خانه / کنکور و مدارس / روش های مطالعه / روش مطالعه رتبه برتر کنکور انسانی

روش مطالعه رتبه برتر کنکور انسانی

مرکز مشاوره سبز تدریس با در اختیار داشتن برترین مشاوران و متخصصان در سطح استان تهران خدمات مشاوره ای در زمینه های تحصیلی ، کنکور ، کارشناسی ارشد و دکتری ، مشاوره انتخاب رشته و برنامه مطالعاتی کنکور  را ارائه میدارد

روش مطالعه رتبه برتر کنکور انسانی

فصل تابستان طولاني‌ترين دوره‌ي طلايي و آغاز ماراتن کنکور است.

ممکن است در ابتداي اين دوره به دليل خستگي ناشي از امتحانات نهايي دانش آموزان اهميت ويژه‌اي براي آن قائل نباشيد درصورتي که پيشرفت در اين دوره تضمين کننده‌ي آرامش خاطر و اعتماد به نفس آن‌هاست.
برنامه‌ي راهبردي که جايگاه ويژه‌اي در برنامه‌ريزي دارد در فصل تابستان تأکيد بسياري بر دروس عمومي دارد که شايد بتوان گفت مهم‌ترين رکن و اساس آن در فصل گرما است.

تمرين سؤالات کنکورهاي عمومي باعث پيشرفت قابل توجهي در اين دروس و حتي در درس‌هاي ادبيات و عربي اختصاصي مي‌شود. دانش آموزاني که در فصل تابستان با تيپ اين سؤالات و سبک طراحي آن‌ها آشنا مي‌شوند به افزايش نمره‌ي تراز خود کمک قابل توجهي مي‌کنند.
براي کسب مهارت در اين زمينه بهترين کار مبنا قرار دادن سؤالات کنکور سال‌هاي گذشته است. البته به اين نکته توجه داشته باشيد که کنکورهاي ساير رشته‌ها را بزنيد تا سؤالات انساني براي دوره‌ي جمع بندي سوخته نشوند.

درس‌هاي تک کتابي اقتصاد و روان شناسي براي اولين بار در اين دوره جمع بندي مي‌شوند و حتي داوطلباني که پايه‌ي مطلوبي ندارند با مطالعه‌ي دقيق و مفهومي اين دروس مي‌توانند پايه‌اي محکم و قابل اعتماد براي خود بنا کنند.
در ميان دروس اختصاصي علاوه بر تک درس‌ها رياضي، آرايه هاي ادبي و منطق نيزحائز اهميت بسيار هستند.  آرايه هاي ادبي که هم در ادبيات اختصاصي و هم ادبيات عمومي نقشي تعيين کننده دارد؛

درسي مهارتي است که با تقويت اين مهارت در تابستان مي‌توان درصد پاسخگويي ادبيات را افزايش داد. درس منطق نيز درسي مفهومي است که در سال‌هاي اخير مثال‌هاي خارج از کتاب بسياري در اين درس مورد توجه طراحان قرار گرفته است (به خصوص در مباحثي مثل شکل ها، تعريف و استدلال).

لذا دانش آموزان براي پاسخ گويي به سؤالات سراسري علاوه بر فهم درس و قواعدش بايد بتوانند آن‌ها را در مثال‌هاي متعدد و ناآشنا به کار بگيرند.
ممکن است دانش آموزان در آزمون‌هاي اوليه انتظار بازدهي مطلوب‌تري داشته باشند اما از عهده مديريت زمان برنيايند و اين عامل موجب کاهش بازدهي آن‌ها شود.

با استفاده از زمان‌هاي نقصاني و تکنيک ضربدر منفي مي‌توان اين مشکل را بهبود بخشيد و تا پايان اين دوره‌ي طلايي زمان را درچنگ خود گرفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش های مطالعه با کارشناسان مرکز مشاوره سبز تدریس تماس حاصل فرمایید

منبع : ميگنا

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

انواع روش های مطالعه و درس خواندن

روش های مطالعه و درس خواندن مرکز مشاوره تحصيلي تلفني سبز تدريس مشاوره دهنده در امور تحصيلي ، انتخاب رشته ،کنکور تماس از طريق تلفن ثابت بدون گرفتن کد 9099071647 ...