خانه / انتخاب رشته / اطلاعات کنکور سراسری 95 و دانلود دفترچه

اطلاعات کنکور سراسری 95 و دانلود دفترچه

اطلاعات کنکور سراسری 95 و دانلود دفترچه

مرکز مشاوره تحصيلي تلفني سبز تدريس
مشاوره دهنده در امور تحصيلي ، انتخاب رشته ،کنکور
تماس از طريق تلفن ثابت بدون گرفتن کد 9099071647
تماس از 8 صبح تا 12 شب
حتي در ايام تعطيل

اطلاعات کنکور سراسری 95 و دانلود دفترچه

 

1-زمان ثبت نام کنکور سراسری 1395

زمان ثبت نام کنکور سراسری 1395 از تاریخ 19 بهمن ماه 94 آغاز و تا تاریخ 28 بهمن 94 ادامه دارد علاقه مندان شرکت در آزمون سراسری می توانند در این زمان تعیین شده نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند

آزمون سراسری 95 بعد از ماه مبار ک رمضان برگزار می شود

آزمون رشته ی ریاضی و رشته ی انسانی در روز 24 تیر ماه 95 و آزمون رشته ی تجربی در روز 25 تیر ماه 95 خواهد بود

 

2-تشریح نحوه ثبت‌نام برای شرکت در آزمون سراسری
دفترچه راهنمای ثبت‌نام یا دفترچه شماره یک آزمون سراسری سال 95 به همراه اطلاعیه ثبت‌نام از بعدازظهر امروز یکشنبه 18 بهمن ماه بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد.

ثبت‌نام برای شرکت در آزمون سراسری سال 95 از فردا دوشنبه 19 بهمن ماه از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آغاز می‌شود، مدت ثبت‌نام تا 28 بهمن ماه است و هر داوطلب برای ثبت‌نام در آزمون باید در مهلت تعیین شده به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و ضمن مطالعه دقیق دفترچه راهنما که بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و همچنین مطالعه اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش در صورت واجد شرایط بودن با رعایت ضوابط مربوط برای ثبت‌نام اقدام کند.
با توجه به اینکه پرداخت هزینه برای ثبت‌نام منحصرا به صورت اینترنتی انجام می‌شود داوطلبان باید به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش و پرداخت 180 هزار ریال به عنوان وجه ثبت‌نام برای دریافت اطلاعات کارت اعتباری ثبت‌نام اقدام کنند.
3-نحوه ثبت‌نام دارندگان دیپلم نظام قدیم در آزمون سراسری

وی همچنین در رابطه با دارندگان دیپلم نظام قدیم عنوان کرد: این داوطلبان بدون توجه به نوع دیپلم یا دانش‌آموزان یا فارغ‌التحصیلان پیش دانشگاهی بدون توجه به نوع مدرک‌شان می‌توانند با توجه به رشته مورد علاقه خود که در جداول شماره 2 تا 6 دفترچه راهنما درج شده است، منحصرا متقاضی یکی از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر یا زبان‌های خارجه شوند.

4-نحوه ثبت‌نام داوطلبان در آزمون‌ گروه‌های هنر یا زبان‌های خارجه

آن دسته از داوطلبانی که قصد شرکت در گروه‌های هنر یا زبان‌های خارجه را دارند می‌توا نند مانند سال‌های گذشته عمل کنند. به این صورت که هر یک از داوطلبان گروه‌های علوم ریاضی و فنی، تجربی، انسانی و زبان‌های خارجه می‌توانند در صورتی که علاقمند به شرکت در آزمون گروه هنر نیز هستند علاقمندی خود را در تقاضانامه اعلام کنند، چنین داوطلبانی باید نسبت به پرداخت مبلغ 18 هزار ریال دیگر علاوه بر وجه ثبت‌نام از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

همچنین هر کدام از داو طلبان گروه‌های علوم ریاضی و فنی، تجربی، انسانی و هنر می‌توانند در صورتی که علاقمند شرکت در آزمون گروه زبان‌های خارجه نیز هستند علاقمندی خود را در تقاضانامه اعلام کنند، چنین داوطلبانی باید نسبت به پرداخت مبلغ 18 هزار ریال دیگر علاوه بر وجه ثبت‌نام از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

چنانچه داوطلبی علا قمند به شرکت در گزینش رشته‌های دانشگاه پیام نور یا موسسات آموزش عالی غیر دولتی و غیرانتفاعی است باید ضمن اعلام علاقمندی در فرم ثبت‌نام، مبلغ 92 هزار ریال دیگر علاوه بر وجه ثبت‌نام از طریق سایت سازمان سنجش پرداخت کند.

5-زمان توزیع کارت آزمون سراسری

براساس برنامه زمان بندی شده کارت شرکت در آزمون سراسری سال 95 تمام داوطلبان گروه‌های آزمایشی پنج گانه از روز یکشنبه 20 تیرماه سال 95 تا چهارشنبه 23 تیرماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

بدیهی است داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی متقاضی شده‌اند باید علاوه بر دریافت پرینت کارت شرکت در گروه آزمایشی اصلی، بر حسب مورد برای شرکت در آزمون گروه های آزمایشی دوم یا سوم نیز اقدام کنند.

بر اساس برنامه زمان بندی شده آزمون سراسری سال 95 در یک مرحله در صبح و بعدازظهر روزهای پنج‌شنبه 24 و جمعه 25 تیرماه برگزار می‌شود.

6-دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1395

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن ...