خانه / آخرین اخبار / انواع سهمیه های آزمون دستیاری پزشکی

انواع سهمیه های آزمون دستیاری پزشکی

انواع سهمیه های آزمون دستیاری پزشکی

مرکز مشاوره تحصيلي تلفني سبز تدريس
مشاوره دهنده تخصصی امور تحصیلی
تماس از طريق تلفن ثابت بدون گرفتن کد 9099071647
تماس از 8 صبح تا 12 شب – حتي در ايام تعطيل

در آزمون پذیرش دستیار تخصصی دوره 42 سهمیه هایی از جمله رزمندگان، مناطق محروم، نیروهای مسلح، استعدادهای درخشان و سهمیه آزاد قرار دارد که داوطلبان واجد شرایط می توانند برای اطلاع کامل تر به دفترچه ثبت نام مراجعه کنند.

چهل و دومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی رشته های پزشکی بالینی پنجشنبه 10 اردیبهشت ماه 94 برگزار می شود. روش نمره دهی در چهل و دومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی همانند روال گذشته است.

سهميه رزمندگان:

رزمندگان طبق ماده 1 آیین نامه اجرايي قانون تسهيلات براي ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی، رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی که در این آیين نامه به نام رزمنده ناميده مي شود به افرادي اطلاق مي شود كه از تاريخ 31 شهریورماه 59 تا 31 شهریورماه 67 حداقل 6 ماه متناوب يا متوالي، داوطلبانه در مناطق عملياتی حضور داشته باشند.

اين گروه از داوطلبان مي توانند با مراجعه به نواحي نيروي مقاومت بسيج سپاه پاسداران با ارائه كد ملي خود نسبت به اخذ كد رهگيري 12 رقمي اقدام و در محل مورد نظر هنگام ثبت نام وارد کنند. سایر توضیحات در دفترچه ثبت نام آزمون دستیاری اعلام شده است.

متقاضيان استفاده از سهميه رزمندگان كه تحت پوشش بنياد شهيد و امور ايثارگران شامل آزادگان، جانبازان با حداقل 25 درصد جانبازي، همسران و فرزندان شهداء، مفقودين، اسراء، آزادگان همسر و فرزندان جانباز بالاي 25 درصد هستند.

نحوه پذيرش و تعهدات مربوطه در سهمیه رزمندگان: 20 درصد از كل ظرفيت پذيرش هر رشته – محل به افراد واجد شرايط سهميه رزمندگان كه 80 درصد حد نصاب قبولی در رشته – محل انتخابي را كسب كرده باشند، تعلق مي گيرد. از پذيرفته شدگان با استفاده از سهميه رزمندگان مطابق ساير پذيرفته شدگان به صورت آزاد تعهد محضري اخذ خواهد شد.

سهميه مناطق محروم :

حدنصاب پذیرش جهت متقاضیان واجد شرایط استفاده از سهمیه مناطق محروم، 85 درصد حد نصاب است. شرایط پذیرش سهمیه مناطق محروم متعاقباَ در فرم انتخاب رشته اعلام خواهد شد. در این سهمیه در سال آینده پذیرش خواهد بود و داوطلبان در صورت علاقمندي به این سهمیه می توانند در فرم ثبت نام آن را انتخاب کنند.

تعهدات سهميه مناطق محروم: از پذيرفته شدگان با استفاده از مزاياي سهميه مناطق محروم جهت پوشش مناطق محروم تعهد خاص به ميزان سه برابر مدت آموزش به نفع مناطق محروم مورد نياز همان دانشگاه علوم پزشكي مناطق محروم انتخابي اخذ مي شود.

پذيرفته شدگان با استفاده از مزاياي سهميه مناطق محروم، پس از فراغت از تحصـيل فقط در حوزه مناطق محروم و يا نيازمند تعيين شده خود فعاليت درماني و يا آموزشي خواهند داشت و در خارج از منطقه مربوطه حق فعاليت تخصصي در رشته تحصيلي خود را تا پايان دوره تعهدات ندارند.

ارائه مدرك فارغ ااتحصيلي مشمولين بعد از اتمام تعهد مورد نظر مجاز است و پذيرفته شدگان تا پايان زمان تعهدات و ارائه تسويه حساب از دانشگاه علوم پزشكي محروم مذكور امكان ادامه خدمات تخصصی در ساير مناطق كشور را ندارند . مچنین ادامه تحصيل در مقاطع آموزشي بالاتر پس از طي حداقل نيمي از مدت زمان تعهـدات امكانپذير است. انتقال و تغيير محل تعهدات ممنوع است.

پذيرش بصورت آزاد:

اگر داوطلبی جزء سهمیه های جانبازان، رزمندگان و ايثارگران و نیز سهمیه مناطق محروم نباشد، سهیه آزاد محسوب خواهد شد. سهمیه آزاد نمی تواند از ساير سهمیه های خاص استفاده کند. كليه داوطلبين مرد و زن كه از سهميه هاي جانبازان، ايثارگران، رزمندگان و سهميه مناطق محروم و نيز ساير سهميه هاي مازاد استفاده مي کنند ابتدا به صورت آزاد پذيرش مي شوند.

پذيرش به صورت مازاد براساس آیين نامه تسهيل ادامه تحصيل دانشجويان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر:

داوطلبين مشمول استفاده از قانون تسهيل ادامه تحصیل دانشجويان ممتاز و استعداد درخشان در چهل و دومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی که مدارك آنها جهت استفاده از مزاياي ماده 3 آیين نامه تسهیل ادامه تحصیل استعدادهای درخشان، نخبگان و استعدادهای برتر در دوره های تخصصی توسط شورای منتخب دانشگاه محل تحصیل تایید شده است باید در فرم ثبت نام مراتب تمایل خود را به استفاده از مزایای این سهمیه اعلام کنند و کلیه مدارک را همراه با مستندات مربوط حداکثر تا 12 دی ماه 93 به دانشگاه محل تحصیل ارائه کنند.

دانشگاه ها پس از بررسی مدارک در صورت تایید مراتب گواهی لازم را به داوطلب ارائه کرده و داوطلب موظف است اسکن گواهی مربوطه را به همراه سایر مدارک مورد نیاز ثبت نام از طریق سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی ارسال کند.

پذيرش به صورت مازاد استعداد درخشان:

داوطلبين واجد شرايط كه موفق به كسب حداقل 40 امتياز براساس مندرجات پيوست 2 اين راهنما شده اند در صورت كسب 90 درصد حد نصاب رشته – محل انتخابي مشمول قوانين پذيرش به صورت مازاد هستند.

پذيرش داوطلب با توجه به كليه شرايط انتخابي (اعم از سهميه انتخابي اصلي و نيز سهميه انتخابي به صورت مازاد) همواره در بالاترين اولويت ممكن خواهد بود. افرادي كه يك نوبت با استفاده از اين سهميه پذيرفته مي شوند در صورت انصراف حق استفاده مجدد از آن را نخواهند داشت.

تعهدات :ميزان تعهدات پذیرفته شدگان مازاد استعداد درخشان مطابق با سایر پذیرفته شدگان به صورت آزاد خواهد بود.

پذيرش بصورت بورسيه نيروهاي مسلح :

با توجه به مصوبات پنجاه و نهمين نشست شوراي آموزش پزشكي و تخصصی پذيرش كادر ثابت (رسمي) نيروهاي مسلح با استفاده از بورسيه نهاد محل استخدام با شرايط زير به صورت مازاد بر ظرفيت در قااب باقيمانده ظرفيت 2.5 درصد پذيرش دستياران انتقالي از خارج از كشور در هر دانشگاه (با گرد به بالا) با تایید کمیسیون برنامه ريزي برنامه هاي دستياري مطابق مندرجات انجام مي پذيرد.

پذيرش به عنوان بورسيه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي:

در اين دوره كليه شركت كنندگان آزمون پذيرش دستيار تخصصی (به استثناء كليه مستخدمين رسمی، پيماني، وزارتخانه ها، نهادها و سازمانها و نيز كادر ثابت نيروهاي مسلح) مجاز هستند در صورت تمايل به پذيرش به عنوان بورسيه سپاه پاسداران در رشته هاي تخصصي داراي مجوزهاي آموزشي در دانشگاه علوم پزشكي بقیه الله (عج) مراتب تمایل خود را در قسمت مربوطه فرم ثبت نام اينترنتي اعلام کنند.

اين گروه از افراد باید براي استفاده از مزاياي مرتبط در مهلت ثبت نام جهت شركت در آزمون به سايت اختصاصی دانشگاه علوم پزشكي بقیه الله (عج) مراجعه کرده و اطلاعات مورد درخواست آن نهاد را در سيستم مربوطه وارد کنند.

منبع : خبرگزاری مهر

لینک های مرتبط :

تمدید مهلت ثبت‌نام در آزمون دستیاری دندانپزشکی

نفرات برتر آزمون دستیاری اعلام شدند

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

تاثیر-معدل-در-کنکور-97

میزان تاثیر معدل در کنکور 97

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر معدل در کنکور 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647 آگاهی ...