خانه / آخرین اخبار / اعتبار مدرک پردیس خودگردان و نحوه تدریس در پردیس بین الملل

اعتبار مدرک پردیس خودگردان و نحوه تدریس در پردیس بین الملل

اعتبار مدرک پردیس خودگردان و نحوه تدریس در پردیس بین الملل

اعتبار مدرک پردیس خودگردان و نحوه تدریس در پردیس بین الملل

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره دانشگاه های پردیس خودگردان با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

.

بازبینی پذیرش پردیس های خودگردان در سال ۹۵

جذب دانشجو با آزمون جداگانه در پردیس‌ها متوقف شده‌ و از مهر ۹۵ براساس برنامه بازنگری شده دانشجو پذیرش می‌شود.

دکتر شریعتی نیاسر اظهار داشت که در پردیس‌های بین‌المللی حدود ۲۱ هزار نفر دانشجو در یک هزار و ۳۳۳ رشته محل تحصیل می‌کنند که در حال حاضر این پردیس‌ها به مراکز درآمدزایی برای دانشگاه‌های دولتی تبدیل شدند در حالی که فلسفه وجودی آنها این مسئله نیست.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در حال حاضر ۵۳ پردیس دانشگاهی داریم که بیشتر آنها با کیفیت نامطلوب درآمدزایی می‌کنند. با توجه به اینکه پردیس‌های بین‌المللی از رسالت اصلی خود فاصله گرفته‌اند پذیرش دانشجو در این پردیس‌ها از طریق برگزاری آزمون غیرمتمرکز در بهمن ماه سال جاری ممنوع شد.به جز دو پردیس بین‌المللی دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی شریف در کیش، زیرا این دو پردیس تنها پردیس‌هایی هستند که در مناطق آزاد و با کیفیت قابل قبول در سطح تحصیلات تکمیلی فعالیت می‌کنند.

ایشان به سیاست‌های معاونت آموزشی اشاره کرد و گفت: یکی از مصوبات معاونت آموزشی در مورد پردیس‌های بین‌المللی دانشگاه ها این است که امسال آزمون غیرمتمرکز بهمن ماه برای این پردیس ها ممنوع شد و این پردیس ها مهر ماه ۹۴ دانشجو پذیرش خواهند کرد و مهر ۹۵ نیز بر اساس برنامه بازنگری شده پذیرش دانشجو خواهند داشت یعنی در واقع ماموریت پردیس ها از مهر ۹۵ بازتعریف می شود.

ذکر عنوان ” پردیس خودگردان ” در مدارک تحصیلی

علیرغم اعلام مسئولان پیشین وزارت علوم مبنی بر عدم درج عنوان ” پردیس خودگردان” در مدارک تحصیلی، اما مدیر کل گسترش وزارت اعلام کرد این عنوان در مدارک دانش آموختگی قید می شود.

حسین حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر، گفت: بر اساس مصوبات شیوه نامه پذیرش دانشجو در پردیسهای خودگردان که مصوب دولت قبلی است، تاکید شده نوع و شیوه پذیرش دانشجو در پردیسهای خودگردان در زمان فراخوان باید به اطلاع داوطلبان رسانده شود.

وی ادامه داد: هر گونه تغییر در نحوه صدور مدرک باید با تغییر شیوه نامه همراه شود؛ در شیوه نامه فعلی نیز اعلام شده نوع و محل تحصیل باید در مدرک تحصیلی قید شود.

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی با تاکید بر اینکه دانشگاهها باید این موارد را به صورت شفاف به اطلاع دانشجویان برسانند که حین تحصیل ابهامی ایجاد نشود، درباره اعتبار این مدارک، تاکید کرد: این پردیسها وابسته به دانشگاههای مادر کشور هستند؛ بر اساس قانون سه دانشگاه مادر استان یا دانشگاه تخصصی اجازه پذیرش دانشجو دارند و به تمام دانشگاهها مجوز راه اندازی این پردیسها داده نشده است. بنابراین اعتبار این دسته مدارک مورد تایید دانشگاه مادر و وزارت علوم است.

سوالاتی از مسئولین دانشگاه های پردیس خودگردان درباره امکانات دانشگاه 

چه امکاناتی برای دانشجویان دارید ؟
امکانات خوبی داریم و سعی کردیم متناسب با امکاناتی که داریم دانشجو بپذیریم مثلا ما فعلا شرایط پذیرش دانشجو در رشته های علوم انسانی و برخی رشته های مهندسی و فنی داریم که امکانات کتابخانه ای و تجهیزات علمی مناسب را دارند. شاید باور نکنید اما ما در منطقه آزاد با پهنای باند 20 مگ اینترنت داریم .
اساتید چگونه پذیرش می شوند؟
فعلا اساتید از دانشگاه تهران هستند و اکثریت آنها دانشیار یا استاد تمام هستند.
نحوه اقامت و رفت و آمد چگونه است؟
بستگی به محل سکونت دانشجویان دارد. اما 60 نزدیک به درصد دانشجویان ما از منطقه آذربایجان هستند که زیاد هزینه ندارند.
برای دانشجویان امکانات رفاهی مثل خوابگاه هم دارید؟
یکی ار توافقات ما با سازمان منطقه آزاد این بود که امکانات رفاهی را منطقه آزاد تامین کند اما این موضوع دچار نوساناتی شد و ما خودمان دنبال کردیم الان با مهمانسرای جهانگردی قراداد داریم و یک سوم هزینه خوابگاه را پرداخت می کنیم. اما مجوز راه اندازی خوابگاه را داریم و حتما برای مهرماه برای خانمها خوابگاه دایر خواهیم کرد.
برخی سوال کردند که امکان انتقال از دانشگاهها وجود دارد؟
خیرانتقال ممنوع است.
عده بسیاری سوال داشتند که مدرک این دانشگاهها تا چه حد معتبر است و می توانند با این مدارک به کشورهای دیگر بروند؟
بله مدرک پردیس بین المللی ارس همانند دانشکده های دانشگاه تهران معتبر است. چون ما سیستم آموزشی و پژوهشی را با هم داریم.
ایا دوره های مشترک هم با سایر کشورها دارید؟
فعلا خیر اما به دنبال دورها های مشترک مثلا با کشور ترکیه هستیم.
آیا اساتید پروازی هستند؟
بله هیچ کدام اهل جلفا نیستند. تمام روزها دانشگاه دایر است و اکثر استادان از تهران می آیند.
چرا هنوز برای برای رشته هنر پذیرش ندارید؟
رشته هنر جزو رشته های اول ما بود چون پردیس هنرهای زیبای دانشگاه آمادگی پشتیبانی را نداشت فعلا” دایر نشده است اما به زودی امکان پذیر خواهد بود.

منبع : مهرنیوز

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

تاثیر-معدل-در-کنکور-97

میزان تاثیر معدل در کنکور 97

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر معدل در کنکور 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647 آگاهی ...