خانه / کنکور و مدارس / روش های مطالعه / افزایش ساعت مطالعه

افزایش ساعت مطالعه

افزایش ساعت مطالعه

اگه از تعداد ساعت مطالعه خودتان ناراضی هستید و به سرگرمیهای مختلف مانندتماشای فیلم و سریال، بازیهای کامپیوتری،  وب گردی،مکالمات بیش از حد و…علاقه زیادی دارید.
این را بدان ید همه آدما به یه سری کارهایی علاقمندهستند و بهشون عادت کرده اند و این کارها می تواند مانع از این شودکه به اهدافشون برسند! پس اگر شما هم اینطورهستید خودتان را اذیت نکنید. چون این فقط مشکل شما نیست ولی باید برای حلش تصمیم جدی بگیرید!

فرض کنید الان طبق برنامه ریزی، زمان درس خواندن هست ولی برای شما اتفاقی  می افتد مانند اینکه  احساس تمایل شدید به همان تفریحی  که شما رو از برنامه درسی عقب میندازد به  سراغتان می اید مثلا اینکه  سریال فلان شروع شده و … کتابو می گذارید کنار ..

یک راه حل مفید:

⚡️دفعه ی بعد که کتاب را بستید و رفتید تفریح، ممکنه  این حس عذاب وجدان بیاد به سراغتان و به خودتان بگید : کاش درس می خوندم و این بازی هم زیاد جالب نیست و …. . ممکنه این فکر موقع تیتراژ شروع فیلم یا بعد از اینکه مرحله ی بازی کامپیوتری رو انتخاب کردید،  یا بعد یک ساعت صحبت با تلفن… بیاد سراغتان.

⚡️هر موقع این فکر به ذهنتان رسید احساستان را جدی بگیرید و بلافاصله (یعنی بلافاصله ها!) تفریح را بگذارید کنار و برید سراغ  درس… اوایلش سخت هست اما اگر مدام  عمل کنید، خودِ این عذاب وجدان، یک نیروی محرک قوی می شود و ساعت مطالعه ی شما  را افزایش می دهد.

?توجه! منظور از تفریح در این مطلب، تفریحی هست که در زمان درس  سراغش  می روید یعنی زمانی که واسِ درس برنامه ریزی کرده بودید را به هم زده است.

?نکته دیگر اینکه صددرصد  این وسط یک سری اتفاقاتی می افتد که شما مجبور می شید  یکی را انتخاب کنید. برای برنامه ریزی خودتان بیشتر ارزش قائل باشید! شاید همین تصمیم ساده به قیمت از دست دادن یه تستِ کنکور باشه!

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

کارت کنکور سراسری 96

کارت کنکور سراسری 96

تاریخ و نحوه دریافت کارت کنکور سراسری 96 برای کسب اطلاعات درباره کارت کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر ...