خانه / آخرین اخبار / 31 رشته بدون کنکور برای ورود به دانشگاه هنرستانی‌ها

31 رشته بدون کنکور برای ورود به دانشگاه هنرستانی‌ها

31 رشته بدون کنکور برای ورود به دانشگاه هنرستانی‌ها

مرکز مشاوره تحصيلي تلفني سبز تدريس
مشاوره دهنده در امور تحصيلي ، انتخاب رشته ،کنکور
تماس از طريق تلفن ثابت بدون گرفتن کد 9099071647
تماس از 8 صبح تا 12 شب – حتي در ايام تعطيل

برای اطلاع از دانشگاه های بدون کنکور هنرستان و شرایط ورود به این دانشگاه ها و همچنین مدارک مورد نیاز با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید

___________________________________

31 رشته بدون کنکور برای ورود به دانشگاه هنرستانی‌ها

مصطفی آذرکیش در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این دانش آموزان می توانند در رشته های صنعت، کشاورزی و خدمات در دانشگاه های فنی و حرفه ای ادامه تحصیل دهند.

 

همچنین با اشاره به راه اندازی 5 رشته جدید بورس، مبلمان، طلا و جواهر، هوانوردی و هتلداری در هنرستان‌های کاردانش افزود: جداول دروس شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش برای سال تحصیلی آینده مشخص شده است و کتاب‌های درسی نیز بر اساس دروس جدید تالیف شده اند.

 

وی با تاکید بر این نکته که رشته های تحصیلی فنی و حرفه ای از 43 رشته به 27 رشته کاهش خواهد یافت گفت: ایجاد رشته های جدید متناسب با بازار، اولویت وزارت آموزش و پرورش است و برای ایجاد رشته های جدید باید مدیران کل استانها همکاری کنند تا متناسب با نیاز و ظرفیت استان‌ها این رشته ها راه اندازی شود.

مصطفی آذرکیش گفت : انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان از امسال در پایان پایه نهم تحصیلی و به صورت یک مرحله ای انجام می شود و تحصیل دانش آموزان در دبیرستان و هنرستان به مدت سه سال و در رشته های تخصصی انجام خواهد شد.

 

اذرکیش از اضافه شدن برخی دروس مهارتی به درس های دانش آموزان دوره متوسطه دوم خبر داد و گفت: دانش آموزان دبیرستانی از سال تحصیلی آینده هفته ای 35 ساعت و هنرستانی ها هفته ای 40 ساعت در مدرسه تحصیل خواهند کرد.

 

اعلام ناگهانی حذف کنکور برای 31 رشته فنی حرفه ای و کاردانش مشکلات زیادی رابرای خانواده ها و دانش آموزان ایجاد کرده است.

 

تعدادی از اولیای دانش آموزان هنرستانی در تماس با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما از تاخیر در اعلام حذف کنکور در رشته های فنی و حرفه ای انتقاد و اعلام کردند برای آمادگی شرکت در کنکور سراسری متحمل هزینه های زیادی در کلاس های کنکور شده اند و با حذف کنکور تمام تلاش ها و زحمات آن‌ها هدر رفته است.

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

دانلود سوالات کنکور سراسری 96 - 97 با پاسخنامه

دانلود سوالات کنکور سراسری 96 – 97 با پاسخنامه

سوالات کنکور ریاضی ،تجربی ، انسانی ، هنر و زبان 96 با پاسخنامه برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانلود سوالات کنکور سراسری 96 – 97 با پاسخنامه با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس ...