خانه / آخرین اخبار / دانشگاه سهند و شرایط پذیرش دانشجو در مقطع دکتری

دانشگاه سهند و شرایط پذیرش دانشجو در مقطع دکتری

دانشگاه سهند و شرایط پذیرش دانشجو در مقطع دکتری

سهم آزمون دکتری اختصاصی دانشگاه سهند در پذیرش نهایی این دانشگاه ۹۰ درصد و آزمون سازمان سنجش ۱۰ درصد خواهد بود.

در متن اطلاعیه منتشرشده از سوی این دانشگاه آمده است:

با توجه به آیین نامه پذیرش دانشجو در دوره دکتری (PhD)، پذیرش دانشجو در این آزمون شامل اجرای فرایندی دو مرحله ای خواهد بود. مرحله اول مربوط به سنجش علمی بوده که برگزاری آزمون آن از طریق سازمان سنجش انجام می گیرد و مرحله دوم آن شامل بررسی سوابق علمی داوطلبان است که توسط دانشگاه ها صورت می گیرد. در راستای اجرای مرحله دوم موارد زیر به اطلاع داوطلبان می رسد:

۱- داوطلبانی که حائز حدنصاب لازم برای شرکت در مرحله دوم آزمون شده اند می توانند در ارزیـابی تخصصـی دانشگاه شرکت نمایند. این ارزیابی شامل دو بخش آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی خواهد بود.

۲- نمره مرحله دوم (ارزیابی تخصصی) شامل مجموع امتیازات پژوهشـی (حـداکثر ۳۵ امتیـاز)، امتیـازات آموزشـی (حداکثر ۲۵ امتیاز) و امتیاز آزمون تخصصی کتبی (حداکثر ۲۰ امتیاز) و امتیاز مصاحبه (حداکثر ۲۰ امتیاز) می باشد. نمره نهایی داوطلب به صورت میانگین وزنی نمره مرحله اول (سنجش علمی سازمان) با تاثیر ۱۰ درصـد و نمره مرحله دوم (ارزیابی تخصصی) با تاثیر ۹۰ درصد محاسبه میشود.

 

توجه:

۱- حدنصاب این دانشگاه در رشته های مختلف، جزئیات امتیازات آموزشی، پژوهشی و سایر اطلاعـات مـورد نیـاز متعاقباً از طریق پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اعلام خواهد شد.

۲- داوطلبان جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مفاد آزمون تخصصی می توانند با مرکز مشاوره تخصصی سبزتدریس تماس حاصل نمایند.

 

منبع : سنجش

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

تاثیر-معدل-در-کنکور-97

میزان تاثیر معدل در کنکور 97

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر معدل در کنکور 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647 آگاهی ...