خانه / آخرین اخبار / نحوه پذیرش ارشد فرهنگیان 95 96

نحوه پذیرش ارشد فرهنگیان 95 96

نحوه پذیرش ارشد فرهنگیان 95 96

مرکز مشاوره تحصيلي تلفني سبز تدريس
مشاوره دهنده تخصصی کارشناسی ارشد ، ارشد فرهنگیان
تماس از طريق تلفن ثابت بدون گرفتن کد 9099071647
تماس از 8 صبح تا 12 شب
حتي در ايام تعطيل


نحوه پذیرش ارشد فرهنگیان 95 96

سرپرست دانشگاه فر هنگيان درباره نحوه پذیرش ارشد فرهنگیان ، از پذيرش دانشجوي کارشناسي ارشد از سال تحصيلي آينده در دانشگاه فرهنگيان خبر داد و همچنین افزود: حدود 40 الی 30 درصد از پذيرفته شدگان از سهميه آزاد و بقيه از ميان معلمان و در سال هاي بعد فارغ التحصيلان دانشگاه فرهنگيان خواهد بود.

جهانبخش محبي‌نيا در خصوص پذيرش دا نشجو در دانشگاه فرهنگيان در مقطع کارشناسي ارشد، اظهار کرد: بحث پذيرش دانشجوي کارشناسي ارشد در دانشگاه فرهنگيان در حال پيگيري‌هاي جدي است.

همچنین: تشکيل اين مقطع تحصيلي در دستور کا ر دانشگاه فرهنگيان است و با برنامه‌ريزي هايي که صورت گرفته از سال تحصيلي آينده شاهد پذيرش دانشجو در مقطع کارشناسي ارشد خواهيم بود.

سرپرست دانشگاه فرهنگيان با اشاره به اينکه پنج رشته براي مقطع کارشناسي ارشد دانشگاه فرهنگيان ايجاد خواهد شد و در مراحل پاياني اخذ مجوز آنها هستيم، گفت: اين رشته ها شامل “علوم تربيتي با گرايش آموزش ابتدايي ويژه معلمان ابتدايي”، “مديريت آموزشگاهي ويژه مديران و معاونان”، “مشاوره و راهنمايي ويژه مشاوران”، “رشته تربيت بدني و علوم ورزشي ويژه دبيران تربيت بدني”، “مديريت و  برنامه ريزي فرهنگي تربيتي ويژه مديران حوزه هاي اداري و ستادي” است.

البته در تلاش هستيم به تدريج کارشناسي ارشد را براي تمامي رشته  ها توسعه بخشيم و تامين نيروي متخصص در مقاطع بالاتر همواره از دغدغه هاي آموزش و پرورش بوده است و آينده اين دانشگاه تامين نيروي متخصص آموزش و پرورش است، تا آنجا که حتي طي سال هاي آينده معلمان مقطع متوسطه هم از طريق هيئت علمي دانشگاه فرهنگيان به مدارس ورود پيدا کنند.

دانشگاه فرهنگيان در پي اين است که هم از خود دانشجويان دانشگاه و معلمان و هم از خارج از دانشگاه و داوطلبان آزاد اقدام به پذيرش دانشجو در مقطع کارشناسي ارشد کند و البته صلاحيت هايي نيز مد نظر قرار مي گيرد و بايد احراز شود.

آئين نامه آموزشي پذيرش دانشجوي ارشد هنوز نهايي نشده است، اما بايد به زودي به مراحل نهايي برسد که طبق آن دانشجويان از طريق آزمون سراسري کارشناسي ارشد که توسط  سازمان سنجش آموزش کشور انجام خواهد شد، به دانشگاه ورود مي يابند و از اين ميان حدود 40-30 درصد از پذيرفته شدگان از سهميه آزاد و بقيه از ميان معلمان و در سال هاي بعد فارغ التحصيلان دانشگاه فرهنگيان خواهد بود.

به گفته سرپرست دانشگاه فرهنگيان در حال حاضر مقطع کارشناسي ارشد تنها در تهران راه اندازي شده است اما برخي از استان ها نيز پتانسيل تشکيل اين مقطع را دارند.

منبع : استخدام

دکتری و کارشناسی ارشد

یک نظر

  1. باسلام. سهمیه ازاد یعنی  من با کارشناسی از یه دانشگاه دیگه میتونم واس ارشد فرهنگیان شرکت کنم؟؟ 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

تاثیر-معدل-در-کنکور-97

میزان تاثیر معدل در کنکور 97

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر معدل در کنکور 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647 آگاهی ...