خانه / انتخاب رشته / معرفی دانشگاه ها / شرایط مورد نیاز ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

شرایط مورد نیاز ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

شرایط و مدارک موردنیاز ثبت نام دوره کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی سبز تدریس
مشاوره دهنده امور تحصیلی ، اموزشی،کنکور
تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد 9099071647
تماس از 8 صبح تا12 شب
حتی در ایام تعطیل

اشنایی با دانشگاه جامع علمی کاربردی:

دانشگاه جامع علمی کاربردی یکی از دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که هدف ان  ارتقاء سطح مهارت شاغلین در بخشهای مختلف اقتصادی و افزایش مهارت های حرفه ای فارغ التحصیلان مراکز آموزشی که فاقد تجربه اجرایی می باشند است و نسبت به برگزاری دوره های مختلف علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد اقدام مینماید.

این دانشگاه، تنها متولی نظام آموزش عالی علمی کاربردی است که تحت نظر وزارت علوم، تحقيقات و فناوری اداره می شود. هدف دانشگاه علمی کاربردی، مهیا کردن زمینه مشارکت سازمانها و دستگاههای اجرايی دولتی و غير دولتی برای آموزش نيروی انسانی متخصص و مورد نياز بخشهای مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور است،  به گونه ای که دانش آموختگان بتوانند برای فعاليتی که به عهده انان گذارده میشود، دانش و مهارت لازم را بدست اورند.

دانشگاه علمی کاربردی، مسووليت برنامه ريزی، سازماندهی، پشتيباني های کارشناسی، عملياتی، اطلاعات و سياستگذاري های کلان و نيز نظارت و ارزشيابی مراکز و موسسات علمی کاربردی را عهده دار است.

این دانشگاه دارای 31 واحد استانی و نزدیک به 1000 مرکز آموزشی در سطح کشور است و در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد به دو روش ترمی و پودمانی با آزمون های جداگانه دانشجو می پذیرد. آموزش ها در مراکز آموزشی تایید شده است و واحدهای استانی وظیفه نظارت و هماهنگی این مراکز را بر عهده دارند.

اهداف آموزشهای علمی  کاربردی عبارتند از:

1- ايجاد بستر مناسب برای فعاليت همه جانبه(صنعتی، نظامی و دانشگاهی) و گسترش اعتلای دانش و پژوهش علمی کاربردی کشور.

2- ارتقای شاخصهای کمی و کيفی آموزشهای کاربردی در جامعه.

 -3فراهم سازی زير بنای مناسب به منظور بکارگيری توان دانش آموختگان دوره های نظری در حل مسائل کاربردی.

 -4 زمينه سازی زيربنای مناسب برای ايجاد انتقال تکنولوژی نوين.

انواع  نظام های آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی :

الف- کاردانی فنی

ب- کاردانی حرفه ای

ج- کارشناسی حرفه ای

د- مهندسی فناوری

ه- کارشناسی حرفه ای ارشد

و- مهندسی فناوری ارشد

نظام اموزشی پودمانی چیست؟ از آنجا که در این دانشگاه، در کنار آموزش های معمول ترمی، نظام آموزش پودمانی نیز مورد توجه قرارگرفته است،بهتراست بطور مختصر با این مفهوم آشنا شویم. منظور از نظام آموزشی پودمانی، آموزشهای منفصل و تفکیک شده ایست که در آن مهارتهای شغلی بصورت مجموعه بسته های آموزشی مجزا ( پودمانهای مستقل ) به فراگیران آموزش داده می شود. هریک از پودمانها، مهارت خاص و مستقلی را ایجاد می کنند تا در عین حال بهمراه دیگر پودمانها و در نهایت منجر به مدرک کاردانی شود. در آموزشهای پودمانی تلاش برای بالا بردن سطح توانمندیهای مهارتی و تخصصی ویژه است ، همین خاطر آموزشهای فنی و حرفه ای محور قرار می گیرد.

در هر پودمان بطور متوسط 12 واحد به دانشجو ارائه میشودو مجموع کل واحدها در مقطع کاردانی حدود 75 واحد می باشد که در بازه زمانی 2 تا 2/5 سال در 6 پودمان آموزشی(و گاهی تا 3/5 سال در 9 پودمان آموزشی) به دانشجو ارائه خواهد شد. (معمولاً هر سال حداکثر 3 پودمان ارایه می شود).

در دوره های پودمانی بر خلاف دوره های ترمی – که دانشجویان مجاز به انتخاب واحد هستندو واحد ها به صورت اختیاری ارائه میشوند، چون درس ها یا واحد ها بشکل بسته های مهارتی است و درس های هر مهارت نیز مشخص شده است، دروس به صورت اجباری ارائه می شود.

نمره قبولی در دوره های ترمی 10 است ولی در دوره های پودمانی 12 میباشد. همچنین دوره های ترمی امتحان جامع ندارد اما در دوره های پودمانی دانشجویان پس از تمام کردن کلیه پودمانها باید در امتحان جامع حضور داشته باشندو پس از قبولی به آنها مدرک ارائه میشود. امتحان جامع شامل چند درس تخصصی هر رشته میباشد.

رشته های پودمانی بر خلاف ترمی،از معافیت تحصیلی برخوردار نیستند و  با توجه به حجم کم مطالب نسبت به زمان ارائه دوره و انعطاف پذیری بالای آن، بیشتر برای افراد شاغل در دستگاه ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی مناسب است.

این دانشگاه همچنین پودمان مدیریت خانواده را با عنوان دوره غیر ضروری(حین کار) در دو مقطع کاردانی و کارشناسی به متقاضیانی که فرصت حضور در کلاسها را ندارند ارایه می کند.

 

منبع : حامی

جهت کسب اطلاعات درباره نحوه ثبت نام و شرایط پذیرش دانشجو در این دانشگاه با مشاوران سبز تدریس تماس حاصل فرمایید:

9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

مقایسه دانشگاه دولتی، آزاد، علمی کاربردی، سما، غیر انتفاعی و پیام نور

گزیده‌ای در مورد دانشگاه دولتی، آزاد، سما،علمی کاربردی، غیر انتفاعی و پیام نور مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی سبز تدریس مشاوره دهنده تخصصی امور دانشگاهی تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد ...