خانه / استخدام / استخدام در آموزش و پرورش در سال 95

استخدام در آموزش و پرورش در سال 95

استخدام در آموزش و پرورش در سال 95

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش گفت: هیچ مجوزی برای استخدام اخذ نکرده ایم و در صورت گرفتن مجوز، احتمالا حدود ۵ هزار نفر از فار غ التحصیلان سایر دانشگاه ها از طریق آزمون استخدامی در سال ۹۵ پذیرش خواهند شد.
سید محمد بطحایی در خصوص جذب نیرو در سال تحصیلی ۹۵- ۹۶ همچنین گفت: همانطور که پیش از این وزیر آموزش و پرورش گفته، با مسئولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی مذاکراتی داشته ایم و تلاش می کنیم تعدادی ردیف استخدامی از این سازمان دریافت کنیم.
او گفت : در حال حاضر هیچگونه مجوزی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای استخدام دریافت نشده است اما همه تلاش ما این است که بتوانیم مجوز های لازم را برای استخدام بگیریم.
بطحایی همچنین گفت: به احتمال زیاد تعداد استخدام  و پذیرفته شدگان آموزش و پرورش که از طریق کنکور در دانشگاه فرهنگیان جذب خواهند شد حدود ۱۰ هزار نفر خواهد بود. اما در مورد ماده ۲۸ که از طریق آزمون استخدامی از فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها و طی یک دوره یکساله در دانشگاه فرهنگیان خواهند توانست وارد آموزش و پرورش شوند هم باید این نکته را یادآور شوم که شاید بتوانیم برای جذب حدود ۵ هزار نفر دیگر مانند سال گذشته مجوز بگیریم.
بطحایی ادامه داد: گزارش هایی که از دانشگاه فرهنگیان رسیده است به نظر می رسد که نتایج این دوره یکساله خوب بوده و رضایت نسبی از این طرح دارند.

‌طبق مصوبه مجلس امسال نیز تعدادی از معلمان آزاد و مربیان پیش دبستانی در آموزش و پرورش مشغول به تدریس خواهند شد.

وزیر آموزش و پرورش گفت :بخشی از کمبود نیرو در آموزش و پرورش را نیز امسال با اضافه کاری معلمان رسمی به صورت حق التدریسی جبران خواهیم کرد.

وی به تعداد معلمان اشاره ای نکرد و افزود: ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش از دو ماه قبل آغاز شده است و تا دو ماه دیگر این ساماندهی به پایان می رسد و با مشخص شدن تعداد معلمان موردنیاز تعداد معلمان حق التدریس پذیرش شده مشخص می شود.

همچنین پیشنهاد استخدام ۲۰ هزار نفر را در آموزش و پرورش به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور داده ایم که شامل ۱۰ هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و ۱۰ هزار نفر نیز فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها خواهد بود.

فانی گفت: تلاش می کنیم آزمون استخدامی امسال زودتر برگزار شود و فارغ التحصیلان دانشگاه ها با مدرک کارشناسی و بالاتر بتوانند دراین آزمون شرکت نمایند.

فنی همچنین به رتبه بندی معلمان اشاره کرد و گفت: معلمان با شش سال سابقه امسال مشمول رتبه بندی خواهند شد و احکام آن ها صادر می شود و افزایش حقوق بر اساس رتبه کسب شده خواهند داشت و بقیه کارکنان اداره آموزش و پرورش نیز مشمول افزایش حقوق هرساله کارکنان دولت خواهند شد.

مدیر کل دفتر وزارتی آموزش و پرورش گفت: بخش دیگری از سهمیه استخدامی هم به صورت آزمون استخدامی پذیرفته می شوند که هنوز مجوز کتبی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی صادر نشده است و اطلاعات دقیقی از نظر تعداد افراد، پراکندگی منطقه، رشته تحصیلی و مواردی از این قبیل تعیین نشده است.
فاضل با بیان اینکه قریب به ۳۰ هزار نیرو امسال بازنشسته می شوند، گفت: برای امسال ۱۴ هزار دانشجومعلم دانشگاه فرهنگیان به خدمت آموزش و پرورش در می آیند.
وی افزود : علاوه بر این تعداد دانشجو معلم ،تلاش می کنیم بخشی دیگر به  سهمیه استخدامی افزوده شود.
مدیرکل دفتر وزارتی گفت: همچنان پیگیر صدور مجوز آزمون استخدامی هستیم و در اولین فرصت اطلاعات دقیق تر مبنی بر این موضوع اطلاع رسانی می شود.

در خصوص وضعیت آزمون استخدامی و صحبت های اخیر سخنگوی دولت مبنی بر پذیرش نیروی انسانی در این وزارتخانه گفت: بنا بر اظهارات محمدباقرنوبخت سخنگوی دولت، به ازای یک سوم از بازنشستگان هر نهاد، پذیرش نیروی انسانی جدید صورت می گیرد و در آموزش و پرورش نیز این روند اجرایی می شود.
وی ادامه داد: در آموزش و پرورش مهم ترین مسیر جذب نیرو ،از طریق دانشگاه فرهنگیان است و بخشی از سهمیه استخدامی آموزش و پرورش را تشکیل می دهد.

امسال برای دانشگاه فرهنگیان سال حساس و نقطه عطفی است و خروجی های آن تحویل نظام آموزشی می شوند و دستاوردهایش از نظر کمی و کفی نظام تعلیم و تربیت را تحت تأثیر قرار خواهد داد.
وی در خصوص فارغ التحصیلان امسال دانشگاه فرهنگیان گفت: یک‌ بخش افرادی هستند که از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه شدند که حدود ۱۲ هزار نفر مهر ماه امسال وارد مدارس می شوند.
مهرمحمدی ادامه داد: ۵ هزار نفر نیز از طریق آزمون استخدامی در حال طی دوره های آموزشی در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی هستند که مهر ماه وارد مدارس می شوند.
وی در خصوص ورودی های امسال دانشگاه فرهنگیان افزود: ظرفیت ما ۱۲ هزار نفر می باشد که بخشی از طریق آزمون استخدامی و برخی از کنکور سراسری وارد دانشگاه فرهنگیان خواهند شد
سرپرست دانشگاه فرهنگیان افزود: دو روش در نظر گرفتیم اول اینکه ۷ هزار نفر از طریق آزمون استخدامی و ۵ هزار نفر از طریق آزمون سراسری یا برعکس انجام بشود.

بخش دیگری از سهمیه استخدامی هم به صورت آزمون استخدامی پذیرفته می شوند که هنوز مجوز کتبی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی صادر نشده است و اطلاعات دقیقی از نظر تعداد افراد، پراکندگی منطقه، رشته تحصیلی و مواردی از این قبیل تعیین نشده است.
فاضل با بیان اینکه قریب به ۳۰ هزار نیرو امسال بازنشسته می شوند، عنوان کرد: برای امسال ۱۴ هزار دانشجومعلم دانشگاه فرهنگیان به خدمت آموزش و پرورش در می آیند.
وی افزود : علاوه بر این تعداد دانشجو معلم ،تلاش می کنیم بخشی دیگر به  سهمیه استخدامی افزوده شود.
مدیرکل دفتروزارتی گفت: همچنان پیگیر صدور مجوز آزمون استخدامی هستیم و در اولین فرصت اطلاعات دقیق تر مبنی بر این موضوع اطلاع رسانی می شود.

مهرمحمدی زمان دقیق برگزاری آزمون استخدامی را اعلام نکرد اما گفت: این آزمون زمانی برگزار می شود که پذیرفته شدگان آن مرداد امسال به دانشگاه فرهنگیان معرفی و دوره ۱۱ ماهه برای ورود به مدارس در مهر ۹۶ را داشته باشند.

وی همچنین افزود: دانشگاه فرهنگیان امسال همچنین در ۱۶ رشته تحصیلی نیز از طریق کنکور سراسری دانشجو – معلم جذب می کند که در آموزشی چهار ساله تحت عنوان معلم وارد مدارس می شوند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در پاسخ به این سؤال که چرا آموزش و پرورش با وجود دانشگاه فرهنگیان همچنان از فارغ التحصیلان دیگر دانشگاه ها استخدام می کند، گفت: برای اینکه دانشگاه فرهنگیان به تنهایی پاسخگویی ۳۰ هزار بازنشسته سالانه آموزش و پرورش باشد نیاز به ۱۲۰ هزار دانشجو و شش هزار عضو هیئت علمی دارد اما ما هم اکنون تنها ۷۰ هزار دانشجو و بیش از ۷۰۰ استاد بیشتر نداریم.

 

منبع : معلم شرکتی

مهرمحمدی گفت: دانشگاه فرهنگیان امسال هیچ افزایشی در تعداد پردیس های خود نخواهد داشت و فعالیت خود را با ۷۰۰ استاد ادامه خواهد داد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره با مرکز مشاوره سبز تدریس تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

استخدام بانک پاسارگاد در سال 95

استخدام بانک پاسارگاد در سال 95 برای کسب اطلاعات بیستر با مشاوران مرکز تماس حاصل فرمایید بانک پاسارگاد به منظور تامین و تکمیل سرمایه انسانی مورد نیاز شعبه های خود ...