خانه / آخرین اخبار / رشته های پر متقاضی در انتخاب رشته چیست

رشته های پر متقاضی در انتخاب رشته چیست

رشته های پر متقاضی در انتخاب رشته چیست

مرکز مشاوره تحصيلي تلفني سبز تدريس
مشاوره دهنده در امور تحصيلي ، انتخاب رشته ،کنکور
تماس از طريق تلفن ثابت بدون گرفتن کد 9099071647
تماس از 8 صبح تا 12 شب
حتي در ايام تعطيل

رشته‌های پرمتقاضی

رشته‌‏های پرمتقاضی در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی شامل «مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی معماری، مهندسی صنایع» و در گروه علوم تجربی شامل «پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی» و در گروه علوم انسانی شامل «حقوق، روانشناسی، حسابداری» است.

با توجه به رشته های فوق، این سیزده رشته به عنوان رشته های پرمتقاضی شناخته می‌شوند و پذیرش بومی در دوره‏‌های روزانه این رشته‌ها بدین صورت است که: پس از کسر سهمیه‏ رزمندگان (20 درصد)، به صورت 60 درصد گزینش بومی و 40 درصد گزینش آزاد صورت می‌گیرد؛ در رشته های دیگر به جز سیزده رشته فوق، پذیرش بومی در دوره‏‌های روزانه پس از کسر سهمیه‏ رزمندگان (20 درصد) ، به صورت ۸۰ درصد گزینش بومی و ۲۰ درصد گزینش آزاد صورت می‌گیرد.

نکته مهم: با توجه به تعداد محدود داوطلبان سهمیه‌های ایثارگران، رزمندگان و خانواده شهدا و وجود حد نصاب‌های علمی مربوط به گزینش آزاد، خالی مانده ظرفیت این عزیزان به داوطلبان آزاد (بدون توجه به سهمیه) تعلق می‌گیرد و داوطلبان آزاد فارغ از هر نوع سهمیه و تنها بر اساس ملاک نمره کل نهایی بالاتر در زیر گروه مربوط پذیرش می‌شوند.

منبع : فارس نیوز

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن ...