درصد در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند که برنامه ما این است که نسبت آنها را ۵۰ به ۵۰ کنیم که با این برنامه ظرفیت دانشجویان کارشناسی افزایش خواهد یافت.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: ما اعتقاد داریم که دانشگاه قوی باید بدنه کارشناسی قوی نیز داشته باشد. ما نمی توانیم فقط یک دانشگاه تحصیلات تکمیلی باشیم به خودمان هم ثابت شده که کم و کیف ورودی های کارشناسی ما بر روی کم و کیف دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری ما اثر می گذارد.

وی ادامه داد: یعنی اگر تعداد دانشجو کارشناسی کمی جذب کنیم در کارشناسی ارشد و دکتری هم تعداد دانشجوی کم تری از دانشجویان خود را می توانیم جذب کنیم.

وی در خصوص وضعیت پردیس های دانشگاهی این دانشگاه گفت: ما موافق پردیس هستیم اما به صورت مشروط، کیفیت این پردیس ها برای دانشگاه بسیار مهم است دانشجویانی که در این پردیس ها پذیرش می شوند باید ۸۵ درصد نمره دانشجوی معمولی دانشگاه را کسب کنند.

در تامین کسری بودجه دانشگاه می توانیم از شهریه پردیس ها استفاده کنیم ولی باید دانشجویانی که در این پردیس ها پذیرش می شوند از کیفیت مورد نظر دانشگاه برخوردار باشند و فاصله کمی با دانشجویان معمول دانشگاه داشته باشند.

معاون آموزشی دانشگاه با بیان اینکه ما ناچاریم به سمت دانشجویانی که شهریه پرداخت می کنند حرکت کنیم، به برنامه های دانشگاه در حوزه بین المللی کردن اشاره کرد و گفت: دانشگاه در تلاش برای جذب دانشجوی بین الملل است.

وی افزود: در حال حاضر دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۱۰۰ دانشجوی خارجی از کشورهای عراق، سوریه، لبنان و اردن دارد و برنامه دانشگاه این است که تا سال ۱۴۰۴ از هر سه دانشجوی دانشگاه یک دانشجو خارجی باشد.

همچنین از دیگر برنامه های دانشگاه این است که تا سال ۱۴۰۴ بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار بگیرد و این مساله دست نیافتنی نیست.

وی با بیان اینکه برای جذب دانشجویان و دانش آموزان با کیفیت بهتر نیز برنامه هایی داریم که ارایه خواهد شد، افزود: درحال حاضر دانشگاه امیرکبیر بین ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ به صورت نوسانی دانشجو دارد که یک هزار و ۶۵۰ دانشجو در مقطع دکتری،  ۵هزار و ۵۰ دانشجو  در کارشناسی ارشد و ۵ هزار و ۵۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.

 همچنین ۵۲۵ عضو هیات علمی در رتبه های مختلف از استاد، دانشیار، و مربی در این دانشگاه فعالیت می کنند.

منبع : مهر نیوز

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

مقایسه دانشگاه دولتی، آزاد، علمی کاربردی، سما، غیر انتفاعی و پیام نور

گزیده‌ای در مورد دانشگاه دولتی، آزاد، سما،علمی کاربردی، غیر انتفاعی و پیام نور مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی سبز تدریس مشاوره دهنده تخصصی امور دانشگاهی تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد ...