خانه / آخرین اخبار / روش های برتر مطالعه کنکور 95-96

روش های برتر مطالعه کنکور 95-96

روش های برتر مطالعه کنکور 95-96

برترین روش های مطالعه را از مشاوران مجرب مرکز مشاوره سبزتدریس بخواهید.
نحوه مطالعه رتبه های برتر چقدر در رتبه شدن آنها تاثیر داشته است؟

آیا با بهبود نحوه مطالعه خود میتوانید به بهتر شدن رشته خود کمک کنید؟

آیا با تغییر روش مطالعه تغییری در انگیزه و رقبت شما در مطالعه ایجاد میشود؟

پاسخ مثبت است به شرطی که روش درست را در پیش گیرید

مرکز مشاوره تحصيلي تلفني سبز تدريس
مشاوره دهنده در امور تحصيلي ، انتخاب رشته ،کنکور
تماس از طريق تلفن ثابت بدون گرفتن کد 9099071647
تماس از 8 صبح تا 12 شب
حتي در ايام تعطيل

روش های برتر مطالعه کنکور 95-96 (فیزیک)

درست است که روش‌های مطالعه‌ی هر کسی مخصوص خود اوست و دانش‌آموزان خصوصا در دروسی که نقطه‌ی قوت پایدار آن‌هاست، غالبا روش مطالعه‌ی موفقی دارند ولی از آن‌جائی‌که از هر کسی می‌توان نکته‌هایی یاد گرفت، کلکسیونی از روش‌های برترها به شما کمک می‌کند تا خصوصا در مورد درس‌هایی که روش خودتان خیلی نتیجه‌بخش نبوده از بین روش‌های دیگران یکی یا تلفیقی از کارهای دیگران را انتخاب و مدتی اجرا کنید و در صورت موثر بودن، آن را ادامه دهید.

رحیم نوروزی رتبه‌ی 16 منطقه‌ی 3 رشته‌ی ریاضی کنکور 94، از آشخانه و 3 سال دانش‌آموز کانون (درصد فیزیک: 78%):

هر جلسه پس از تدریس دبیر در همان روز ابتدا جزوه‌ی دبیرم را می‌خواندم سپس تست‌های کنکور 10 سال اخیر کتاب آبی را کار می‌کردم البته برای فهم بهتر قبل از هر جلسه پیش‌خوانی می‌کردم.

وحید بالازاده رتبه‌ی 3 کشوری رشته‌ی ریاضی کنکور 94 از بابلسر و یک سال دانش‌آموز کانون، (درصد فیزیک: 100 %)- برق دانشگاه صنعتی شریف:

 در کلاس درس به خوبی به مطالبی که معلم بیان می‌کرد گوش می‌دادم و درس هر روز را در همان روز می‌خواندم. تعدادی تست آموزشی می‌زدم سپس در هفته‌ی بعد سعی در افزایش مهارت از طریق تست داشتم.

معصومه نوروزی رتبه‌ی 24 منطقه 3 کنکور 94 از بندر دیّر و 2 سال دانش‌آموز کانون (درصد فیزیک: 71.9%)- برق دانشگاه صنعتی شریف:

بعد از تدریس دبیر، خودم در خانه، هم جزوه و هم مطالبی که سر کلاس گفته شده بود را مطالعه می‌کردم و متن و سوالات کتاب را می‌خواندم و حل می‌کردم و در حین انجام این فرآیند، نکته‌برداری را فراموش نمی‌کردم.

سپس سراغ درس‌نامه‌ی کتاب تست می‌رفتم و اگر مطلب جدیدی داشت سعی می‌کردم یاد بگیرم و در کتاب یا جزوه‌ی خود یادداشت کنم. سپس تست‌های آن قسمت را تقسیم می‌کردم و در هر روز هفته قسمتی از آن را می‌زدم و تا بدین ترتیب هم امکان مطالعه‌ی دروس دیگر وجود داشته باشد و هم باعث یادآوری مطالب ‌شود. در هنگام تست‌ زدن مطالب مهم و نکات را استخراج و در جزوه‌ی خودم یادداشت می‌کردم.

 علاوه بر این تست‌های مهم یا نکته‌دار یا تست‌هایی که مطلب را در حد امکان پوشش می‌داد، ستاره‌دار می‌کردم تا در سری‌های بعدی اگر وقت نداشتم کل تست‌ها را بزنم به این‌ها اکتفا کنم.

سجاده علیرضایی رتبه‌ی 97 منطقه‌ 3 کنکور 94 از بافت و 2 سال دانش‌آموز کانون- برق دانشگاه امیرکبیر

ابتدا جزوه‌ی معلم را به طور کامل می‌خواندم سپس به سراغ کتاب درسی می‌رفتم و مطالب حفظی را به طور دقیق می‌خواندم و بعد از آن به درس‌نامه‌ی کتاب تست مراجعه و مطالب اضافه را یادداشت می‌کردم پس از آن شروع به حل تست‌ها می‌کردم (از آسان به سخت) تست‌هایی را که اصلا بلد نبودم یا اشکال داشتم را با علائم متفاوت مشخص می‌کردم تا بعدا دوباره به آن‌ها مراجعه کنم.

منبع : کانون

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

تاثیر-معدل-در-کنکور-97

میزان تاثیر معدل در کنکور 97

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر معدل در کنکور 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647 آگاهی ...